Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért támadják annyian, és...

Miért támadják annyian, és úgy, ahogyan az emberek a paleo életmódot?

Figyelt kérdés

Nagyon jókat szórakozok egyeseken,akik olyanokkal kontráznak gúnyosan,hogy ezaz,akkor együnk mindent nyersen,meg csigákat,bogarakat,stb.Na meg hogy ma már egyáltalán nem tartalmaz annyi vitamint,ásványi anyagot,szervezetnek hasznos dolgot a zöldség,gyümölcs.Könyörgöm,tényleg ennyire ostobák egyesek,vagy próbálnak védekezni,hogy még véletlenül se merüljön fel az a gyanu,hogy esetleg ők azok,akik helytelenül táplálkoznak?Na mert az,amit az átlag ember eszik még a paleolit által ajánlott ételek mellé(gyorskaják,szendvicsek,rizs,krumpli,édességek)talán mind bio termelésből származnak,és tele vannak minden jóval?Ki tud bármi olyat mondani,ami nem paleo,de eszenciális a szervezetnek,és semmi mással nem pótolható?


Ki,és miért állítja,hogy a gyümölcs-zöldség-hús-hal-tojás,meg még az a jó pár fűszer,meg egyéb dolog,amit preferál a paleolit diéta nem egészséges?


Én tudom,hogy nehéz elkezdeni,de aki bele se vág,miért kritizálja azt,amiről semmit se tud(főleg olyan hevesen,ahogy ezt teszik egyesek)?Miért köt bele ebbe a kőkori sztoriba,talán úgy gondolja,hogy a szervezetének jobb lesz,ha bemegy a McDonald'sba,és eszik inkább ott egy BigMacet,mintsem hogy enne egy rakott karfiolt pl?

Az ugasson,aki próbálta hosszú időn keresztül,és minden baja lett tőle,hogy nem evett gumicukrot,csokit,kenyeret :D

Azt is tudom,hogy elég időigényes minden nap magunknak kaját csinálni,főleg aránylag drága alapanyagokból,de miért nem lehet azt mondani,hogy ehhez nekem se kedvem,se türelmem,se pénzem,se időm?

MIÉRT TÁMADNAK VALAMI OLYASMIT,AMI MÁSOKNAK BEJÖN,DE PERSZE KIPRÓBÁLNI DEROGÁLNA??



2014. jan. 29. 01:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Ki támadja? Én konkrétan nem foglalkozok más étkezési szokásaival, és a környezetemben sem szól meg senki senkit azért, hogy mit és hogyan eszik. Részemről egye mindenki azt ami jól esik neki. :)
2014. jan. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

Hát maximum az támadja aki csak szórakozásból írogat és szeretné ,hogy ilyen 'felháborodott" kérdések szülessenek:)

Én kifejezetten kedvelem a paleot,csak még szigorúbb keretek között táplálkozom mint amit ez a diéta preferál,két éve váltottam életmódot a szervezetemben itt-ott felbukkanó gyulladások miatt,-ma már egészséges vagyok.+ előny,hogy az acne problémám és a narancsbőröm is eltűnt:) Az alapanyagok meg eszméletlen drágák,de régen meg orvosra költöttem a fizetésem másik felét,úgy,hogy még is csak megéri.

Pár szórakozott véleményező miatt meg nem kell kiakadni!

2014. jan. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
itt csak te puffogsz kérdező....
2014. jan. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%

Én nem támadom. Mindenki úgy teszi tönkre a szervezetét, ahogyan akarja.

Az ember a fogazata és emésztőrendszere alapján mindenevő.

Az évezredes tapasztalatoknak jobban hiszek, mint a különféle divatos és állandóan változó "ez egészséges, ez nem" propagandának. Senki nem tudja, hogy hosszú távon milyen károkat okoznak a szervezetnek ezek a különféle divatok.

A statisztikáknak nem lehet hinni, mert azokat olyan "tudósok" készítik, akiket a gyártó fizet. A paleo is , akár a többi,nagyon jó üzlet a kitalálójának és az élelmiszer forgalmazóknak.

2014. jan. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem azt támadják, aki rá akarja erőltetni másra a saját életmódját.

Én eszem kenyeret, szeretek sütni, eszem csokit is. Ez nem azt jelenti, hogy ne ennék húst, zöldséget, gyümölcsöt, tojást.

Semmi problémám, se külalakra, se közérzetre, se konkrét orvosi eredményeket nézve.

Én úgy gondolom, hogy mindent lehet enni, csak az arányokra és a mennyiségekre kell odafigyelni.

2014. jan. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Ez ilyen hüllős viselkedésminta.


Van egy világképed (még ha ez igaz is, lényeg hogy ez csak egy világkép, egy felfogás).


Másoknak is van világképük. Amikor két világkép, világnézet ütközik ott viszály lesz.


Tehát amikor pl. én azt írom valakinek, hogy a tehén tej ezért vagy azért káros, akkor ezzel akaratlanul is beletiprok a HITRENDSZERÉBE, azaz a világképébe.


Nyilván mindenki a maga módján próbálja jól élni a saját életét, valamilyen szinten jól táplálkozni, és pl. el van könyvelve a kóla és a hamburger egészségtelen ételeknek, de senki ne mondja nekik, hogy a tej is káros. Vagy a kenyér, a teljes kiőrlésű.. Mert hitek vannak, és ezekbe könnyű belegázolni.



Én mit hiszek? Azt hogy tény, a paleo tényleg jó hatással van a szervezetünkre. Továbbá azt is, hogy a világunk úgysem valóság, tehát végső soron fölösleges túlzottan ragazkodni bármiféle hithez is. Na persze jó lenne, ha az emberek mind paleóznának, és nem lenne ilyen sok beteg ember.. persze, ezért küzdeni kell néhányaknak, hogy a betegségipar kezéből minél több ember kimeneküljön..


Mert amíg a paleo eszméje nem terjed, amíg az emberek eleve betegek fizikailag is, addig nehéz a szellemi fejlődés is! És ez a probléma, a paleót elnyomó csoportok (dietetika, nyugati orvoslás, 'betegségipar') csak egy eszközei az emberek legyengítésének, mégpedig a testünk legyengítésének, belülről. Műkajákkal, gyógyszerekkel.. ezeket kerülné el a paleó, tehát ez veszélyezteti mások hatalmát az emberek felett.


Tehát ezért vannak gondok a paleóval.


Akiket meg zavar a paleó léte, károsnak tartják - azoknak már kialakult az egyébként börtönként funkcionáló saját világképük, és a fáj hogy ezen változtatniuk kellene.

2014. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%

Honnan veszed, hogy olyan sokan támadják?

Azért mert a 10 millió emberből hárman, négyen azt írták a gyk-n, hogy hülyeség?

Élj úgy, ahogy jónak látod és ha jól érzed magad, mit törődsz másokkal?

Én nem élek kimondottan egészségesen, de úgy vagyok vele, hogy az az én bajom.

Van egy csomó elvem, amivel velem sem értenek egyet, de én meg azt sz*rom le.

2014. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

4-es, direkt nevetséges, amit írtál...


Miért is üzlet a paleó az élelmiszer forgalmazóknak?

A paleó épphogy szigorúan tilt mindenféle mesterséges, iparilag feldolgozott kaját. Így igazán érthetelen, hogy hol húzódik itt meg az anyagi érdek.


Amúgy meg nem a "tudósoknak" kell hinni, hanem a saját szervezetednek. Ha 1 vagy 2 hónapig kipróbálod a paleót, és figyeled, hogy milyen hatással van rád, az még semmilyen "hosszú távú kárt" nem fog okozni neked.

Én megtettem, és az én szerevezetem azt üzente, hogy jobban van, az akném múlófélben van, amiért én iszonyat boldog vagyok. Érdekes, hogy azelőtt a bőrgyógyász egy szóval sem említette, hogy ilyen szoros köze van a táplálkozásnak az aknékhoz, csak írta fel a különböző lemosókat és krémeket...



Egyébként, nem szükséges megvenni a különböző szerzők paleós könyveit, én neten tájékozódtam róla, rengeteg paleós csoport, fórum van, angol nyelven főleg. Látod, az erre irányuló állításod sem állja meg a helyét...

2014. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
47%

A paleo az csak egy most felkapott divat"diéta", jó nem azt mondom, hogy nem jó, de azért nem kéne megszállottan ezt emlegetni.

Ilyenkor mindig elképzelek egy magyar embert, aki ül a tv előtt kezében a csülök, és elmetszi a fogaival... mellé pedig pirít répát.

XD

Nem tiltakozom hevesen, amíg nem erőszakoskodnak velem!

2014. jan. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%

Pedig veled erőszakoskodhatnának.. Rád férne!


Aki csülköt eszik mozgásszegény életmód mellett.. nyilván idővel a mozgásszsgény életmódtól, vagy a tv butító hatása miatt lesz problémája előbb vagy utóbb.. Bár aki manapság konkrétan tévét képes nézni, annál kételkednék hogy eléggé tájékozott legyen és paleózna.. Csülköt enne kenyér helyett pirított répával (milyen finom a sült sárga és fehérrépa csíkozva kis oliva olajjal, sóval és borssal!)


De aki sokat sportol, viszont non-paleósan eszik, aok között meg idővel megjelenik az elhízás és gyulladásos betegségek!


Persze egy ideig a sport úgymond kiéget sok mindent a testünkből, de ez nem örök megoldás.


Tehát a tv előtt csülköt nyammogó ember sem jár rosszabbul mint a sport után túrót vacsorázó embertársa..

2014. jan. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!