Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ajánlanátok a paleolit életmód...

Ajánlanátok a paleolit életmódot, vagy nem?

Figyelt kérdés
Mért igen és mért nem? :)

2012. szept. 5. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Az ősemberek nem ettek lisztet, cukrot meg egyéb szemeteket amiket az étrend kihagy, mégis a szép nő számukra HÓT DAGADT VÓT. Ezen érdemes gondolkodni:) Pedig ők még főzni is alig tudtak.
2012. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem.


Szendi Gábor rendszeresen csúsztat a glutén- és laktózérzékeny emberekről készült kutatásokkal kapcsolatban, azokat az összes emberre érvényesnek tartja.


Mindeközben nem válaszolja meg azt a kérdést, hogy miért több ezer év után kezdtek el az emberek betegek lenni a "nempaleo" étrendtől.

Ugyanis mi évezredek óta fogyasztunk tejet, tejtermékeket, gabonát, lisztet, lisztből készült élelmet, mégis csak a 20. században jelentek meg az ún. civilizációs betegségek.

2012. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 poiu ***** válasza:
79%

Igen.

A kövér emberek többsége azért hízott meg, mert nem tud keveset enni a mesterségesen összerakott ételekből. Ezek többsége gyorsan felszívódó szénhidrát (cukor, keményítő) és zsír. Ilyen az össze süti, a fagyi, a hamburger a zsömlében, a pizza stb. Ilyen kombináció a természetben egyáltalán nincs.

Miért most? Mert ez a fajta étkezés az átlagember számára drága volt, és keveset és ritkán ettek belőle. Ehhez jön az is, hogy aki kemény fizikai munkát végzett tudatosan nem ette túl magát, mert úgy nem lehet dolgozni.

Még 50 évvel ezelőtt is a fagyi különleges csemegének számított, a süteményt sütni kellett és arra csak vasárnap volt idő. Ma minden nap vasárnap.

Szerintem nem csak a paleo vagy az Atkins a megoldás, de kétségtelen, hogy ezek eredményesek és könnyű betartani.

2012. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
A paleo tiltja a gabonafélék, a tej és tejtermékek fogyasztását. Ezeket évezredek óta eszik az emberek, nem a sütikről meg a fagyikról van szó.
2012. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

de az utóbbi 100 évben ért el a nemesítés során oda, hogy káros lett számunkra (mármint a gabona)


én ajánlanám, nekem eddig bevált :)

2012. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
18%

"Érdekes" gondolkodásra vall, hogy a gabona pár évtized alatt meg tud változni, viszont az ember 10 ezer év alatt sem tud hozzászokni...

Hogy is van ez?

2012. szept. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 poiu ***** válasza:
64%

Gondolom Szendiből merít mindenki. Érdekes, hogy a vallásalapítók mindig engedékenyebbek, mint a követők... Loren Cordain a paleo egyik alapítója 2005-ben írt egy könyvet, amiben azt taglalja, hogy a sportolóknak hogyan és mikor kell eltérniük a paleo étrendtől...

Amit Szendi átvett az alapítóktól, abban sok igazság van. De valóban nem mindenkit visel meg a glutén és a tej. Viszont ezeket az embereket is megviseli ezek nem természetes kombinációja, ami ma olcsón, bárhol, nagyon ízletes formában elérhető. Nehezebben jutsz hozzá egy kiló vegyszermentés répához, mint egy hamburger + fagyi menühöz. Szerintem aki biztosan nem gluténérzékeny és tud keveset enni a szemétből, nyugodtan tegye. De a többség erre képtlen (nem az ő hibájuk), számukra sokkal egyszerűbb a paleo vagy Atkins, mint otthagyni a fél burgert, mert elérték a megengedett kalóriabevitelt. (LÁtott valaki fél burgert otthagyva a tányéron?

2012. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 poiu ***** válasza:
68%

Na most futott be egy kis tudomány:

[link]

A lényeg, hogy létezik coeliakia nélkül is liszt érzékenység. Erről még keveset tudunk, nem tudjuk, mennyire elterjedt, de biztosan többen érzékenyek a lisztre, mint akik megbetegednek tőle.

2012. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Én ajánlom. Az elméletekkel nem tudok vitatkozni, csak a saját tapasztalataimat írom le: megszabadultam attól az 5 kiló súlyfeleslegtől, amitől mindig is akartam, volt egy zavartalan terhességem hízás, visszér, aranyér, puffadás, reflux nélkül, nincs olyan, hogy ne uralnám az étvágyamat, kitisztult a bőröm, sosem vagyok rosszkedvű, kevesebb alvás elég, mégis pihenten ébredek. Megszűnt a puffadás, a hasi diszkomfortérzet.
2012. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%
Én ajánlom! 5 hete csinálom és 3 kilót fogytam, közben annyit eszek amennyit csak akarok. És nem úgy fogyok mint régebben mástól, sokkal feszesebb a bőröm is. Meg egészséges is, az sem utolsó szempont. :) Sok ellenzője van, de ők nem tudják kutatásokkal alátámasztani amit állítanak, csak dumálnak a semmibe, mert nekik nem szimpatikus, ezért másokat is le akarnak beszélni róla, vagy elbizonytalanítani abban hogy ez valóban jó-e.
2012. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!