Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Az nagyon rossz, ha paleosan...

Az nagyon rossz, ha paleosan eszem, de nem iktatom ki teljesen a tejet, tejtermékeket?

Figyelt kérdés

Mennyit árt, ha a tejet-tejtermékeket nem iktatom teljesen ki? Pl néha egy korty tej a kávémba, kevés sajt, túró. Tudom, ott a totu is, de nem nagyon van kedvem ezzel bajlódni, meg drágább is jóval. És igazából én nem tudok hinni abban, hogy egy kevés tejtermék olyan rossz hatással lenne.

Főleg fogyás szempontjából kérdezem, azt végképp nem hiszem, hogy heti 200 gramm túrótól beteg lennék. De a fogyásomat nagyon befolyásolja? Ezen kívűl betartok mindent, lisztet, cukorot nem eszem nagyonn rég, krumplit, rizset, hüvelyeseket se.


2014. márc. 23. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Akkor nem eszel paleosan. Olyan, mintha szűz maradnál ,de néha szexelnél.


Át kell gondolni, van-e értelme egyáltalán csinálni ezt.

2014. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy teljesen paleós, akkor is teszel lépéseket, az is valami. Bár a tej az én szememben elég erős. A kemény sajtok még a toleránsabb paleo verzióban vannak, s a saját testem véleménye is egybevág ezzel.

A Te döntésed, hogy hogyan eszel. Vannak (néha nem megbízható vagy ellentmondó) adatok, a tested jelzései, lelki tényezők... Tiéd a végső szó...

Én csak azt tartom be a paleóból, amivel egyetért a testem, illetve ami nem hiányzik. A glutént és a tejet, túrót kerülöm totál, de ez korábbi dolog, mint ahogy megtudtam, mi is a paleo. Száraz hüvelyeseket és krumplit is alig eszem néha. Bizonyos antipaleós ételeket eszemben sincs elhagyni, illetve van pár étel, amivel igazából nincs baj, ilyen a rizs, nekem a fogyásomhoz nem passzol és amúgysem olyan finom, mint a paleós alternatívák...


Amiket leírtál, azok alapján a szénhidrátbeviteled nehezen lesz magas, akkor is zöldség, gyümölcs és hasonlók miatt, amit nem tudok különösebb hibának tartani :D Tettél fogyást segítő lépéseket s talán az egészségednek is jobb így. A kevés tej jobb, mint a sok, bár én inkább kókusztejet innék. A túróhoz nem tudok hozzászólni, én sosem éreztem jónak, azt hagytam el először.

Nyilván lehet túróval fogyni, sok ember megtette, de hogy mennyire befolyásolja a Te fogyásodat, azt nem lehet így megmondani. Az emberi test működése igen bonyolult, s amely étrendtől az egyik ember fogy, a másik hízik, vagy bizonyos faktoroktól függően fogy vagy hízik tőle... Van, aki sok banánnal paleósan fogy, én még 24 kiló felesleggel sem fogytam, ha paleósan, de viszonylag szénhidrátdúsan ettem. Nem lehet megmondani.

2014. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ez nem paleo. Paleoban nem ehetsz szinte semmit... :(
2014. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez így nem teljesen paleo, de nem is az a célom, csak a fogyás. Csak rájöttem, hogy ez már majdnem paleo. Pl mostanában rákaptam az édesítős túróra keto-csokival, tiszta túrórudi... mámor, olyannak aki évek óta nem evett túrórudit:D
2014. márc. 23. 19:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne is egyél.. a Pöttyös már nem az igaz. Fene egye meg :D Pedig szerettem... már tök száraz, íztelen lett..
2014. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ha fogyókúra miatt csinálod, akkor nyílván túró mellett is fogysz majd ha minden egyebet is betartasz.


De ez már nem paleo. De fogyni akár figyhatsz is.


Ha betegség miatt csinálnád, akkor viszont nem működne a paleo gyógyulsá szempontjából...ha a tejes dolgokat nem hagyod el.


Én betegség miatt paleozom. CSAK keméyn sajtot eszem, ritkán...de néha elszalad a ló. Most is benyomtam egy egész kockával...aztán az eredmény a HELLO CISZTA :-/...


Szóval ha neked nem az egészség a cél, hanem a fogyás, akkor fogyasztd...fogyni így is fogsz valószínűleg.


Gyógyulni nem gyógyulnál így az bizos...

2014. márc. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor az inkább már szálkásító diéta.

annyi a különbség,hogy abba belefér egy minimális zab és estére a sovány túró.

de ezen kívül csak hús zöldség,tojás zöldség megy,mint a paleoban.

de valóban így már nem nevezhető paleonak.

2014. márc. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Julie S ***** válasza:
Így van, ez csak "majdnem paleo". Hogy ez mennyit árt? Azt neked kell tudnod, hiszen magadon kell megtapasztalnod. Elég változatosan ártanak a tejtermékek. Fogyás szempontból valószínűleg nem sok vizet zavar ennyi, azon túl meg a fene tudja innen...
2014. márc. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
keress rá arra, hogy primal. Sok paleós nem zárja ki a tejtermékeket (a házi és normális, nyers tejterméket).
2014. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sokkal közelebb vagy így is a paleo-hoz, mint azok, akik teljesen nyugati módon táplálkoznak ( sok szénhidrát, cukor, stb. ) és ezt kevesen mondhatják el magukról, mert az emberek többsége ennél sokkal rosszabbul eszik.

Egy átlagos amerikaihoz képest te vagy maga a megtestesített egészségguru - de mondjuk nem is az amerikaiakhoz kell hasonlítsd magad.

A lényeg, hogy ez még mindig csak némi tejtermékkel áll távolabb a paleo-tól és az nem olyan sok, főleg ha az elején vagy. Az elején még nehezebb átállni, mert az embert valamennyire kötik a régi étkezési szokásai , de idővel akár a saját tested is jelezhet neked, hogy egészen " átakar " állni a paleo-ra és akkor már azt sem fogod kívánni, amit még most igen.

2014. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!