Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleo diétában tejtermékeket...

A paleo diétában tejtermékeket sem lehet enni? A tej fogyasztása miért egészségtelen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 08:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
31%

A tej/tejtermékek fogyasztása NEM egészségtelen, csak néhány nem hozzáértö okostóni találta ki.


De ha paleozni akarsz, akkor - hivatalosan - semmiféle tejterméket sem szabadna fogyasztani. Viszont amikor komoly kalciumhiányod lesz emiatt, akkor nem hibáztathatsz magadon kivül senki mást sem.

2013. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
26%
A tej az egyik legegészségesebb és fontosabb élelmiszer. Csak néhány ostoba szerint nem. A paleo is hosszútávon tönkreteszi az immunrendszered. Kitalálója egy olyan ember, akinek semmilyen egészségügyi képesítése nincs,( eredetileg informatikus) csak így akart sok pénzhez jutni.
2013. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
30%

Az egésznek az az alapja, hogy az ázsiai emberek nagyrésze nem tudja a tejtermékeket hasznosítani, és ezt minden más embercsoportra általánosítják, akik kitalálták a paleot.


Az európai embereknek viszont a legtöbb esetben nincs semmi gondja a tej-, illetve tejtermék fogyasztásával. Amit írnak, pl, hogy a tejben növekedési hormonok vannak, annyira laikus vélemény, hogy igazán nem érdemes vele foglalkozni. (Ezt azzal indokolják, hogy a tejtöl a borjú növekszik - de azt elfelejtik, hogy egyrészt egy élölény BÀRMIT eszik, attól növekszik, másrészt a hormonokat a borjú szervezete saját maga állítja elö)

2013. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
65%

-A tej nem hasznos az emberi szervezetnek. Legegészségesebbnek és fontosnak titulálni butaság. Ugyan miért lenne fontos a tejzsir és a tejcukor? Nem az.


-A tej kicsit sem optimális kalciumforrás, nem lesz kalciumhiányod,ha elhagyod.


A tej nagyon kevés kalciumot,vitamint,fehérjét tartalmaz.

Tejzsirból és tejcukorból viszont nagyon sokat. Ez tudományos tény.

Nem éri meg fogyasztani.

Ez van.

2013. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
50%
A tejzsír jó dolog, de magában a tejben alig van.. akkor inkább vaj, az sokkal jobb :) a tejcukor tényleg gáz és a tejfehérje se a legjobb. Viszont sztem a nyers kecsketej (nem tehén!! mert abban a1 beta kazein van - ópiáttá alakul + autoimmun betegségek alakulhatnak ki miatta), ami füvet eszik és pl kefírként, kecskesajtként már nem rossz :)
2013. szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 Julie S ***** válasza:
48%

Kedves első hozzászólók, a kérdezőt a tej és tejtermékek paleo étrend szerinti megítélése érdekelte, nem a paleo-ellenes megmondóemberek véleménye, akiknek láthatóan még magáról a paleóról sincs igazán fogalmuk. De örülök, ha nektek jobb attól, hogy beleszólhattok olyasmibe, amiről láthatóan nem sok fogalmatok van. Egészségetekre. :) (A paleót amúgy nem Szendi G. "találta ki"... és a tejtermékek ártalmasságát sem ázsiai emberekre alapozva "találták ki".)


A paleo étrendben nem ajánlottak a tejtermékek, bár irányzata válogatja, hogy melyiket engedi és melyiket nem (pl vaj, kemény sajtok, de akár még a nyers tej is befigyel egyeseknek). Aki komolyan tejfehérje érzékeny, annak minden tejtermék tiltólistás. De mindenki belátása és "tűrőképessége" szerint dönt, hogy mit enged meg magának és mit nem.


Nekem például bár nem okoznak emésztési panaszokat a tejtermékek, viszont a bőrömön rögtön meglátszik, ha ilyesmit ettem. Egyedül a sajt az, amivel úgy ahogy elvagyok, de most épp egyáltalán nem ettem már sajtot sem vagy két hónapja és nem hiányzik. Ezen kívül vajat szoktam néha-néha főzéshez használni. Egyéb tejtermékek nélkül pedig már majdnem négy éve tök jól megvagyok. (A tejet úgy magában meg sosem szerettem, nem is nagyon ittam.)


Amúgy a tejfehérje- és a tejcukorérzékenység (laktózérz.) nem ugyanaz. Van akinél mindkettő fennáll, van akinél csak az egyik. És tejtermékek nélkül sem lesz senkinek kalciumhiánya, feltéve, ha változatosan étkezik, hiszen így is bőven be lehet vinni a szükséges mennyiségű kalciumot. Ami mellesleg sokkal kevesebb, mint amennyit manapság ránk akarnak erőltetni. A túl sok kalcium, ami nem szívódik fel, a végén még meszesedést is okozhat. Szóval én feleslegesnek tartom ezt a hisztit körülötte.


[link]

Ez Szendi G. cikke a tejről, meg arról, amiket okozhat. Ezen az állásponton kívül lehet még árnyaltabbakat találni külföldi paleós weboldalakon. Akit érdekel, keressen rendesen utána.

2013. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
36%

Azért azon lehet gondolkodni, hogy egyetlen élőlény sem fogyasztja a másik anyatejét, csak az ember. Az állatok ösztönösen tudják, hogy az nem jó.

A paleoellenesek meg Szendire fogják:)))

2013. szept. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
64%

"Azért azon lehet gondolkodni, hogy egyetlen élőlény sem fogyasztja a másik anyatejét, csak az ember. Az állatok ösztönösen tudják, hogy az nem jó."


Egyrészt ha van LEHTÖSÉGÜK, akkor igenis fogyasztják (háziállatok).

Másrészt meg ez az érv szerint semmiféle feldolgozott élelmiszert (pl. kolbász) nem lehetne fogyasztani, mert egyetlen állat sem fogyaszt ilyeneket.

2013. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Julie S ***** válasza:
29%
Hát, az én macskámnak (háziállat :)) nem kell a tej. Pedig a párom próbált adni neki többször is. A lehetősége megvolt rá, hogy fogyassza, még tejfölt is kapott, de az se kellett neki. Beleszagolt és kóstolás nélkül otthagyta. Szóval nem lehet náluk sem általánosítani!
2013. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Megeszik az állatok is a tejet,de nekik sem tesz jót. Nekem direkt állatorvos mondta,hogy a macskámnak ne adjak tejet,boltit főleg ne.
2013. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!