Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mivel édesítetek? Mi az, ami...

Mivel édesítetek? Mi az, ami talán a legegészségesebb?

Figyelt kérdés
Ha lehet olyan, ami nem emeli meg hirtelen az inzulint.

2014. máj. 3. 14:00
 1/6 A kérdező kommentje:
A steviának nem szeretem a mellékízét. Hallottam még a nyírfacukorról, és az eritritről. Még nem próbáltam őket. De az eritrit sem tűnik valami természetesnek. Mi a véleményetek? Ti mit használtok?
2014. máj. 3. 14:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nyírfacukrot használok, jó drága, ezért csak kávéba, kakaóba használom. Viszont az nagyon jó, 10 dkg 100 gr szénhidrát, de annak csak a fele szívódik fel, az is nagyon lassan! Azzal vigyázz, hogy sokaknak hasmenésük van, így fokozatosan kell alkalmazni.
2014. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eritrit, természetes, nem emeli az inzulinszintet.
2014. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eritritet és xillitet használok, s néha, bár nem paleo, de az engem nem hat meg, mézet, na az a legdrágább mind közül (legalábbis a kedvencem, az akác), viszont a legfinomabb is.

De alapvetően nem akarok lépten-nyomon cukorfélét használni, azt szeretem, ha a sütijeimben a kókusz és a gyümölcsök adják az édes ízt :) A kávénak sem muszáj édesnek lennie (ha mégis, sok kókusztejbe kevés kávé, határeset :D).

2014. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: van még steviás xillitem, aminek persze stevia mellékíze van alapból, de bizonyos ételekbe kisebb mennyiségben teljesen OK. Mondjuk egy tepsi sütibe fél teáskanál, ilyen módon használom. De nagyon ritkán. Igazából nem hat meg a többiek ára, úgyis keveset használok belőlük. Amikor az életmódváltásom előtt havonta kilószámra fogyott a méz, akkor se sajnáltam, van, amire megéri, no.
2014. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eritritet használok, mert nincs mellékíze, 0 a glikémiás indexe és alacsonyabb a ch tartalma, mint a xilitnek.
2014. máj. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!