Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Nagyon elrontom a Paleo...

Nagyon elrontom a Paleo diétát, ha hüvelyes zöldségeket is eszem?

Figyelt kérdés
gyümölcsök közül mit lehet és nem lehet enni?
2014. máj. 7. 02:27
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
A hüvelyesekre is szüksége van a szervezetednek. Ne kövess egy táplálkozáshoz nem értő bukott informatikus tanácsát.
2014. máj. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

1. válasznak csak a motivációját sejtem (és eléggé gyerekes) az igazságtartalmát, vagy hogy milyen forrásra támaszkodna nem nagyon látom :D


Edd, ha úgy érzed bírod. Csak tudd hogy nem paleózol, és ha valami problémád lenne valamikor, akkor esetleg gondolkodj el azon hogy te fogyasztasz lektineket, lehet ÁBSZ-ed, és esetleg akkor kerüld a hüvelyeseket.


Gyümölcsöt mindent ehetsz, de nem érdemes sok gyümölcscukrot fogyasztani, főleg ha közben húsokat, zsírt eszel. Vannak gyümölcsevő emberek, nem biztos hogy a legjobb út de ők meg is szokták ezt. Szokták mondani, hogy napi 40-50g fruktóz alatt érdemes maradni, ebbe azért belefér jó pár alma (és egyéb)

2014. máj. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod tartani, hogy csak húst ehetsz meg zöldségeket (azt se mind), gyümölcsöket (abból is keveset xd) akkor az nem paleo.

Nem kell ezt megszállottan betartani.

2014. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Én se paleózom, van kukorica és baba a húsomban D:


Mármint bab, a baba az paleo lenne :D

2014. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező,

Én azt javasolném tégy egy próbát.

Paleozz 100%-san hétig.


Majd, tedd vissza az étkezésedbe a hüvelyeseket.

Egyből érteni fogod mi a gond vele.


Mikor elkezdtem paleozni és is úgy voltam vele, hogy csak lazán...majd megnézem mi árt tényleg mi nem.

Hát, mután megtapasztaltam azt, amit hasi komfort érzetnek hívnék paleo mellett, és ráettem hüvelyeseket: KEVESET.

Hát totál kivoltam, újra megtapasztaltam milyen a hasi diszkonfort.


De azt javasolnám ne nekünk higgy és ne a könyveknek, hanem tényleg próbáld ki a paleot vele és nélküle.

Óriási a differencia!


Számomra minden, ami puffaszt az kerülendő. A hüvelyesek egyértelműen ebbe a kategóriába esnek...

2014. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Paleozz 100%-san hétig. = Paleozz 100%-san két hétig akart lenni
2014. máj. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5: Bizonyára nagy igazság van a szavaidban, de nem mindenki ilyen. Én úgy 14 hónapja váltottam életmódot, majdnem paleósan eszem, néha egészen úgy, máskor bejön 1-2 dolog (de lehetőleg akkor sem glutén vagy tej, azokat igen nagy ívben kerülöm, a tejet már sok éve, a túrót még régebben, s van még pár ilyen közellenség nálam)... A testem nem szokott rosszul lenni semmitől, de azért érzem, hogy mi jobb neki. De a hüvelyesek jobban esnek, mint az életmódváltásom előtt, semmi problémám nincs velük. Attól még nem kifejezetten eszem őket, csak egy év után a párom besokallt és kb. kétszer főzött babot :D Meglepően könnyed érzésem volt a megevése után, én úgy emlékeztem, a bab köztudottan nehezebben emészthető növény...

Ez a száraz hüvelyesekre vonatkozik, a zöldborsót és a zöldbabot soha nem voltam hajlandó elhagyni, csak mert vannak nyersen mérgező rokonaik. De azok másokra sem rossz hatásúak, olvastam már külföldi paleósok tűnődését, hogy tényleg üldözni kell-e szegény szolidabb hüvelyeseket, amik nyersen is lazán ehetők probléma nélkül.

De bizonyára volt olyan 2 hetem, amikor nem ettem azt a heti egy marék zöldsborsót sem, de nem vettem észre változást.

2014. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon felfújódom a hüvelyesktől.


Hogy ez történik-e az a bélflórától is függ. Mikor teszteltem, akkor fél éve paleozam és ko volt a hasam kicsi mennyiségtől is.


Elképzelhető, hogy ma már nem lenne ilyen gondom.


Külföldi paleos oldalakon nincs minden hüvelyes száműzve...a borsó emlékeim szerint pl nincs.


Valószínűleg nem a hüvelyesek okozzák a legnagyobb gondokat ;-).


De nekem nem hiányzik a puffadás.

Régen sok lencsét ettem és imádtam is, borsót szinén. Ez utóbbinak sajnos GI-je sem túl alacsony, full kóma is voltam tőle mindig. Pedig fincsi a korianderes borsókrém leves...

2014. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A hüvelyesek mindenkit felfújnak. Nekem sem éri meg a hasi diszkomfort.
2014. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha a számodra szimpatikus diéta szerint belefér, akkor nem rontod el, de ha nem fér bele, akkor elrontod. Bár nem is az a jó szó rá, hogy elrontod, hanem hogy "szabályt szegsz". Attól még lehet egészséges az a táplálék.

Szerintem a legnagyobb probléma a diétázással az, hogy egy konkrét szabályrendszert választunk és azt igyekszünk betartani még akkor is, ha bizonyos részei kellemetlenséget okoznak. Szerintem nem gond, ha nem pontosan, minden egyes lépést betartva diétázól, ha úgy neked könnyebb és ugyanúgy egészségesnek érzed magad. De tény, hogy azt már nem paleonak hívják.

2014. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!