Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleósok, mit ajánlotok?

Paleósok, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy inzulin rezisztenciám van! Kaptam Meforal 500-at, illetve be kell tartanom a diétát, ami azt jelenti, 160 gramm szénhidrát, és 100 fehérje. Annyira sokkolódtam hogy azt elfelejtettem megkérdezni a doktortól, hogy a zsírral mi a helyzet, abból mennyit vihetek be? Illetve, ha a paleót választom, mint életforma, miből vigyem be azt a 160 cht? zöldségből gyümiből nem tudok annyit enni :(

reggeli 7-8 óra: 30g CH (lassú)

tízórai 9-10 óra: 20g CH (ebből 10g lehet gyors)

ebéd 12-14 óra: 40-50g CH (fele lassú, fele gyors)

uzsonna 16-17óra: 20g CH (gyors)

vacsora 19-20 óra: 30g CH (ebből max 10g gyors)

utóvacsora 21-22óra: 10g CH (csak lassú)



2014. jún. 4. 06:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
A paleotól még betegebb leszel!
2014. jún. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Zsírból nyilván annyit vihetsz be, amennyi kell a többi mellé, hogy jóllakj... Legalábbis én így gondolnám.

Szénhidrát rengeteg dologban van, most vettem tápiókalisztet kipróbálni, ami masszív keményítő... De némely olajos mag is jól áll belőle, különösen az, amelyik nem is olajos, a gesztenye. Mondjuk az brutál drága, s a paleo cukrok két pofára evése sem tűnik szimpatikusnak... Nehéz, én direkt azért harcolok (no nem mindig olyan erősen), hogy ne vigyek be rengeteg szénhidrátot és többnyire nem sikerül. Sok friss gyümölcsöt én sem tudok enni, de datolyából pl. rengeteget s a mazsola is remek nass. Jobb ötletem nincs.


Remélem, valaki megmondja majd, mit csinálnak a gyümölcsöt nem kedvelő paleo cukorbetegek, érdekel a téma, de sajnos fogalmam sincs.

2014. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mi közöd Tőle ***** válasza:
93%

Nem kell bevinni 160 gramm ch-t. 50-100 bőven elég. Ezt is főként zöldségből (Elismerésem, ha sikerül 50g felett enni belőlük. Természetesen a paleóban engedélyezett zöldségből, nem krumpliból.) Pont az orvosok által étrend az, ami tartósítja a betegségeket mindenkinél.


A 100g fehérje az tökéletes. Emellé pedig annyi zsírt amitől jól laksz. Ez lehet 100-200g attól függ.

2014. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#3: "Elismerésem, ha sikerül 50g felett enni belőlük."

Pedig nem nehéz, csak zöldségétellel kell jóllakni. Amihez bizony sok kell. Egyszer egész nap valami 2 kiló paradicsomos káposztát ettem meg. Jóllakáshoz azért kevés volt, de alapnak azért megtette. Egyszer pedig fél kiló sült répa volt a reggelim. A zöldségcurryt nem szoktam kiszámolni, de amikor ketten szétkapjuk a 7 literes bogrács tartalmának nagyobbik felét délutáni étkezések keretében, az azért szénhidrátban sem szegény.

2014. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Akkor vedd úgy kedves, hogy az elismerés a tiéd. Én nem bírnám ezeket ilyen mennyiségben enni. Hiába na, a hipotézisem saját magammal kapcsolatban az, hogy vadász ősök leszármazottja vagyok. Ezért úgymond lételemem a hús. Vagy tágabb értelmezésben az állati eredetű táplálék.
2014. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5: A kettő nem zárja ki egymást. Én is rengeteg nem zöldséget eszem, zöldségen éhenhalnék. De az tény, hogy mindig is a zöldségeket szerettem, a húsokból csak némelyiket és ritkán. Az őseim lehettek bármik, az én ízlésem más.
2014. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nagyontamas ***** válasza:
100%

Az a baj a jó-szándékú orvos által felírt diétával, hogy több okból is betarthatatlan. Egyrészt ki az aki patikamérleggel tartósan tudja méricskélni, mit eszik? A másik, hogy a gyors felszívódású CH inzulin túltermelést és ezáltal éhségrohamot generál. Az, hogy ez a diéta a gyakorlatban mennyire válik be, mutatja, hogy aki tartósan ezt követi előbb-utóbb el fog jutni a magas vérnyomásig, az inzulin fecskendőig, innen már csak egy lépés az érszűkület.

Persze erre is van válasz: nem tartották be a betarthatatlan diétát!

Van betartható étrend, ami nem okoz éhségrohamokat, és tartósan csökkenti a vércukor szinted. Tapasztalatból beszélek. Másfél év alatt 14 kg-ot sikerült leadnom, bár diagnosztizálták nálam is a cukorbetegséget, nem szedem a gyógyszert, és az orvosom is elfogadja, hogy hat az étrendem, mert a labor leleteim is jók. A vérnyomásom is normalizálódik, orvosi javaslatra felére csökkentettem a gyógyszer adagomat. Ennyit az elméletről, és a működő gyakorlatról.

2014. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is inzulin rezisztenciám van.


De én paleozni kezdtem el, mert nem vagyok én robot, hogy CH-t méricskéljek mint a hülye. Totál életidegen, plusz egy csomó részét nem is értem...ha gond van a cukorháztartással, akkor miért adnak meg egy minimumot (ami egyáltalán nem kevés)...logikátlan.


Paleozom, azon belül eszem ami tetszik és jólesik.


A hormonjaim már 3 hónap paleozás után tökéletesek voltak (prolaktin, tesztoszteron)...


Sokkal egyszerűbb paleozni.

Szerintem...


És akkor most pontozzatok le!

2014. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mi közöd Tőle ***** válasza:
0%
Megtörtént. A paleótól hiánybetegségeid lesznek! Gabonára igenis szükséged van! A tej a világ legegészségesebb itala! A sok zsírtól plakkok lesznek az ereidben...
2014. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó ezt nem értem!
2014. jún. 6. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!