Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A ketogén diétában a makrotápa...

A ketogén diétában a makrotápanyagok százalékos eloszlása?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy 1200 kcal a tervezett napi bevitelem, és ennek a 75%-át zsírból 25%-át fehérjéből viszem be, és a napi szénhidrát fogyasztásom 0-30g között van valahol.Ez matematikailag lehetetlen. 1200*0,75=900 900/9=100g zsír, 1200*0,25=300 300/4=75g fehérje, 30g*4=120 120/1200=0,10 ez 10%-a a napi bevitelemnek. Akkor ez most hogy is van?

2014. júl. 1. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
A ketogén diéta lényege, hogy 30 gram alatt van a napi szénhidrátbeviteled. A zsírt és a fehérjét úgy osztod el, ahogy neked jól esik.
2014. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A napi 1200 kcal meg egyébként is kevés. Kivéve, ha mondjuk 140 cm-hez vagy 35 kg.
2014. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a 30 grammba belefér egy alma így estére, nem lenne-e túl nagy adag egyszerre bevinni egy közepes méretű almát, vagy inkább mellőzzem?
2014. júl. 1. 22:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ezek lesznek a százalékok a 30g szénhidráttal...


Nos. Az alma elvileg belefér, egyesek akár banánt is esznek, ha ahhoz van kedvük, én nem szólok bele, az alacsony szénhidrátbevitelnek elvileg hatnia kell, akárhogyan is csinálja az ember, bár valószínűleg a hirtelen löket nem az igazi. De egy szakértőt kéne megkérdezni erről.

Nekem nem férne bele, mert a normál ételemmel alig tudok 30g ch alá menni s fel kell adnom a normál ebédet, de az én étrendem már csak ilyen, zöldségre alapozó. De egészségesebbnek is érzem, ha az ember eszik zöldséget. Ami eléggé hamar ki tudja tölteni a 30 g-ot, bár a zöldség fajtájának megválasztása sokat segít.

1200 kcal nekem is roppant kevésnek tűnik, még ketogén diétában is, de nem is tudok Rólad semmit, ha Neked ez elég, az rendben van.

A fehérje és a zsír aránya roppant fontos, többnyire 75-80%-ot írnak a zsír arányának minimumaként, leszámítva a testépítők fehérjedús verzióját, ami nem ketogén, de ők annak nevezik, s a nőimagazinok light margarinos és szénhidrátos butaságait. Az igazi ketogén nagyon erősen a zsírra alapoz.

2014. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, szóval az alma nem a legideálisabb választás. Egyébként szerintem egy fogyni vágyó 18 éves lánynak nem kevés 1200 kcal, de majd kiderül. :) Köszi a válaszokat mindenkinek! :)
2014. júl. 4. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!