Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Van itt olyan, aki már több...

Van itt olyan, aki már több mint 5 éve paleo diétát követ? Milyen véleménnyel vagytok most? Nem alakult ki nálatok hiányállapot stb? Nem fogy le az ember túlzottan? Kemény munka mellett elég a tápanyag?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy belevágok, de azért szeretnék róla meggyőződni, hogy hosszabb távon sem származik belőle semmi károm :). Alkatilag nem vagyok túlsúlyos, azért csoti sem. Megáll a fogyás egy idő után? Tegyük fel egy keményebb fizikai munka esetén elég a szénhidrát, pl mezőgazdasági munka stb. Ha sportoltok, persze nem élsportolóként, azt bírjátok az étrend mellett?
2014. júl. 28. 17:54
 1/5 Julie S ***** válasza:
100%

Hat, nekem majd csak novemberre lesz otodik eve, hogy belekezdtem a paleoba. Ha nem baj, azert valaszolok.


A velemenyem semmit nem valtozott az elso idokhoz kepest, most is ugyanolyan jol vagyok tole, mondhatni gondtalan mellette az eletem. En szedek vitaminokat, de ha nem paleoznek, akkor is szednem oket, mert legtobbszor nincs lehetosegem olyan alapanyagokat venni, amik mellett erre nem lenne szuksegem.


A sulyom evekig nem mozdult se fel, se le. Aztan jott egy terhesseg, szules es mar tiz honapja szoptatok, es emiatt fogytam meg egy kicsit, de most is beallt a sulyom es nem mozdul (173 cm melle vagyok most 55 kg). A terhesseg elso feleben a cukorral megengedo voltam, mert az segitett egyedul a hanyingeremen, ami nem volt egy leanyalom szamomra. Szoval volt egy kis kilengesem, de akkoriban nem sok kaja maradt meg bennem, neha konkretan semmi, olykor meg a viz sem...


Soha nem ereztem meg paleo mellett azt, hogy kimerult lennek es ne lenne energiam. Viszont paleo elottrol ez nagyon is ismeros. Nekem a sport terhesseg elott sajat testsulyos edzes volt meg a turazas (meg az egyetemen muszajbol az aerobikot valasztottam, a tobbi nem tetszett) es ment minden gond nelkul. Most a lanyom mellett egyelore nem sok mindenre jut idom, pedig energiam az lenne.

2014. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:
80%

Julie S a legrégebbi paleós a fórumon ez fix kb. Élsportoló paleósok is vannak egyébként. Keress rá.


Nem lesz semmi hiánybetegséged ha elhagyod az agyoncukrozott ételeket, a rossz minőségű, kommersz kenyereket és tejeket. Nincs esszenciális tápanyag egyikben sem és nélkülözhetetlen vitamin sem. Illetve vitamin van, de olyan nevetségesen kis mennyiségben, hogy simán beri-beri beteg lennél, ha a kenyérben lévő b-vitamin forrásra hagyatkoznál... Pedig hogy az ne alakuljon ki nálad nevetségesen kevés b1 vitamin is elég kb.

2014. júl. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Túl vagyok már 5 éven :) Beállt a testzsír %-om 13 környékére. Vitaminokat előtte is szedtem, most is szedek, de többségét inkább kúra szerűen. Hiánytüneteim egyedül Mg-hiány szokott lenni, de az is ritkán (izzadós vagyok).

Szóval eddig csak pozitív a történet :)

2014. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Majd 2 éve paleozom. Semmi hiánytünetet nem tapasztalok. Én is figyelem magam természetesen.


Szedek étrendkiegészítőket. Magnézium, multivitamin, d vitamin.

2014. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Szendi blogon sokan vannak ilyenek, és többnyire panaszkodnak. Én paleo-ketogént követek 3,5 éve és semmi panaszom (eredetileg magyas vérnyomás, cukorbetegségem volt, de csak volt).
2015. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!