Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért nem indul be a fogyás?

Miért nem indul be a fogyás?

Figyelt kérdés
3 hete kezdtem el de egy dekát nem fogytam, sőt talán hiztam is 1 kilót. Pedig mindent betartok nem is eszem sokat, sokszor vagyok éhes. Egyik ismerősöm azt tanácsolta, hogy hagyjam el teljesen a gyümölcsöket és akkor beindul a fogyás. Szerintetek? Vagy korai még súlyvesztésről beszélni ennyi idő után? Félek, hogy ha nem indul be feladom az egészet :/
2014. aug. 5. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Rosszul kezdődik. És amúgy mit szoktál enni egy nap?
2014. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Reggelire tojásrántotta pl ebédre csirkemell sülve párolt zöldséggel vagy salátával, vagy ettem már paleo rakott karfiolt, zöldséglevest. Vacsorára néha semmit vagy pár falat a déli kajából. Nap közben ettem dinnyét barackot de nem sokat. Kenyeret rizst burgonyát szóval semmi ilyet nem eszek. Libazsírral főzök. Nem eszek abszolút szalonnát kolbászt bár sok paleo receptbe láttam...
2014. aug. 5. 17:39
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Szénhidrát szegényen étkezz.
2014. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja es 70 kiló vagyok. Kb 15 kiló felesleggel szóval biztosan nem azért nem fogyok mert nincs miből.
2014. aug. 5. 17:54
 5/16 anonim ***** válasza:
én is 70 vagyok.és 172 cm.10kg felesleggel.sokat én sem fogyok, pedig vega vagyok.a mozgás szerintem a legfontosabb és azok közül is az aerob
2014. aug. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Na és vacsorára miért nem eszel semmit? Hagy ezt a "regelizz mint egy király,vacsorázz mint egy koldus" dolgot, étkezz egész nap úgy mint egy király ;)

Biztos éhezel, ebédre elég sokat kell enned ahoz, hogy 5-6 óráig (vagy több) ne éhezz.

2014. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

Napi 5-6 étkezés, szétosztva. Mindegyikben legyen sok fehérje (hogy a napi 600-700 gramm csirke elfogyjon). De gondolom ezek az alapok már megvannak..

"Pedig mindent betartok" ha így lenne akkor eleve nem is lenne benne gyümölcs :) Csak zsírszegény húsok, tojás, zabpehely, sok-sok zöldség, és rizs.

2014. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Egy esetleges inzulinrezisztenciával és az ebből adódó pajzsmirigy alulműködéssel nem fogsz 3 hét alatt fogyni. Még a hormonháztartásod sem rendeződik addigra.


Ha ennyi idő alatt feladod, akkor inkább ne is kezdj semmibe. Eleve ez egy életmód, nem diéta, és nem csak azért kell csinálni, mert fogyni akarsz, hanem mert egészséges akarsz lenni, jó sokáig. A fogyás meg ennek egy jó mellékhatása.


Egyébként is az egészséges fogyás üteme max. fél kiló zsír/hét. Ehhez 3500 kalória mínusz kéne egy héten, azaz napi 500.

Szóval ha fogytál volna is, akkor is csak 1,5 kilót, de ennyit a testépítők fogynak a diétás szakaszban, mikor nulla szénhidrátot esznek és keményen kardióznak.


Mit vártál mennyit fogsz fogyni?


3 hét az semmi. Majd fél év után gondolkozzál el rajta. de tudom tudom, minden azonnal kell, különben sz@r...


Kezdj el mozogni is, mert az jót tesz a szénhidrát anyagcserének és könnyebben átlendülsz a holtponton.

2014. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Én fogyókúrának kezdtem a paleót.Aztán olvastam a könyvet, és beláttam,ez inkább életmód,a fogyás kellemes velejáró.Megszűntek izületi fájdalmaim,és sok más problémám is.Zöldséget,gyümölcsöt,tojást,sajtot,húst ettem...Nem néztem mennyiséget.Este vacsiztam,akár kolbászt is..A könyv leírja,ez nem szentírás,lehet "vétkezni".Én csupán azért kezdtem a legszigorúbb módon,meglássam működik-e.Se tészta,kenyérfélék,barna meg rozs se,tejtermékek,rizs,semmi..1 hónap alatt 3-4 kg ment le.Azt gondolom,mai világban 0ra nem lehet lecsökkenteni a cukor fogyasztást,de igyekeztem leminimalizálni.Csak a reggeli kávémba raktam.Minden másba mézet..ritkán ha panírozott dolgot ettem,zablisztet használtam.Első hónap után lazábbra vettem,néha reggelire sütöttem palacsintát zablisztből,vízzel,házi lekvárral.2-3 db-ot nasinak..néha étcsoki..Először rémísztő volt,sok kajáról le kell mondani,de nem így van.simán ettem császárszalonnát paradicsommal,vagy tepertőt paprikával,töltött káposztát kenyér tejföl nélkül...egyedül a burgonyáról volt nehéz lemondani.de lehet találni rengeteg paleo receptet, sütiket is neten.Ha lehetőséged van,olvasd el a könyvet.Ne add fel!
2014. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
23%
Egy hét alatt is képes lennél 3kilót leadni...ha szigorúan és komolyan veszed a diétát...de ahogy az előző hozzászoló emlitette, ne diéta legyen, hanem életmódváltás, és légy türelemmel, szerintem fél év után látni fogod a változást, de tényleg vedd komolyan...
2014. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!