Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi ez a rengeteg paleo kérdés?

Mi közöd Tőle kérdése:

Mi ez a rengeteg paleo kérdés?

Figyelt kérdés

Manapság van napi 2-4 kérdés kb. 1 éve mondjuk volt heti 1 kb. Ennyire felkapott lett? Ez eléggé örvendetes.


Hogy valamennyi értelme is legyen a kérdésnek: Mennyi ideje ismerkedtél meg ezzel a táplálkozással és mióta csinálod?



2014. aug. 7. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Sok ostoba bedől egy bukott informatikus tanácsainak. Nincs semmilyen táplálkozás tudományi ismerete, sem az emberi szervezet működésével nincs tisztában. Csupán jó üzletet lát benne.

A káros hatásairól nem beszél, azok csak esetleg évek múlva jönnek elő, de akkor már nem lehet visszafordítani.

2014. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első, akkor kérlek, beszélj Te a káros hatásairól!
2014. aug. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

"Sok ostoba bedől"

Milyen káros hatásai lehetnek évek múlva? Biztos a tapasztalat beszél belőled, kedves 1-es válaszoló. Te abban hiszel, hogy a paleo egy "rossz dolog" jó üzleti húzás, káros, más meg abban hisz, hogy jó....vagy tapasztalja jótékony hatásait.

Egyébként, mi is betegít meg ebben a táplálkozásban? A paleosok mindent esznek amire a szervezetnek szüksége van esznek zsírt, esznek vitamint, szénhidrátot és fehérjét is. Az arányokkal és a minőséggel variálgatnak csupán a mértéktelen szénhidrátfogyasztókkal ellentétben, akik között rengeteg elhízott és cukorbeteg van, vagy lesz. Én nem a paleo mellett kardoskodom és nem is ellene, egészségesen kell enni, élni és kész.

A kérdezőnek válaszolva valószínűleg azért van ennyi kérdés, mert egyre jobban terjed el ez a fajta szemlélet. Egy éve csinálom ezt a táplálkozást, senki nem beszélt rá, egy betegséget szerettem volna leküzdeni, amit sikerült is. Az meg, hogy ebben valaki üzletet lát az miért fáj másoknak? A croissan sütögető és a Mc Donalds is üzlet, nem? Mindenki eldöntheti a szervezetét mivel táplálja salátával, hússal vagy lekváros kenyérrel, kakaóval. Az utóbbin is felnőttek már sokan.

2014. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
2 éve ismerem vagyis elolvastam a könyvet, de nem találtam igazán számomra hasznosnak, vagyis ez a táplálkozás mód nem nekem való. (Nem szeretem a húsokat, sem a nyers zöldségeket és sokat adok a kinézetre, szóval képtelen lennék megenni gusztustalan kinézetű ételeket)
2014. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tavaly felmerült a gyanú, hogy van egy bizonyos állapotom, és valahol olvastam, hogy volta kinek sikerült javítania rajta paleo diétával. Akkor kezdtem utánaolvasgatni a dolognak, hogy miből áll ez.

A gyanú beigazolódott, viszont mégsem így étkezem, mert nagyon nehéz lenne megoldani.

2014. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:) engem nehéz lenne meggyőzni hogy nem működik a paleó, mert van saját tapasztalatom. 5 hónap alatt 15 kiló lement (85-70), lazán edzés nélkül tavaly augusztus és szilveszter közt. Plusz csak 90%ban alkalmaztam. Január óta már nem vagyok paleós, súlyzós edzéssel és tömegnövelő étrenddel újra 85 vagyok aminek nagyon örülök mert nem szeretem a vékonyságot :)


A paleó nem mindenkinek való a nullás vércsoporthoz áll a legközelebb. Aki amúgy is kevés húst eszik és imádja a tejtermékeket az ne próbálja meg mert szenvedni fog. Nem szabad általánosítani hogy a paleó mindenkinél hatásos, mert ez nem igaz. Nekem könnyű volt átállni, mert semmilyen tejterméket nem ettem azelőtt sem és az összes hüvelyest is utálom, borsó, bab meg hasonló. A szénhidrátokat vettem vissza drasztikusan, semmi, tészta, rizs, krumpli pl de a margarinról is leszoktam meg összes cukorról kivéve xilit és méz.


Elméletileg nem is csoda hogy a paleótól fogynak az emberek mert gyakorlatilag sok közös vonás van a testépítők verseny előtti szálkásító diétájával. Hús, párolt zöldség pl. Magas fehérjetartalom alacsony szénhidrát mennyiséggel ötvözve. Nincsenek csodák, minden fogyókúra ezen áll vagy bukik. A paleó javára legyen még mondva hogy kevesebb szemetet visz be az ember és amit bevisz az is minőségi. Nincs tartósítóval televágott hamburger, ráma margarin ami teljesen testidegen anyag, se kóla, se chips, se sok hülyeség. Egyszerű természetes kaják vannak és kész.

2014. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én anno amikor megjelent az első paleos könyv Szenditől,akkor megvettem,elolvastam,és elhittem amit írt. Mivel nem voltak receptek,segítő oldalak,és alapanyagok széles kínálata,így nem mertem belevágni. Utána terhesség,szoptatás (2 évig). Majd fogyókúra céljából belevágtam...nekem nagyon bevált,nagyon megszerettem.

Utána az életem úgy hozta,hogy költöztünk egy pár hónapra a szüleimhez (házvásárlás miatt)....és nem én főztem,így elmaradt a paleo.

Most 3 hónapja ismét így étkezek,és számomra már nem fogyókúra,hanem életmód,és nem is akarom abbahagyni....és számomra közrejátszik,hogy egyre könnyebb alapanyagokat beszerezni,és egyszerűbb recepteket találni.

2014. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éve eszek így betegség miatt.


[link]

2014. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!