Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Át lehet írni rendes süti...

Át lehet írni rendes süti recepteket paleo-ra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a rendes sütiknél kiváltanám a sima lisztet mandula vagy kókuszlisztre, a vajat kókuszvajra, a cukrot nyírfacukorra és hogy maradhatnak-e mindenből a receptben megadott mennyiségek és jó lesz-e a süti?

2014. szept. 19. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Alapvetően igen, ha őrleményt használt.

Őrlemény = sima darált mag


Ha lisztet, akkor azért annyira nem egyértelmű.

Soha, de soha nem helyettesítsd egy az egyben mennyiségileg kókuszliszttel...mert az egy katasztrófa, minden folyadékot beszippant :-/...jól megszívtam egy csomószor.


Ha zsírtalanított liszteket használsz, akkor abba több zsír kell arányaiban...


De talán a legegyszerűbb őrölt magot használni, mert az egy az egyben lehet használni...nem kell arányokon változtatni.


Hát, remélem tudtam kicsit segíteni...

2014. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kókusznak az íze is kicsit durva magában
2014. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem még nincs tapasztalatom hogyan kell ezekkel sütni, úgyhogy ez nagy segítség volt:)
2014. szept. 19. 23:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki csinál ilyeneket :)

Nos, ez alapvetően süti kérdése. Egy paleo süti sosem lesz olyan, mint egy lisztes, ami mondjuk nem baj, csak finom legyen... De ha a lisztnek óriási szerepe van a sütiben, akkor szerintem jelentősen kisebb az esélye, hogy meg tudod közelíteni paleósan. Ha csupa tojásos és/vagy vajas, s a lisztnek kicsi szerepe van benne, akkor tipikusan jól működik az átírás. Piskóta, brownie, répatorta... Ezek nagyon jók paleósan (bár hogy egy az egyben átírással keletkeztek-e, az nem tudom, én csak fogtam blogokról paleo recepteket és átalakítottam őket a saját szempontjaim alapján), a prímet más anyagok viszik, az olajos magok/maglisztek pedig többnyire finomak vagy semlegesek, ízre nem rosszabbak a lisztnél, sőt ;) A piskótát még a "normális" étrendűek is gyakran csinálják mondjuk félig dióból... :)

A kelt sütik persze esélytelenek.


Személy szerint keverni szoktam a liszteket vagy olajos magvakat. A mandula nekem feleslegesen és durván drága (nagyon ritka alkalmakkor próbálkozom vele, vannak finom mandulás paleo sütik... hasznos anyag, kellemes, de viszonylag semleges ízű, sokmindenhez remekül megy), ha már flancosat csinálok, akkor dió kerül bele, az ízesebb is (bár ez nem mindig jön jól. akkor használom, amikor igen)... De nagyobb mennyiségben az olcsóbb magvakat s liszteket használom, brownie-t speciel kókuszból is lehet (lisztből is. való igaz, durván issza a vizet, de a brownie inkább zsírból, tojásból áll, kevés liszttel).


De bevallom, elég ritkán készítek sütit, más édességeim vannak, a nálam állandóan meglevő magcuccok pedig többnyire sósak. Így is sok cukrot eszem (amit akkor se akarok, ha eritrit :P).


Olyan süti is van, amiben kakaópor a "liszt" :)


Az írásom nem kis része pont nem a kérdésre válaszolt, de remélem, valamelyest informatív volt valakinek.

2014. szept. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem hasznos volt a válasz:) Csak most barátkozom a paleoval és mivel elég nagy édesség kedvelő vagyok szeretnék jó sütiket készíteni. Azt hiszem először nem próbálkozom inkább receptátírással, kezdetnek sütök akkor piskótát, browniet mások receptjei alapján és meglátom hogy megy a munka ezekkel az alapanyagokkal.
2014. szept. 21. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!