Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Nagyon tanácstalan vagyok....

Nagyon tanácstalan vagyok. Valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma töltöm a 28. napomat paleolit-ketogén étrenden, és nem tudom, mit ronthatok el. Tehát, nem eszem semmiféle glutén és tej tartalmú dolgot, sőt, a ch fogyasztásom a kezdetektől fogva mondhatjuk hogy 0. Nem eszem mesterséges édesítőszereket sem, mert azt hallottam, hogy felvihetik a vércukrot. Sőt, semmilyen édesítőt nem eszem, eléggé egyszerűek a kaják, amiket eszek. Eszek csirkemellet, halat, házi kolbászt, szalonnát, kókuszolajat és teavajat. Mindennap megiszom minimum 2,5 litert, de ha nagyon megerőltetem magam, megy a 3 liter vizet is. És itt jön a probléma. Az első hét óta nem fogytam semmit. Akkor fogytam 2-2,5 kilót, így vagyok most 64 kiló a 168 centimhez. Nem kell nagyon sokat fogynom, mivel (nem csak saját megítélésem szerint) eléggé izmos vagyok, heti 3-szor CrossFitre járok(szóval a mozgás is megvan). Igazából szálkásítás a célom, mert emiatt a pár kg zsír miatt elégé széles vagyok az izmok mellé. Nem tudom, hogyan kéne továbblendítenem magamat ezen a helyzeten, mit kéne még szigorítani. Van KetoPhan tesztcsíkom, ami már nagyon durván lila, azt hiszem ennél jobban nem is lehetne, és mindennap lepisilem, szóval elméletileg ketózisban vagyok. Valakinek van valami ötlete? Vagy csak türelmesebbnek kellene lennem? Vagy figyeljek a fehérje és a zsír megoszlására, esetleg számoljak mindemellé kalóriát is? Számít ez a ketogén diétában? Ja és még annyit hogy nem iszom már kávét vagy bármilyen koffeinos teát, csak kizárólag vizet, semmi cukormentes folyékony szarság.


Légyszi, paleo és low-carb ellenesek ne kezdjetek el győzködni, hogy mennyire rosszat teszek magammal. Szedek egy nagyszerű minőségű vitamint, és egyébként a Candida gombám miatt (is) kezdtem el az egészet, szóval most nem fér bele a több ch. Szeretnék minimum 90 napot végigvinni, vagy akár többet is, mert annak ellenére, hogy nem fogyok, hihetetlenül jól érzem magam, a hajam és a körmöm csodákat produkál, és eltűnt a Candida gomba látható jeleinek nagy része a kitűzött program alig harmadánál.


2014. okt. 13. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen számít a kalóriabevitel, csodák paleo ketóban sincsenek. Én sem fogyok tőle, ha nem vigyázok, hogy legyen némi kalóriadeficitem. Van, aki automatikusan keveset eszik eme életmód mellett, nos, az nem én vagyok. Rengeteg ketogénező eredményéről olvastam már, van, aki totál lehetetlen szinten fogy, másnak pedig 6 év alatt sem sikerült, pedig akart fogyni (mert ha nem akar, az más kérdés, van, aki tömegnövel ketogén mellett, nyilván az is teljesen reális dolog, csak megfelelő mennyiségben és összetételben kell enni).


Ha nem mutatná a tesztcsík, hogy ketózisban vagy (azt hiszem, a megbízhatatlansága az ellentétes dolog miatt van, nevezetesen egy ketonokat jól kihasználó embernél szinte egyáltalán nem színeződik el), azt mondanám, túl sok fehérjét eszel, ami glükózzá alakul... Bár kalóriadeficitben elvileg akkor is fogynod kéne.

2014. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor mindenképpen, számoljam hogy hány gramm zsírt és fehérjét eszem? :)
2014. okt. 13. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:

ha 0 ch-t eszel akkor már halott lennél, valszeg mindenképp eszel valamilyen formában

as zénhidrátnak szüksége van a szervezetedre, ha nem eszel egy ideig még fedezi a tested a zsírraktároból, de utána elkezdi raktározni újra azt a minimálisat amit megeszel.

2014. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2: Igen, jobb ötletem nincs a kalóriaszámításra, ha egyszer Nálad nem automatikusan kevés a bevitel... Még én is számolok, de ha megszokom, majd abbahagyom, mert nem poénos ez, túl sokfélét eszem :)


#3: Ezeknek még utána kellene olvasnod. A szénhidrát nem eszenciális tápanyag, sokan élnek életmódszerűen közel nulla szénhidráttal. Az agy egy része nem tud átállni zsírra, annak szüksége van cukorra. Viszont a zsír nem szeret cukorrá alakulni, a fehérje alakul át cukorrá, amennyiben szinte nulla a szénhidrátbevitel. Ha a fehérjebevitel sem megfelelő, akkor jön az izombontás.

2014. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy érted ezt kedves 2. válaszoló, szerintem eléggé tisztában vagyok azzal, hogy mit eszem és annak mennyi szénhidráttartalma van, mert pont ez a lényeg. De igazad van, valamennyit tényleg eszem, kb. annyit, amennyi a tojásban van...
2014. okt. 14. 06:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok a zsír! Egy gramm zsír 9,1kcal, mindenképpen számolni kell!
2014. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a kalória számlálásra szavaok...hiába, egyszerűen keto ide, keto oda...ott is túl lehet lőni a kalóriákkal...
2014. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, menni fog ez! :)
2014. okt. 14. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!