Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ki miből gyógyult meg paleolit...

Ki miből gyógyult meg paleolit diéta segítségével, vagy attól, hogy elhagyta a glutént és tejet?

Figyelt kérdés
És mikortól kezdődött a javulás?

2014. nov. 10. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem volt betegségem, rosszul sem voltam a gluténtól (a tejet s pláne a túrót már sokkal hamarabb elhagytam), de könnyebben érzem magam a glutén- és laktózmentes étkezéseim után. Kisebb mértékben a többi szénhidrátdús étel is ilyen, lenyom. Én pedig energikus és könnyed akarok lenni, ha ettem. A paleón belül (bár 1-2 elemmel néha kilógok) is egy szénhidrátszegényebb verzió passzol hozzám igazán.
2014. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Én csak három hónap múlva kisebb szívinfarktust kaptam a paleo miatt :)
2014. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A paleo miatt? Hogyhogy?
2014. nov. 10. 11:18
 4/17 lencsefőzelék ***** válasza:
6%
Úgy, hogy a hús és az állati zsírok ill. állati fehérjék a legegészségtelenebb táplálékok közé tartoznak. Persze a saját testével mindenki úgy kísérletezik, ahogy akar, de az biztos, hogy mindig a saját hibájából tanul a legjobban az ember.
2014. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És akkor szerinted mi az egészséges, vagy hogy kéne enniük az embereknek?
2014. nov. 10. 11:51
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Az egészséges a sok zöldség/gyümölcs, nem túl sok hús/fehérje és kevés zsír meg tömény szénhidrát (lisztes, cukros dolgok)
2014. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6: De nem mindenki akar napi több kiló gyümölcsöt és zöldséget enni... Én igazán szeretem őket, de nekem 1 kiló zöldség (minél nagyobb részben nyersen) és pici gyümölcs bőven elég, nem esik jól a több. Én sok zsírt eszem (bár elsősorban nem állatit) és nem tudok róla, hogy egészségtelen lenne, sőt, pont az ellenkezőjét olvastam (bár ez önmagában nem jelent semmit, minden csoport csúsztatja a dolgokat, hogy jobb színben tüntesse fel a saját, általában Egy Igaz Útnak kikiáltott étrendjét). Akárhogyan is van, nekem így annyira jólesik, hogy senki nem tud eltántorítani tőle. Megtaláltam a nekem való étrendet, ez annyira jó :) S a ketogén egész jól összejön a paleóval.


Ha valakinek baja lesz attól, hogy sok húst és zsírt eszik (ami sokaknak semmi gondot nem jelent évtizedeken át), az ne paleózzon sok hússal és zsírral... Nem feltétlenül kell a tipikus paleót követni (bármi is az), nyilván figyeljünk a testünkre. A paleo roppant laza, még csak zsírdúsan sem muszáj enni, ha nem akarunk, bár szerintem is erősen támogatja azt.

2014. nov. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Paleo miatt 4 honap alatt kialakult annyi epeko, hogy hasnyalmirigy-gyulladasom lett, surgossegi epemutetem lett, majd 2 hét intenziv osztaly.


A legegeszsegesebb vegannak lenni. 1,5 eve vagyok vegan, elhagyhattam a gyogyszereimet, rendezodott a verkepem.

2014. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

#8: Nem leszek vegán. Szimpatikus, szeretek vegán (lehetőleg nyersvegán) ételeket enni minden nap, de én nem fogom azon gyötörni magam, hogy hogyan viszek be mindent, ami nekem kell (nyilván szinte teljesen paleósan, nem ok nélkül hagytam el azt, amit).

S az, hogy vegánnak lenni a legegészségesebb, így általánosan nem igaz. Rengeteg vegánnak van hiánya valamiből. Ez nem az étrend hibája, ők csinálják rosszul, de vegánnak lenni azért már kell odafigyelés, nem kicsi. Főleg, ha valaki keveset eszik. De gondolom, a zöldségutáló vegánoknak is gondjaik vannak (biztos van ilyen, zöldségutáló vega tuti van egy csomó).


Mindenki találja meg a személy szerint neki való étrendet... Sokféle út van, nem egyetlen megoldás mindenki számára.

2014. nov. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Julie S ***** válasza:
100%

Aki paleoval betegge tudja tenni magat, az massal is. Meg ugye ott vannak az elozmenyek is.


Ot ev paleo utan (kozben terhesseggel, szoptatassal) semmi problemam nincs. Elotte tele volt aftaval a szam, minden etkezes utan fajt a gyomrom, allando, nagy kiterjedesu szortuszogyulladas keseritette a mindenapjaimat. Nem esett jol a mozgas, hamar kifulladtam, neha fajdogalt a terdem, 20 kg tulsuly volt rajtam. Reggelente nagyon nehezen ebredtem (akarmennyit aludtam), ellenseges, kicsit agressziv es nagyon negativ voltam.


A gyomrom 1-2 nap alatt rendben lett, az aftaknak kellett par het, a boromnek legalabb ket honap. A tulsulyom fel ev alatt tunt el. A tobbit nem tudom, azok idokozben valtoztak eszrevetlenul.

2014. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!