Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleolit táplálkozással...

Paleolit táplálkozással milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Akik kipróbálták a paleolit diétát minimum pár hónapig, milyen tapasztalataitok vannak? Milyen érvek szólnak mellette/ellene tapasztalatok alapján?


Elsősorban a hatására lennék kíváncsi, illetve, hogy mennyire tartjátok be, ha pedig valamit nem tartotok be, akkor mit nem? Cikkek, linkek, elméleti síkon paleózók, vagy paleót ellenzők kevésbé tartoznak a kérdésemhez, légyszives máshova írjanak:) Saját, vagy közeli ismerős tapasztalataira lennék kíváncsi.


Kicsit túlzásnak tartom, hogy pl. rizst sem lehet enni, akkor viszont Japánban miért élnek olyan sokáig?



2014. nov. 6. 12:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
gáz az egész paleo...
2014. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
1-es, mik a tapasztalataid? Meddig paleóztál?
2014. nov. 6. 12:53
 3/33 anonim ***** válasza:
41%
semeddig, mert semmilyen egyoldalú diétának nincs értelme
2014. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
93%
Egyik rokonom meg a családja évekig csinálták. Szépen lesoványodtak, viszont a rokonom valami bajjal elment orvoshoz, aki azt mondta neki, azonnal kezjden el szénhidrátot enni, ha nem akar nagy bajt. Sajnos nem tudom milyen betegségbe mászott bele emiatt, elég régen történt. Azt viszont tudom, hogy két pofára tömte magába a pogácsát aznap délután. :D
2014. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
30%

TRngeteg ilyen kérdés volt már, vannak a "hívök", szerintük ez az EGYELTEN módszer az életben maradásra, és ettöl MINDEN betegség megszünik, meg vannak, akik nem elfogultak, de kipróbálták, és egy részüknek nincs különösebb gondjuk vele, viszont igen sokaknak csak árt, különféle bajuk lett töle.


A paleo egyébként NEM természetes táplálkozási mód, valakik az USA-ban találták ki üzleti okokból.

Nyugaton, ahol korábban indult ez a divat, ott már rengeteg ellenzöje van, mert sokan (föként a gyerekek, akiket a szülök így etettek) komoly hiánybegségeket kaptak miatta.


A hosszú életnek és a paleónak semmi köze sincs egymáshoz, hacsak nem olyan módon, hogy a kettö ellentmond egymásnak.


Mellesleg sehol a Földön nincs egyetlen olyan társadalom sem, ahol nem fogyasztanak (lehetöleg napi szinten) gabonafélét, tejtermékeket, illetve még az állatok (föként az emberszabású majmok, de mások is) is eszik ezeket is, ha hozzájutnak.

2014. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

4-es köszönöm a választ, ilyenekre vagyok kíváncsi, tehát akik tesztelték de bejött/nem jött be.


Én is kicsit egyoldalúnak érzem, bár nálam pl. ezzel tünetmentes a PCOS-om, meg a gyomrom is helyrejött, és beteg is csak évente kb. egyszer vagyok (2,5 éve "paleózom", azért az idézőjel, mert csak az első 4 hónapot tatottam szigorúan, ameddig a nőgyógyásznál ki nem derült, hogy felszívódtaka cisztáim, azóta riszt, durumlusztes tésztát, meg ritkán túrót és laktózmentes tejet fogyasztok kis mennyiségben, és úgy látom, hogy nincs bajom tőle:)).

2014. nov. 6. 13:15
 7/33 A kérdező kommentje:
*rizst
2014. nov. 6. 13:17
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

#4: Nem tudom, mit ettek, a paleóban rengeteg szénhidrátot lehet enni... Amúgy az pont nem eszenciális tápanyag, sokak szerint épp a durván szénhidrátszegény életmód az egészséges...

Szerintem lehet rengeteg és szinte semmi szénhidráttal is egészségesen élni, vannak rá példák, nekem speciel a kevés esik jól :) Egy kiló zöldség beleférjen azért naponta, az nekem fontos.


Nos. Másfél éve állok nagyon, nagyon közel a paleóhoz.

Amikor elkezdtem, nem is nagyon tudtam, mi a paleo, azt hagytam el, amit logikusnak tartottam s a testem nem szerette (nem vagyok rosszul semmitől, de van különbség a jóllakott könnyedség és a nyomottabb, jaj-pihennem-kell állapot között). Tejet már rég nem ettem, egy különösen gluténos korszak után pedig rájöttem, hogy az se nekem való (könnyű volt őket elhagyni, nem volt a szívem csücske egyik sem. az a krumpli volt, de meglepően jól megvoltam anélkül is eddig, néha van némely zöldségételben nyomokban. ez egy kérdéses pont, nem eszem, de nem vagyok benne biztos, hogy baj lenne vele, vagy hogy az engem annyira érdekel, amikor évi párszor esetleg majd pirosra sült krumplit akarok enni).

Kemény sajtot olykor eszem (majdnem teljesen le akarok róla szokni, de megvan az előnye), zabot nem, húst havi egyszer, mézet igen ritkán, zöldborsót rendszeresen, de nagyon keveset (nem hiszek benne, hogy bármi ártalmas lenne benne, egyszerűen a nyersen mérgező rokonai miatt üldözik), néha vaj is előfordul, főleg mostanában (ha szigorítok valamin, egy ideig jó valamin lazítani, bár a vaj nekem sosem volt tiltólistán, max. igyekszem kerülni, mert ipari állattenyésztés).

Étkezésem alapja a tojás, olajos magvak, zöldség és kókuszzsír.


Tapasztalataim: nos, nekem jó a szénhidrátban szegényebb étrend, mondjuk ez független a paleótól, bár a paleo valamelyest segíti a kevesebb szénhidrát fogyasztását, de persze simán lehet szénhidrátra is alapozni benne, nem gondoltam bele sosem, hogy érdemes-e, nekem úgysem.

Egészségesebb nem nagyon lettem, addig is az voltam.

Fogyni nyilván nem fogy vele az ember, ha nincs kalóriadeficit... Nekem a kalóriadeficit az erőteljes szénhidrátcsökkentéssel jön (illetve ez függ a súlyomtól), csak mert paleózom, nem.


A rizzsel semmi bajom, de sokkal finomabb ételeket eszem, amik jobban esnek és jobban laktatnak.


Ami a durva pozitív változást hozta, az a ketogén. Még sokkal több energiát ad s jobban esik, mint a mérsékelt szénhidrátbevitelű paleo. Az elején lazítottam kicsit, de szinte teljesen paleósan s persze vegán akarom csinálni a ketót is. Nem nehéz (max. az ember tart csalónapokat :D almaszezon van, alkalmanként nyilván eszem egy csomó almát, mindennek megvan a határa :)), a nehéz az, hogy hogyan fogyjak mellette, de kezdek rájönni arra is.


Szerintem az ember próbáljon ki más étrendet, ha érdekli, aztán figyelje meg a teste reakcióit, sok esetben nagyon hamar jelentkezik az eredmény.

Természetesen a paleót is lehet rosszul csinálni, hiszen szinte csak tiltólista van, nem egy igen kötött szabályrendszer (ami jó, hisz nem mindenkinek ugyanaz a jó és hatékony), simán lehet hiányosan táplálkozni, mint a többi étrend esetében is.


A párom pedig félig paleós dolgokat (de keménysajtot is, szereti), félig rizst eszik :) Régen kenyeret evett kenyérrel. Ő nagyon szereti a jelen rendszert, eszébe sincs visszavenni a cukrot, tejet, glutént. Nagy xillit fan. Viszont a rizséhez is ragaszkodik, vagy bármihez, ami durván szénhidrátos és jól tud lakni vele.

A száraz hüvelyesek egyikünknek sem hiányoznak. Illetve ő úgy évi egyszer főz ilyesmit.


Egyikünket sem érdekel, hogy ki mit mond, vagy létezik-e a paleo. Amit nem eszünk, azt nem eszünk s ez nekünk nagyon jó.

2014. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
61%

Hiánybetegségek? Milyenek?

Egyetlen eszenciális tápanyagot mondjon valaki, amit nehéz bevinni paleóval. (Ugyanezt szoktam kérdezni azoktól, akik szerint a vegetariánizmus hiányjelenséget okoz. Még sosem mondtak semmit.)

Normál étrenddel is lehet hiány, ha az ember rosszul eszik.

2014. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
30%

"Egyetlen eszenciális tápanyagot mondjon valaki, amit nehéz bevinni paleóval."


Nem a nehézsége, hanem a bagatellsége az aggasztó.

A paleolit is csak egy marketingdiéta a sok közül, valakik ebből is jól megszedték magukat.

Normális emberek elfogadják az edzők és a dietetikusok tanácsait, nem kell hozzá ideológiákat gyártani, mert annak az lesz a vége, amit a szénhidrát megvonós papa kapott, aztán meg kétpofára tömi az agyonfinomított lisztből készült pogácsát...

hát komolyan...

2014. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!