Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A nyers máj paleonak számít?...

A nyers máj paleonak számít? Sózva, zöldségekkel?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 23:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
53%
Hát ha halbol van akkor igen. :)
2014. dec. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
88%
Nehogymá' nyersen akard enni a májat! Ez már beteges, ne haragudj...
2014. dec. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
74%
A máj a test detoxikáló szerve, edd csak nyugodtan nyersen ha meg akarod mérgezni magad.
2014. dec. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
85%
nem is beszélve egy jó kis bélféregről
2014. dec. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
91%
Vannak még bőven betegfejek a Földön. Egy kis oltott mésszel jó lehet, az ugyanis fertőtlenít!
2014. dec. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
88%
A máj nagyon kényes étel, ha nincs teljesen, rendesen átsütve, nagyon csúnya betegségeket lehet kapni. Esélyes, hogy a kórházban fogsz kikötni.
2014. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:

Nos, elkezdtem enni vacsira (volt sütve és sült oldalas is, illetve sertés máj bifsztek) nagyon finom.


Szerintem ez a természetes fogyasztási módja, így nem racemizáltak a fehérjéi, optimálisan (lassan) emésztődik, a benne lévő vitaminok nem károsodnak a hőkezeléstől.


A tenyésztett állatok szerveiben tudtommal nem igazán vannak paraziták.

Viszont nagyon finom és különleges :D


A máj egyébként rengeteg enzimet és ásványi anyagot tartalmaz, hiszen az egyik legkomolyabb biokémiai 'gyár' a szervezetben, ezért is ezt nevezik detoxikálónak. Én értékesnek tekintem, főleg paleós szemmel! :)


Szólok, ha az ünnepek környékén esetleg rosszul leszek, mert akkor ez is egy példa lenne :D

2014. dec. 22. 08:58
 8/77 anonim ***** válasza:
62%
A paleó minden, csak nem egészséges. Majd néhány év múlva erre te is rájössz. A nyers máj pedig nagyon káros.
2014. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
91%

már hogyne lenne?

ugyanúgy a földön mászkálnak ők is, vagy más állattól is elkaphatja

2014. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 A kérdező kommentje:

Láttam már sertéstelepet, nagyon belterjesen vannak ott. És vizsgálják a húsokat, évtizedek óta még egy borsócskát sem találtak sertésben, tenyésztett állít húsából a paraziták szerintem többnyire kamuk.


A nyers hús meg egészségesebb (ha a parazita kockázaton túllépünk, amúgy 3 hétig kellene fagyasztani, hogy a parazita férgek elpusztuljanak).

A nyers hús emésztődése lassabb, a fehérjéi épen maradnak (hőkezelés racemizál) és a hőérzékeny vitaminok is megmaradnak! :)

2014. dec. 22. 09:27
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!