Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo diétát szeretnék kezdeni...

Paleo diétát szeretnék kezdeni. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Nem fogyás a célom, hanem szeretnék életmódot váltani. Nagy segítség lenne, ha valaki tudna segíteni abban, hogy mik az alapvető termékek, amiket be kell szerezni, miket eszik egy nap, stb.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 13. 10:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
"Egyszerűen összefoglalva: Mindig legyen otthon zsír (a kókusz a legjobb), zöldségek, tojás és némi hús vagy hal. Mindenből fontos a változatosság. Húsoknál legyenek zsíros, bőrős részek és belsőségek is. Zöldségeknél a leveles zöldségek, gyökérzöldségek közt is jó, ha sokfélék. Az olyan, nem édes gyümölcsök is nagyon értékesek, mint például az avokádó, a kókusz vagy az olíva."
2015. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én általában ezeket tartom otthon:


Tojás, olajos magok (mandula, mogyoró...stb), maglisztek (kókuszliszt, mandulaliszt, gesztenye liszt, lenmagliszt), növényi tejek (mandula és mogyorótej), húsok (frissen vagy lefagyasztom későbbre), tonhalkonzerv, édesítőnek eritrit, méz és kókuszcukor (utóbbi kettő vitatott, nem tudom akarod-e használni), fűszerek, só, kávé, kakaó, cukormentes lekvárok, kókuszzsír, darált mák, kókuszreszelék, illetve zöldségek és gyümölcsök idény és ízlés szerint.


Aztán az ezekből készíthető ételeket fogyasztom általában. Mint tojáslepény, piskóta, sült húsok, párolt és nyers zöldségek stb stb...kreativitás kérdése.


Ezeken kívül nyilván vannak olyan dolgok is, amit nem mindig veszek vagy csinálok ezért nem soroltam fel. A fentieket általánosságban írtam, hogy egy egyszerű hétköznap ezek lelhetőek fel a konyhában.

2015. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz :)
2015. jan. 13. 11:15
 4/19 anonim ***** válasza:
A magok túlzott használata, maglisztek és édesítőszerek nem mindenki szerint elfogadottak a paleóban.
2015. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem inkább ne írjál ilyeneket...


Amit írtál, a rizs meg a krumpli aztán a legtöbb paleo ajánlás szerint nem ajánlott élelmi anyag a paleóban. Ne lovagoljunk a magliszteken.


Lehet ezen vitatkozni csak felesleges, ez nem vallás és nem kőbe vésett szabályok szerint működik. Vannak elfogadott alapok és vannak vitatott dolgok. Döntsön mindenki belátása szerint.


A ketogén étrend meg nem egyenlő a paleóval, ez tévhit. Egészséges embernek teljesen felesleges ketózissal kínoznia magát. Sőt, veszélyes is lehet.


Egy átlag paleo étrend tartalmaz annyi szénhidrátot, hogy nem lesz belőle ketózis.

2015. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Miket ehetsz és miket nem, arról is találhatsz egy összefoglalót.


hello-paleo.com

2015. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Muszáj alapszinten ismerni a ketogén-paleót.


Ugyanis ha valaki úgy paleózik, hogy csak zöldségeket és húst eszik, akkor NEM lesz magas a ch bevitele, átcsúszhat részleges ketogén állapotba.


Ezt pedig ISMERNI kell, ha egészség a cél mert ez speciális helyzet, ami problémákkal is járhat magas fehérje bevitel és alacsony ch mellett. Tehát a zöldház.info cikkek minden paleósnak hasznosak lehetnek, legalább tájékoztatás végett.

2015. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Elolvastam a zöldház.info-s dolgokat, és úgy összezavarodtam, ahogy kell.

Most már fogalmam nincs, hogy mit és hogy kéne csinálni :/

Túl sok szénhidrát= rossz

Túl sok fehérje= rossz

Túl sok zsír= rossz

Együtt az összes = rossz

Sült húsok, zöldségek= rossz

Gyümölcsök= rossz

Magvak= rossz


Van aki csinálja ezt a ketogén paleo diétát?

Hogy csinálja? Jól érzi vele magát? Mennyi fehérjét, szénhidrátot és zsírt eszik egy nap? Mennyi kalóriát?

2015. jan. 13. 15:47
 9/19 anonim ***** válasza:

Én nem ketózok (de akik csinálják, azok nagyon szeretik) viszont..


a 'túl' szó azt jelenti, hogy túlzó. Tehát a túl sok hús persze hogy rossz. Ezt jelöli a túlzást kifejező szó.


Kérdés, hogy miből mennyi a túl sok. Szerintem a ketopaleós oldal csak a lehetséges problémákra hívja fel a figyelmet. És ez hasznos? Ez persze hogy hasznos! Lehet, hogy nekem nincs ilyen problémám, de ha esetleg lenne, akkor legyen már fogalmam róla.

2015. jan. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az oldal szerint maximum 40 gramm fehérjét ehetek, viszont nekem volt olyan napom, amikor megettem vagy 80, vagy akár 100 gramm fehérjét is :/

De ha nem lehet sok fehérjét enni, se sok szénhidrátot, se sok zsírt, akkor miből lesz kalóriája és energiája az embereknek?

2015. jan. 13. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!