Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Miért nem lehet fogyasztani...

Miért nem lehet fogyasztani hüvelyeseket a paleo étrend során? Milyen hatása van a szervezetre, amiért a tiltó listán van?

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Azért mert 1 szar a paleo.
2015. febr. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
A 'paleo' etrend hasrautesszeruen valogat az elemiszerek kozott, semmifele tudomanyos vagy mas ertelmes alapja jincs. Ne keress benne logikat
2015. febr. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
*nincs
2015. febr. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Mert egy bukott informatikus ezt találta ki. A paleo átverés és semmi alapja nincs, csak ártasz vele a szervezetednek.
2015. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

A paleo követői szerint a hüvelyesekben található lektin áteresztővé teszi a bélfalat, ami gátolja számos tápanyag felszívódását.

A paleo életmódot nem Szendi találta ki.

2015. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem minden szélsőség káros. Ha megvan a megfelelő fehérje, szénhidrát, zsír bevitel, valamint a megfelelő ásványi anyagok, akkor a testednek ez jó lesz. Ennyi.

Persze a mozgás sem fog ártani. Nyugodtan egyél hüvelyeseket.

2015. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Azzal magyarázza a paleo, hogy károsítja a beled falát.


A hüvelyesek úgy vannak "kitalálva", hogy az állat aki megeszi kisz@rja pár kilóméterre onnan, ahol megette és ezzel tud a növény szétterjedni.


De nem kell ezt elhinned, hiszen honnan is tudhatnánk mi történik a belünkkel.


Viszont érdemes letesztelni. Egyél paleosan 2 hétig.

Ezzel nagy valószínűséggel eléred, hogy tök lapos lesz a hasa, úgy értve nem leszel felhúvódva.


Felfúvódás hiánya = hasi kényelem.


Na, akkor próbálj meg hüvelyes enni a 2 hét után és egy életre elmegy tőle a kedved...


Nincs az az isten, aki kedvéért én hüvelyest ennék, olyan durván felpuffadok tőlük.


A bab hatásárt nem kell bemutatni :-D

2015. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Királyak vagytok!
2015. febr. 5. 14:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a lektinek miatt nem javasolja, hanem mert magas a szénhidrát tartalmuk is (bab, borsó), amelyek nagy mennyiségű inzulin termelésre késztetik a hasnyálmirigyet.

Valamelyik könyvében hoz egy példát, hogy valamilyen indián törzs babot termesztett és előbb-utóbb nagy részük cukorbetegségben szenvedett, az életkor előrehaladtával.

Nem vagyok paleo hívő, csak tényszerűen leírtam, amit tudok, hogy mit mond erről a paleo.

2015. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha kicsiraztatod a huvelyest mielott megfozod, akkor nem puffaszt fel :)

A helytelen eteltarsitas es helytelen ivas (eves kozben, vagy kozvetlen elotte/utana) szerintem sokkal jobban puffaszt..

2015. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!