Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Tényleg van olyan, hogy...

Tényleg van olyan, hogy vegetáriánus paleo étrend? És az hogy néz ki?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gluténmentes, alacsonyabb szénhidrát tartalmú növények hmm?
2015. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag úgy mint egy normál vegetáriánus étrend, de nincs benne búza, rozs, árpa és más gluténtartalmú gabonák, bab és (fermentálatlan) szója. Valamint a rizs is kerülendő, ha szigorúan veszed.
2015. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hűha. Akkor mit LEHET enni?
2015. ápr. 12. 14:12
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Az összes nem mérgező zöldséget, ami azért tavasztól őszig elég sok növény. Kalóriabevitelt lehet biztosítani kókuszzsírral, paleóba általában gyümölcsök is beleférnek (attól függ milyen típus, esetleg ketogén-e).


Mondjuk nem tudom.. lehet, hogy a húsevés csak egy rossz szokás és lehet élni nélküle, ám szerintem tök hasznos tápanyagok vannak az állati belsőségekben, porcokban, bőrben. Halakban, tojásban.. én egyelőre nemigen szánnám rá magam vega táplálkozásra, de persze az ahogyan állatokat tartani tudnak, a legócskább takarmányon, rossz körülmények között számomra sem túl szimpatikus..

2015. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sima vegetáriánus, tehát tojást, esetleg sajtot azért fogyasztó esetben akár még a ketogént is rádobhatjuk, megoldható a dolog s amennyire tudom, nem is kell jobban aggódnunk a tápanyaghiány miatt, mint másnak, csak persze együnk változatosan a lehetőségeken belül.

Zöldség, tojás, paleo növényi zsírok (vagy vaj, ha az ember vegasága vagy paleója megengedi, de akkor említhetem a sajtot is), olajos magvak, ezek mind ehetők. Plusz gyümölcsök is, ketogénban óvatosabban, nem ketogén paleóban bátrabban.


A vegánokhoz már nem értek, az már tőlem túl távol áll. Elég jó kis paleo vegán ételek vannak, annyit tudok :) Azt hiszem, kvázi kihagyhatatlanok az olajos magvak eme étrendben... A nyersvegánok alapból majdnem paleósok is egyben, bizonyára van köztük sok egészen paleós (akár tud róla, akár nem).

2015. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 takata98 válasza:
Persze, hogy van :)
2015. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van, de az már nem az. :))
2015. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
A vegetáriánus paleo, az fából vaskarika. Felejtsd el!
2015. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
zöldségek, kókusz, tojás, hal, tengeri herkentyűk, kókuszzsír, avokádó, gyümölcsök, magok és csonthéjasok, gyökérzöldségek, stb :)
2015. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Töprengem: ha az emberiség "egészségesen" élne vegetáriánus, vega, vagy paleo módon, vajon nem lenne-e túlnépesedett az emberiség, a sok egészséges ember miatt? A szomszédom vega volt 47 évet élt. a felmenőim, rokonaim minden évben disznókat vágnak egészségtelenül éldegélnek, nagyanyám 94 évet élt, szüleim most 86 évesek, 67 éve házasok. Írjon egy vega vegán vagy egy paleo ilyen adatokat. Mindenki azt hisz amit akar, azt eszik amit akar. Vajon A PALEO, VAGY A VEGA MEGÁLLJÁK-E HELYÜKET?Kérem a bizonyítékokat
2015. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!