Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » ALPRO Kókusztejet lehet...

ALPRO Kókusztejet lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés
Múltkor vásároltam,de csak utólag olvastam el az összetevőit,és láttam,hogy rizst is tartalmaz.
2015. jún. 19. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nocsak, hogy mik vannak...

Nos, szerintem ezt Neked kell eldöntened, rizs nyomokban szerintem nem súlyos, persze sok helyen nem paleo (külföldi fórumokon a rizs és a krumpli is teljesen OK, de magyar ketogén paleósok is képesek rizsezni, ami azért elég meredek, azt a csepp szénhidrátot nem pár falat rizsre szokta elhasználni az ember, hanem inkább zöldségre és olajos magvakra).


A rizzsel alapvetően nincs baj, nem tudok olyan anyagról, ami problémás lenne benne, csak nagyon szénhidrátdús és könnyen lehet, hogy az inzulinra is jobban hat, mint a tipikus paleo keményítők (viszont a sok gyümölcs tuti durvább e szempontból, mint egy picike rizs)...

Én nem zavartatnám magam, hacsak nem kavar be erősen a szénhidrátlimitembe.

2015. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :) Ment a zöld kéz! :)

Én csak magyar paleós oldalakat olvastam,és ahogy mondtad,ott elvileg tilos a rizs is,de a paleós boltokban meg szerepel az alpro kókusztej,és ezért kicsit megzavarodtam.

2015. jún. 19. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy minden, aminek magasabb a CH tartalma (így a rizs is) sokkal könnyebben megdobja a vércukrot, ha folyékony állaggal párosul.


Mikor eleinte csak laktózmentes diétát tartottam, rizstejet vásároltam, és nem értettem, miért vagyok rosszul 1 deci rizstej után. Hát ezért.


Én azt ajánlanám Neked, hogy készíts otthon kókusztejet! Én mát 1 éve ezt teszem, kb 200 ft-ból kijön 1 liter!

2015. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!