Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A gesztenyeliszt miért paleo,...

A gesztenyeliszt miért paleo, ha ilyen magas a CH tartalma?

Figyelt kérdés

És a nyílgyökérliszt, meg a tápióka keményítő miért az?

Nem kötekedés, szeretnék tanulni! :)


2015. jún. 24. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem tartalmaznak lektineket meg más antinutritív anyagot sem (a gluténen kívül persze), amit a gabonalisztek pl. rizsliszt tartalmaznak.


Igazából ennyi. A magas CH tartalmuk pedig jó rész lassan felszívódó.


Azért a paleo nem lövi ki az összes CH tartalmú ételt. A tápiókát egyébként kompromisszumos paleo alapanyagnak tartják, mint a kemény sajtot. Aki egészséges annak nem árt ha ilyesmit eszik, módjával.


Én egyébként rizst és kölest is szoktam néha enni. Nem tartom akkora bűnnek. Felmértem mit kockáztatok, mit nem, és én így döntöttem. Ésszel élünk.

2015. jún. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De jó, kölest én is eszem! Lúgosít, sok a tápanyag benne. És a lisztjét is szoktam használni sütéshez, de ugye a Ch itt is képben van. :(
2015. jún. 24. 15:53
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

#1: Mert a rizsliszttel van valami gond a gyorsan felszívódó ch-n kívül? Vagy félreértek valamit? Sok helyen a paleóban meg is van engedve a rizs (a paleo nem valami egységes)... Annyira nem néztem utána, úgyse vagyok szakértő és írni sokmindent lehet, plusz nem is eszem effélét, de a párom rengeteget.


A paleóban rengeteg gyors ch is van, ott vannak a gyümölcsök. Amikor én kezdtem paleózni, elég szénhidrátosan ettem, pedig gyümölcs és keményítő nem sok volt az étkezésemben... A paleo nem tiltja a viszonylag sok ch-t, csak nem az a tipikus. Viszont a nagyon tömény szénhidrátok közül kevés akad paleóban, azok is jobbára lassabb felszívódásúak, a többire pedig mennyisége ajánlás van, legalábbis én olvastam ilyeneket.

Aztán van 1-2 minimum egyesek által kakukktojásnak tekintett cucc, pl. a kókuszcukor, bár egyes paleókban a méz is OK kis mennyiségben... Ezek pedig tömény cukrok, akárhogyan is nézzük. Ami nem gond, sok múlik a mennyiségen, én néha képes vagyok banánt és mazsolát enni ketogénben, s azokon a napokon sem fogom vissza a zöldségeket :D Tudom, hogyan kell keveset enni valamiből.

2015. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem a lényeg mindig azon van, hogy mekkora inzulinválaszt vált ki egy étel, azaz mennyire dobja meg a vércukrot.


ha nagyon lesarkítjuk, mind azért választjuk a paleot, hogy ne legyünk rákosak, nemde? Le szeretnénk fogyni - miért, azért, mert az elhízás a rák egyik alap kiváltó oka.

2015. jún. 24. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Én antihipochonder vagyok, nem hiszek benne, hogy rákos lehetnék, s úgyis meggyógyulnék belőle, de persze az étrend fontos. Azért nem eszem glutént és cukrot, mert nem esik jól, ahogy a szénhidrátbombá úgy általában sem. A (majdnem) paleo csak úgy jött. A ketogén már erősebb lépés volt, cukorbeteg már tuti nem leszek így... :P Bár lehet, hogy paleóval is nehéz, mit tudom én? Kövér és szénhidrátdúsan evő még lehet az ember paleóban, de azért sok káros dolgot kizártunk :)
2015. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez is jó felfogás, ha a liszt+cukor nincs, már rossz dolog nem sülhet ki belőle szerintem :)
2015. jún. 24. 17:44
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

"az elhízás a rák egyik alap kiváltó oka"


Ez hülyeség, az igaz, hogy valamennyivel növel a kóros elhízás a rák kialakulásának esélyét, de nem alap kiváltó ok. A rákosok többsége elhízott sem volt.

2015. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Hát én úgy tudom (amely irányzatot én ismerem akkor), hogy a lektin és fitát tartalom miatt nem javasolt a rizs és a köles fogyasztása.


De nyilván ezt mindenki egyénileg dönti el, hogy mekkora veszélyt lát ezekben, illetve konkrétan mi a szándéka. :-) Ezért is van aki eszi. Én is eszem.


De pl. aki egy súlyos vastagbél gyulladásból szándékozik felépülni, annak jobb ha ezeket is kerüli, nem csak a gluténtartalmú gabonákat.


Végül is ez nem egy dogmatikus dolog. Adottak az infók, aztán mindenki eldönheti, hogy végül is mit eszik, mit nem.


Itt jönne a képbe az, hogy jó lenne ha az emberek megtanulnának gondolkodni. De sokan vannak aki csak várják a messiást, hogy az majd megmondja hogy éljék az életüket. Ezért van nagy divatja a marhaságoknak, a káposztaleves kúrának meg a marketingnek. Stb. Mert az embereknek nincsenek saját gondolataik, saját véleményük.

2015. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert paleóban sem tisztázott, hogy mennyi keményítő, és mennyi felszívódó keményítő fér bele vagy tesz jót a táplálkozásban, illetve hogy ez egyénenként mennyire eltérő.
2015. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ha elkezdenek terjeszteni egy módszert, annak lesznek követői - de ezek a követők tisztában vannak a maguk testének sajátosságaival? miből mennyi van bennük, kell-e ami kevesebb, mit befolyásol náluk, biztos hogy ez a jó a szervezetének, stb -- nem, nincsenek, csak ha betegek -- DE, ha betegek, akkor biztos, hogy mindent megtudnak az orvostól, aki felméri minden porcikája állapotát és szükségleteit? -- miért van kikiáltva az elhízás oknak és tesznek azért az orvosok vagy csak a bulémia kezelendő? -- gondold át úgy, hogy ne az embert hibáztasd, hanem az ismeretek hiányát, ami nagyon orvosfüggő - és tartsd távol az olyan okosságokat, amik pl. a fogyikúrák és egyebek ajánlóinak leírásai, hisz ők sem ismernek téged, DE te sem!
2020. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!