Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleo táplálkozás nem okoz...

A paleo táplálkozás nem okoz magas koleszterinszintet és epe bántalmakat?

Figyelt kérdés
természetesen minkét bajt a sok zsír miatt kérdezem

2012. dec. 9. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Ami felesleges a szervezet számára az ártalmas.Más szóval nem a legjobb a Paleo, így is egyre többen halnak meg a zsír által okozott betegségekben. Nem vagyunk mi ragadozók hogy ilyen sokat együnk ezekből a kajákból.Az igazi ragadozóknak ezzel nincs problémájuk, nálunk ez érelmeszesedéshez, stroke-hoz és szívinfarktushoz vezet sajna.
2012. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

A paleo a legjobb táplálkozás amit nyugaton találhatsz. Tehát jobbat itt még senki sem talált ki (Kínában igen).


Nem, az emberi szervezet bámulatosan jól kezeli a zsírt, mármint azt a zsírt amit megeszel. Egy hibánk van, bizonyos hatásokra például cukroktól, tehén tejtől, kenyérféléktől lesz egy olyan hormonális ingadozásunk ami teljesen abnormális viselkedésre készteti a testünket és elhízhatunk, szívbetegek lehetünk.. ez elég gyakori. Még szerencse hogy nem tolom a kenyereket, tésztákat.


Remélem átjött a válasz :)

2012. dec. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Igazából nincs rá semmilyen 100%-os orvosi ajánlás, sok dietetikussal és orvossal beszéltem erről, egyik sem merte ajánlani egyértelműen, mert az egy dolog, hogy fogysz tőle, bár a kívánt alak elérése ezzel lehetetlen. Az megint egy másik dolog, hogy a köszvény, mint olyan, csak olyan népcsoportoknál jelentkezik, akik sok húst esznek. Anno a gazdagok betegségének tartották, mert csak ők ettek húst. Az epebántalmakra a húsevés megint nem a legjobb, mert ha csirkemellen kívül mást is akarsz enni, lesznek álmatlan éjszakáid, ha baj van az epéddel. Csak ezt csinálni hosszú éveken keresztül bizony lehet káros, majd jön egy új irányzat, egy új lobby, ami meg majd azzal jön, hogy ez is egészségtelen.
2012. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
88%
Mióta paleo szerű diétán vagyok ( nem teljesen, de a zsír részre vonatkozóan paleo vagyok) azóta nekem csak csökkent a koleszterin szintem...elgondolkodtató..amikor kiderül,hogy magas, mondták, hogy ne egyek húst..igyekeztem..ennek ellenére, csak tovább nőtt..aztán másik doki azt mondta, egyek nyugodtan, mert nem a bevitt zsírtól nől a koleszterin szint, hanem a nagy részét a szervezet állítja elő..azóta, mióta eszem húst, sokat...azóta csökken :) akkor most hogy is van...?:O
2012. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Úgy van, hogy a nyugati orvos és táplálkozástudomány MODERN és valóbab HITELES irányzata egészen máshogy áll a paleolit táplálkozáshoz, mint az 50-100 éves régen megdőlt érveket hangoztató betesgségipar és az ezt kiszolgáló orvos, dietetikus gárda.


Valójában a paleót az orvos- és táplálkozástudomány eredményei alapján hozták létre. A paleolit táplálkozás nem más, mint különböző egészségügyi és biológiai tények alapján a legjobb (legegészségesebb) táplálkozás keresésére adott válasz, a betegségekre adott válasz.


Pontosan azért ajánl a paleó hús és zsír fogyasztást, mert az utolsó Válaszoló koleszterinje is csökkent (vagy optimalizálódott). Nem valótlan, régen megdőlt orvosi paradoxonokban kell hinni, el kell fogadni hogy tévedtek régen, a paleó pedig nyugaton a legjobb amilyen táplálkozási elvekhez valaki tarthat.


Olyan dietetikus tanácsára meg nem adnék, aki csak széttárja a kezét a cukorbetegség láttán, és nem tudja meggyógyítani.

2012. dec. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem míg az ajánlott egészséges diétán éltem, addig volt magas a koleszterinem. Minden kolszterin értékem határérték felett volt!!! 3 Éve.

Amióta paleon vagyok, azóta nomrális a koleszterinem!!!

Én már nem zsíros a májam!!!


Epével kapcsolatban nem tudok nyilatkozni sajnos...nem tudom jó-e ilyenkor. De engem is érdekelne!

2012. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát én nemrég voltam vérvételen, és több mint egy fél év paleo után a vérzsírszintem és koleszterinszintem határértéken belül van, és nem éppen csak :)
2013. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Biztos az eredmények hazudnak, és a régi orvosi butaságoknak van igazuk, a hús betegséget okoz, hajjaj de még a zsír mennyit :))
2013. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!