Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo táplálkozáskor kell-e...

Paleo táplálkozáskor kell-e alkalmazni táplálék kiegészítőket, vitaminokat? Most szeretnék átállni rá.

Figyelt kérdés
Férfi,középnehéz fizikai munka,napi 1 óra nagyon intenzív sport.
2015. júl. 1. 17:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Fizikai munkásként nagy felelőtlenség erre az egyoldalú, káros táplálkozásra átállni. Alapvető élelmiszereket nem ajánl az informatikus terjesztője, akinek fogalma sincs a szervezet műkö9déséről.
2015. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

#1: Mivel nem ő találta ki, tökmindegy, hogy mi a foglalkozása annak az embernek, aki eme apró országban össze van kötve vele...

S nem nevezném egyoldalúnak, pár tápanyagcsoport ki van zárva, de semmilyen fontos tápanyag nem marad ki, csak ha az ember tényleg rosszul eszik, de ezt bármilyen étrendben lehet, a szokásosban még könnyebb is.


Jó kérdés, sokak szerint minden étrend mellett szedni kell kiegészítőket.

2015. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

A paleozás hosszú távon tönkreteszi az emésztőrendszert. Vannak jó dolgok benne, de az alapjai hibásak. Azért lett népszerű mert rövid távon érezteti hatását, és fogyaszt..

Értelmesebb, ha a fehérlisztes termékek helyett teljeskiörlésűt eszel, illetve rozs, zab, köles bevitele szintén javasolt.

2015. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva én mindenképp ajánlanám, hogy szedj étrend kiegészítőket...magnézium, d vitamin, omega 3...ezek kb. az alap dolgok.
2015. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3: Miért tenné tönkre? Teljesen normális ételeket lehet benne enni. A glutén vagy a cukor kihagyása direkt jó, nem rossz. Adj valami magyarázatot, ilyen megfoghatatlan dolgokat bárki mondhat bármire ész nélkül.

S nem fogyaszt, csak akkor, ha kalóriadeficit van.

2015. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Előző!

Talán hallottál már Tóth Gábor okleveles élelmiszeripari mérnök és táplálkozáskutatóról- nos, az ő egyik előadásából van ez az info, ezért elég messzire van az "ész nélküliségtől". Én itt nem fogok magyarázatokat adni semmire, semmi kedvem vitatkozni emberekkel akiket semmi a világon nem tud meggyőzni.. (Ne vedd magadra, ha nem inged) Aki viszont kíváncsi a magyarázatra, annak Google a barátja!

;)

(és persze vannak, akiket , az ilyenek miatt

2015. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
u.i.: bocs az utolsó sorért, bennragadt.. :o)
2015. júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mire keressek rá, viszont évek óta kutakodom és régebb óta hallgatok a testemre, eléggé megfelelőnek tartom az étrendemet. Az ész nélkült azért írtam, mert rengetegszer olvasok állításokat a gyk-n (hús nélkül beteg leszel, a paleótól beteg leszel, cukor kell, ésatöbbi), amik nincsenek érvekkel alátámasztva. Még ha tudom is, hogy egy étrenddel nincs baj, szívesen meghallgatom az ellenzők érveit, de többnyire nincs nekik ilyen egy darab se. Így semmi esélye egy értelmes vitának, csak állítások vannak, megalapozatlanul.

A paleót nem igazán kívánom védeni, én is szoktam kritizálni egyes pontjait (ami miatt feleslegesen kizárnak teljsen OK ételeket), de hiányosnak nem látom s elég sok pozitív pontja van, főleg az átlagember táplálkozásához képest.

2015. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Próbáltam előkeríteni az előadás hangfelvételét, mert már nem emlékszem pontosan hogy mi ártalmas a paleoban, de nem találtam, pedig megvan valahol. Arra kifejezetten emlékszem, hogy a gabonák teljes elhagyása nem ajánlott. Csak a fehérlisztes termékeket kell kihagyni az étrendből. A teljeskiőrlésű gabona szuper, de nem kell kétpofára csak azt enni, még számos más gabonaféle van pl hajdina, árpa, rozs, zab, amarant, amit érdemes beépíteni az étrendbe, hogy ne csak búzán éljünk. Egyértelmű, hogy a finomított termékek (pl cukor, fehér liszt), ill a tejtermékek és tej elhagyása mindenképpen előnyös és kívánatos, ezek mindenképpen jók a paleoban, ezt Tóth Gábor is elismeri. Viszont szerinte az állati eredetű fehérjék túlzott bevitelével vigyázni kell, sőt kerülni, amennyire csak lehetséges. Meg fogom keresni azt az előadást és meghallgatom mégegyszer, mert engem is érdekel a téma, aztán írok konkrétabbat. Igazán profi választ viszont csak tőle kaphatsz, év közben tart előadásokat, nyáron pedig életmód-táborokat.

Tudomány és Életmód a weboldalának a címe. ;)

2015. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A paleo nem írja elő az állati termékek túlzott bevitelét, amúgy elnézve a CSAK állati terméken élő zerocarberek több évtizedes virgoncan elélését, nem tűnik vészesnek számomra a dolog. Bizonyára sokat számít, hogy mit és mit nem eszik mellé az ember.


A teljes kiőrlésű ugyanolyan, mint a fehér, csak pluszban egy kis korpával, sosem volt számomra logikus, hogy az mitől lenne jobb (kevésbé rossznak, egyeseket jobban laktatónak még elmehet, de egészségesnek sosem nézném, nem hogy kötelező elemnek). A testem nem akar glutént (rosszul nem vagyok tőle, de jobb nélküle), a gabonában semmi nincs, amire szükségem lenne s nem jutok hozzá - értelmetlen lenne ennem.


Leginkább csak azt tartom megfelelő érvnek a paleo ellen, ami előad egy esszenciális tápanyagot, ami a paleóban nem bevihető megfelelő mennyiségben... Ez jelentené azt, hogy a paleo mindenképpen rossz.

Egy lightosabb verzió az, ha a tipikus paleo vonalról mutatható ki, hogy hiányos, illetve egészségtelen. Ha pl. a hús egészségtelen lenne (a boltit speciel nem is tartom jónak, de egyébként teljesen normális, természetes étel, jó összetételben), akkor a paleo sem lenne az igazi, de atól még lehetne egészségesen paleózni, simán hús nélkül, amennyiben a húsban levő fontos tápanyagok bevihetők más paleo ételekből (ami igaz).

2015. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!