Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Saját készítésű sajt mennyire...

Saját készítésű sajt mennyire paleo?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a sajt kompromisszumos. De ha én csinálom akkor abban nem lenne semmi adalékanyag, krétapor, vagy a fene tudja mit bele nem raknak a boltiba. Csak azt nem tudom hogy amikor készül a sajt akkor szétválik savóra meg arra a puha túrószerű dologra, ami végülis már maga a sajt, csak még le kell szűrni, formába tölteni, préselni stb. szóval mennyi káros dolog marad a sajtban a tejhez képest?
2015. júl. 13. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha fogyózni akarsz akkor ne sajtot egyél ! Gyümölcsöket zöldségeket és főt húst !
2015. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok fogyni, csak a paleo a fogyókúrás kategóriában van. :( Pedig nem fogyókúra hanem életmód.
2015. júl. 13. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak maga az adalék a rossz, hanem a tej maga...tele van hormonnal, és egyszerűen növeli az inzulin szintet...tök mindegy, hogy te csinálod, vagy a gyár.


Így is, úgy is rossz.


Max, ha van saját tehened, amit te etetsz és fejed...stb...akkor kevésbé rossz.


De gondolom nincs.


Olvass utána miért nem ajánlott a tej, a legkisebb baj az adalék...

2015. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Hat ha utananezel, miert nevezik paleonak a paleot, es hogy abban a korszakban mit evett az ember, rajossz, hogy tej es tejtermekek nem az.


Egyebkent az egesz paleo etrend humbug egyelore, tudomanyosan nem bizonyitott a hatasa, egy feltetelezesen alapul az egesz.

2015. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Gyakorlat során bizonyított a hatása. Meg ott van a logika, nem eszel szart, az bizonyos logika szerint nem egy rossz dolog.


Hogy mi mennyire számít szarnak, azt meg elég sok vizsgálat firtatja (lehet teljesen rossz eredményekkel persze) :D


Rengeteg tudomány van a paleó mögött, csak a tudomány egy eléggé elcseszett vallás, bizonyos megbízható eredményekkel, csak senki sem tudja mely eredmények megbízhatóak. Itt jön képbe a hit.


Sajt nem paleó.

Ettől még lehet enni. Bolti sajtot is lehet enni, az is tejből van, nézz olyat amiben nincs adalékanyag.


Persze az otthon készített sajt nagyobb élmény lehet, olcsóbb lehet. De a 'bolti' sajtok meg lehetnek kimondottan különleges, érlelt élelmiszerek, amelyek elfogyasztása egy különleges élmény. Bár a házi sajt is lehet különleges, lehet érlelt.


De ne legyen olyan tévhit, illúzió (minek ilyenekbe kapaszkodni?) hogy a házi tej(termék) jobb mint a bolti. S ha jobb, akkor minimálisan? A tehéntej kazein akkor is gyulladásfokozó marad, ha nem adalékoznak hozzá.. mit is?


Krétaport? Bemegyek a mizóhoz és ott van a krétaporos zsák az alvasztó üst mellett?

Vagy melyik tejüzemben, vagy hol? Ugyan már. Persze különben bármi szart hozzá lehet adni bármihez, általánosságban egy sajt az tej, só, oltóenzim, esetleg fűszerek. Megfelelő starter kultúra..

Persze nem lepődnék meg én sem adalékanyagokon, tejfehérje vagy más tejkészítményeken, állományjavítókon, stabilizátorokon.


De nézzük meg a normális, (de bolti) sajtokat 1500-4000 forintos árkategóriában mi van bennük.. sajt lesz az, tök hasonló mint a házi, csak éppen a rohasztott tejfehérje távol van az ideális tápláléktól :)

2015. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok tejből kevés sajt lesz sajna,macerás,és izesítés nélkül nekem valami radírhoz hasonló állagú "sajtot" sikerült készítenem :D Hát az élvezeti értéke kb nulla volt. Persze nem mindenki ilyen béna,gondolom én.


Én kb hetente egyszer fogyasztok sajtot. Nem gondolom,hogy jobb lenne mint a tej ,de túlzottan szeretem ahhoz,hogy lemondjak róla. A liszttel és a tejjel,joghurttal,kefírrel stb ellentétben nem vagyok rosszul tőle,tehát számomra belefér .


Ha mindennap fogyasztod az már sok szerintem .

2015. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!