Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mivel daráljátok a magvakat a...

Mivel daráljátok a magvakat a paleo "lisztekhez"?

Figyelt kérdés
Tudom, mi a paleo liszt, de van, aki pl. kókuszt őröl vagy lenmagot, ilyesmi érdekel. Köszií4

2015. júl. 13. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Régebben kávédarálóval csináltam, de az alapvetően zokon veszi némelyik magot (szerintem a mazsola, bár az nem olajos mag, valamint főleg a mandula verte ki nála a biztosítékot... nem szó szerint, mert eltört a tengelye, de megfúrtam és megragasztottam, s le se jött a legközelebbi manduladarálásig. később rájöttem, hogy ha kicsit felaprítom az alján levőket, akkor bírja azt is), a diót pedig rém egyenetlenül darálta.


Most egy direkt olajos magvak darálására is alkalmas kávédarálóm van, ráadásul egész nagy kehellyel :) Nem győzök örülni neki, sokkal könnyebb így. Még kókuszvajat is készít, ha elég türelmes vagyok (nem vagyok az, így amikor már egy zsíros massza, akkor ráfogom, hogy ez már kész kókuszvaj, igazit úgyse láttam még soha).


Darálok kókuszt, lenmagot, szezámot, tökmagot, mákot (az necces, ahhoz kistályos eritritet is teszek, anno is mindig cukorral segítettük), mandulát, diót, kesut, nagyritkán napraforgót, törökmogyorót s mazsolát is.

2015. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszi! akár privátban, de tudnál linkelni, hogy milyen a darálód?
2015. júl. 13. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is kávé darálóval, semmi baja tőle...mondjuk utóbbi időben nem sokat használtam...
2015. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen!!!!
2015. júl. 14. 22:03
 5/5 anonim válasza:
darálóval
2015. aug. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!