Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mit szólsz hozzá, hogy már...

Mit szólsz hozzá, hogy már tudományosan bebizonyított tény, hogy marhaság a paleo?

Figyelt kérdés
[link]
2015. aug. 14. 16:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

Holnap pedig tudományosan bebizonyított tény lesz, hogy a paleo mégse marhaság, aztán holnap után mégis marhaság lesz, stb. Így megy ez.


Egyébként elég, ha összevetjük a mai ember átlag életkorát az ősemberével. Még ilyen retkes, szennyezett bolygón is jóval magasabb, mint akkoriban. Ennek nagy szerepe van az evolúciós fejlődésnek, ami a tápláléknak köszönhető. Konklúzió: A mai ember tápláléka jóval magasabb életkort garantál, mint az ősemberé.

2015. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Ez a cikk elég szar, nem nagyon van képben hogy mi is a paleo. Az meg igazából mindegy hogy hogy hívják, amit tilt azt tényleg nem kéne enni, ha nem is azért mert az ősember se ette.
2015. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Az egész "egészségügyön" belül nagyon sok a marhaság.
2015. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
van olyan orvos aki paleot javasol?
2015. aug. 14. 17:37
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Hivatalosan nem ajánlhat orvos paleot.


Viszont van sok orvos, aki paleozik...és olyan orvos is van, aki ajánlja más mellett a paleot..."bizonyos pácienseknek segített a paleo" címszóval. Tehát nem azt mondja, hogy ha paleozol akkor tuti jó lesz...csak jelzi, hogy volt akinek segített.


Az én nőgyógyászom például ilyen, mindent támogat, ami segít a betegséget kordában tartani...egyik ilyen a paleo. És speciel én vagyok neki az egyik élő példa és ezért is meri ajánlani.

2015. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólok semmit, engem nem érdekel, kihozhatják, hogy a glutén, a laktóz és a kristálycukor szükséges az élethez, akkor sem eszem őket, mert a testem szerint nem jók. Ennyi.


Ahogy a zöldborsó paleóssága sem érdekel, ártatlan, jó, eszem, ha belefér a ketogénbe (vagy ha épp zöldborsós napom van, a ketogént majd folytatom utána) és kész.


A táplálkozásomban semmit nem befolyásol a paleo megítélése, az a helyzet :)


Az adalékolt mindenféle vackok elhagyása pedig elég egyértelműen jó, akár paleózik az ember, akár nem.


S nincs olyan étrend, ami mindenkinek jó. Mindenki találja meg a saját útját, de másokat kövessen. Kipróbálni dolgokat még lehet, csak lehetőleg ne agyatlan dolgokról legyen szó, mint a durván fehérjehiányos fogyózás, amit sokan szeretnek.


Az ősembernek pedig nem igazán van köze a paleóhoz. Hogyan is lehetne?

2015. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#5 elég szomorú... a paleo csak egy női magazinos dolog
2015. aug. 16. 19:08
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Én vagyok az 5# HSZ-ó.


Engem csak az nyugtat meg, hogy belőled a merő tudatlanság beszél. Pörögsz egy témán, amiről lövésed nincs...csak benyomásaid, hogy ez valószínűleg egy nagy baromság. De így működnek az emberek...sztereotípiák mentén...néha bejön, néha meg baromira nem. Ebben az esetben nagyon nem.


Van 3 diplomám, nem női magazinokból tájékozódom...főleg hogy nem is olvasok női magazinokat. Viszont a betegségemre CSAK ez segített és hidd el elég sok dologgal próbálkoztam, igen hosszú időn át. Volt már 2 műtétem, többet nem szeretnék...3 éve tünetmentes vagyok a diétának köszönhetőn.

Sok sorstársammal együtt vagyunk tünetmentesek.


Ennyi nekem elég bizonyíték? Naná...meggyőznek egy cikkel, hogy nem én mégis beteg vagyok, mert az ősember több ch-t evett? Kit érdekel? Paleoban meg sincs szabva mennyi ch-t lehet enni...lehet akár tök sokat is...van irány, ami engedi a rizst, krumplit...ennyit a cikk író tájékozottságáról a témával kapcsolatban.


Érdekel engem mit evett az ősember?

Rohadtul nem...nem változtat a tényen, hogy én sokkal jobban vagyok tőle...tök mindegy találó-e a név, meg mit evett az ősember és hogy alkalmazkodott-e az ember a tejhez...ez az egész rég nem erről szól.


Rohadtul nem érdekel, az érdekel hogy beteg vagyok-e, mint előtte...vagy egészséges, mint most. Az érdekel, hogy ég és föld az életminőségem.


Te meg itt pörögsz ezen a témán...nem hót mindegy neked, hogy a sok "b@rom" mit diétázik nem diétázik...szívd a vegák vérét! Vagy nincs jobb dolgod, komolyan? Nem mindegy neked mit eszik az, aki paleos?


Mért éreznek az emberek valami perverz kéjt, hogy "leleplezik" a paleot? Ahelyett, hogy lesz@@rnák?

2015. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%

Az index cikk hivatkozik egy angol nyelvű cikkre, mindkettő mögött ugyanaz a tanulmány áll.


A tanulmány absztraktja szerint a szerzők nem bebizonyítanak valamit, hanem egy hipotézist adnak közre.


Innentől lehet vitatkozni a hipotézis mellett vagy ellen. De hogy ezzel valami új tényt bizonyított volna be a tudomány, annak semmi köze a valósághoz.


Olvasom, hogy a hipotézis kiötlői szerint az agy működéséhez mindenképpen sok szénhidrát kell. Szerintem az, hogy a ketontestek is tökéletesen ellátják az agyat energiával, van annyira elismerten megfontolandó feltevés, hogy minimum gyanús, ha egy ilyen ambíciózus tanulmány csak úgy hallgat róla.

2015. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az àtlagéletkorral kapcsolatban egy megjegyzés: a koràbbi korok adatait lényegesrn lerontjàk a csecsemõhalàlozàsok. Talàn Semmelweis Ignàc neve mond valamit. Hàla ég màra ez gyakorlatilag eltûnt.
2015. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!