Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mit szólsz hozzá, hogy már...

Mit szólsz hozzá, hogy már tudományosan bebizonyított tény, hogy marhaság a paleo?

Figyelt kérdés
[link]
2015. aug. 14. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21%
Világon az 5. legmagasabb a várható élettartam Olaszországban, ahol tésztát tésztával esznek. Az 1. Japán, ahol rizst rizzsel. Ez a két kaja kb. olyan főellenség a paleóban, mint a Sátán a Jelenések könyvében. Egyéb kérdés?
2015. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%

Olaszország: sok napsütés -> D vitamin

Japàn: natto -> K2 vitamin.

Gyakorlatilag a két legfontosabb vitamin (sok betegség szempontjàból.)


Nem kötekedésként írtam, csak mindennek megvan a magyaràzata.

Igazsàg szerint mindenki egye, amit szeretne, higgyen abban a diétàban, amiben szeretne. Nincs ezzel semmi probléma. Egyetlen kérés van: amìíg valaki ki nem próbàlta az adott étrendet, addig ne is szòlja le azt. Persze, lehet "brit tudòsok" érvei alapján ítélkezni, de a hitelesség erõsen kérdéses.


Aki paleozik, paleozzon, aki nem, az nem, de nem kell egymàsnak ugrani (az ilyen cikkek persze pont ezt szeretnék meggàtolni, fölösleges vitàkat generàlva).

2015. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
3%
A paleo nagyon jó lehet ptthonülőknek...sportolóknak kevésbé..ugyanis az aktívan sportolóknak nagy szüksége van a megfelelő mennyiségű szénhidrátra is.Utána meg majd nyavajognak hogy ne megy az edzés stb.Másfelől azért nem szeretem az ilyen divattiétákat mert:elkészítik a sütiket, pizzát és más amúgy egészségtelen ételeket mondván hogy egészséges alapanyagokból készült>>>>>>>tehát gyakorlatilag ugyan azt eszi csak 'egészséges' formában>>>>>magyarán nem tud lemondani a vágyairól és egy ilyen divatdiétába menekül mondván, hogy ez egészséges és hogy ő egészségesen él mert csak 10 g szénhidrátot tartalmaz a kakaós csigája.ezt összeköti a flabelossal és készen is van a tökéletesen agymosott ember.Merthogy a házunk elött van egy flabelos 'fitness center'...2 éve itt lakunk de még egyetlen egy karcsú, jóalkatú nőt nem láttam se bemenni oda, se kijönni onnan...ez a véleményem a paleorol és minden divat hülyeségről.Egyetek roston sült csirkét,pulykát,marhát,lazacot,rizst, néhanapján tésztát, zöldségeket, inni vizet igyatok és máris egészségesebbek lesztek.Ha az ősember meg ezt ette volna nem lett volna képes arra , hogy ekkkora távokat lesétáljon(nem szeretnék senkit bántani ezzel, főleg nem azokat akik egészségügyi okokból paleoznak)
2015. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
az otthonülőknek leginkább aktív sportolásra lenne szükségük
2015. aug. 19. 12:55
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
#13: Egyesek szerint ugyanazt eszi, szerintem nem. Egyáltalán nem mindegy, hogy diót vagy búzát eszem, akármilyen süti is lesz belőle, ettől még nyilván lehet vitázni azon, hogy lelkileg mennyire egészséges sütiket enni folyton. De ha jobb alapanyagból van a süti, az azért jelent valamit. (Persze, sokak szerint az olajos mag is kerülendő vagy minimalizálandó, hosszú történet ez :D Jó, akkor maradjunk a szinte csak tojásból készült édességeknél... A whole30 vagy mi szerint a tojáspalacsinta is kerülendő szemététel, szerintem kvázi rántotta és remek, akkor is, ha összetekerem és megtöltöm pl. nyers karalábéval :D Semmi problémát nem látok a palacsintafüggőségben, a palacsinta poénos dolog, én pedig elég tágan értelmezem a fogalmát, bár az amerikai nem fér bele, mert az nem tekerhető.)
2015. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Úristen megint mi van itt? :D

Miért nem unják meg ezt a témát? Van pár ismerősöm aki paleozik, nekik csak pozitív véleményük van róla, fogytak is stb... én is el fogom kezdeni nem sokára. :)

Egy hátránya mindenképp az, hogy drága.

2015. aug. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
3%
Persze hogy fogynknfogsz tőle mert semmi tápanyagot nem viszel be a szervezetedbe....azoknak jó is akik megerőltetés nélkül akarnak fogyni.Én azt mondom hogy az hülye aki aktív sportolás mellé eszi ezt az alacsony tápanyagtartalmú étrendet.
2015. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
En annyit szolok hozza, hogy a tudomany sokszor altudomanyos baromsag, es hogy azindex egy emberellenes bunko tre portal amit nem is az hogy gyokerek olvasnak.. De gyokerek irnak. Na most akkor akik olvassak es komolyan is veszik azok vajon... Hagyjuk :)
2015. szept. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Sosem fogom megérteni,hogy gondolhatja valaki,hogy a kenyérre,a péksüteményre,az adalékokkal teli készételekre, a tejre,ami arra van kitalálva,hogy borjakat hízlaljon fel kifejlett tehén méretűre szüksége van az emberi szervezetnek,és belehal ha nem eszi ..

Egyébként a paleoban lehet szénhidrátot fogyasztani,akár sokat is ,ha úgy tartja kedved,persze ha túl sok fogyni nem fogsz,de attól még paleós marad az étrended . Az a baj,hogy azt sem tudjátok miről alkottok véleményt. Nem mindnekinek kell így táplálkoznia,de ha már véleményt formálsz és hangot is adsz neki előbb legalább nézz utána miről beszélsz.. nyilvánaló,hogy csak a "diéta" nevét hallottad,és abból következtetsz dolgokra,egyébiránt a legötbb "paleóst" baromira nem érdekli mit zabált az ősember..pl Engem sem.:-D Egyébként ennek is van olyan ága,ami megengedi pl a rizs fogyasztását ,persze honnan is tudhatnád ,hiszen mint már írtam,szerintem 10 sort nem olvastál még el róla .


HA tudományosan bebizonyított baromság ,hogy nincs állandó hasmenésem,ekcémám,herpeszem amióta nem eszem gabonát meg tejet ,sokkal energikusabb vagyok és aktívan sportolok ..hát legyen,akkor egy barom vagyok .

Persze azóta nem veszem tubusszámra a szteroidos kézkrémet,meg a normafloret ,meg a többi szutykot ami 0-24 ben megy a tvben ..hm :-)


Egyébként én sem vallom magam paleósnak,zöldborsót eszek,kukoricát is ritkán ..tehát innentől kezdve nem releváns a véleményem,gondolom :)

2016. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"semmi tápanyagot nem viszel be a szervezetedbe" -ez a kedvencem ..és ahiánybetegségek.Mégis milyen hiánybetegséged lenne attól,ha reggelire nem kakóscsigát meg kakaót zabálsz,hanem tojást ,meg sok zöldséget ? Én sokkal többféle zöldséget fogyasztok ,a főzés igényel egy kis kreativitást ha nem akarsz mindig sültzöldséget enni hússal meg húslevest,de az internet előtt ülve,valljuk be nagyon nem nehéz recepteket találni.. Ennyi vitamint összesen nem ettem egész életemben,mint az utóbbi 2 évben amióta nem mákostészta az ebéd !SEMMI nincs a lisztben ,egy nagy büdös 0 a tápértéke,pont az amiről ti beszéltek.


A tej.. rengeteg ember tejcukor/fehérje érzékeny,ők biztos mind súlyos kalciumhiányban szenvedek és 25 évesen elhunynak .

Rengeteg hülyeséget meg tudnék még cáfolni,de fárasztó nagyon ,úgyhogy ennyi elég mára :D

2016. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!