Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hiteltörlesztő,2 gyerekkel...

Hiteltörlesztő,2 gyerekkel rendelkező család vagyunk. Elkezdhetek ilyen anyagi körülmények mellett paleo diétát?

Figyelt kérdés
2016. jan. 16. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Én kvázi nyomorgok.

Simán. Főleg zsírosan lehet jóval olcsóbb, mint a normál étrend, bár ugye kinek mi a normál étrend, én mindig sok zöldséget ettem és húst szinte soha.


Hús, tojás, kókuszzsír, némi olajos mag, gyümölcs, zöldségek... Ennek nem kell drágának lennie. (Nekem a hús az lenne, mert boltiakat nem eszem, max. nagyritkán lazacot. Ami pont olcsó nyesedék vagy halcsont néven vett hatalmas szeletekben.)


Én nem mandulalisztkenyereken élek vagy készen vett paleo sütiken s az eritritemből se fogy heti egy kiló (s le lehetne vinni nullára is, mert luxus, de akkor minek élek, már ha ezt életnek lehet nevezni. én nem nevezem annak)...

Teljesen normális ételeket is lehet enni, tojás, zöldségétel, aki húst eszik, annak hús zöldséggel vagy akár zöldségtócsnival...

2016. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
53%

A kérdés nem az, hogy elkezdheted-e, hanem hogy miért pont a paleót? Nem lebeszélni akarlak róla (na jó, egy kicsit), de remélem alaposan utánanézel.

Amúgy igen, ha jól tudsz vásárolni, és elviseled, hogy egy csomó drágább dologról le kell majd mondanod. Egy alap paleó belefér uganannyiba, mint egy mindenevő, csak a drágább alapanyagokról kell majd valószínűleg lemondanod, és ezzel egy csomó megszokott dolog helyettesítéséről.

2016. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bazita válasza:
66%

Ha nem igényled, hogy a most megszokott ételeknek fogyaszd a paleósított változatait, vagyis a pékárukat, kenyereket, sütiket, akkor szerintem megoldható.


Én is azon a véleményen vagyok, mint az eddigi válaszolók: hús, tojás, zsír, zöldségek. Ezeket meg lehet jó áron venni.

2016. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Mellesleg a magkenyerek köszönő viszonyban sincsenek a gabonakenyerekkel, egyáltalán nem hasonlítanak rájuk, nem pótolják őket, maximum a szerepkört veszik át. S a magkenyér sem feltétlenül drága, az ember ételköltségét azért nem a liszt ára határozza meg normál esetben sem, akkor a normál étrend havi párezer lenne.

Az én magropogósaimra elhasználok napi 10 forintnyi lent, 20 forintnyi szezámot s még ezt-azt... Nem vészes.

2016. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Mióta paleózunk kevesebbet költünk kajára. Lehet, hogy drágábbak az alapanyagok, de miután a szervezeted átáll, normalizálódik a cukor meg minden, nem törnek rád falás rohamok, nem kutorászol folyton a hűtőben valami nasi után.

A másik dolog (nem hittem volna, hogy valaha ezt írom) enni csak akkor kell, ha éhes vagy és pont.

2016. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagyok híve a diétáknak, de ha muszáj, akkor csakis paleo. Egyébkén annál csak a fényevés olcsóbb. :-))
2016. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 asper ***** válasza:
34%

Akkor drága a paleo, ha mindenféle sütimütiket, meg tökömtudja lisztes péksütiket akarsz gyártani.


Persze ha erre van igény, rég rossz. A táplálkozás, tápanyagbevitelt jelent, fehérje-zsír-ch.

2016. jan. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sadykowich válasza:
21%
Ha erre itt keresed a választ, akkor hülye vagy.
2016. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Galenit válasza:
78%

Évek óta paleosok vagyunk. (jelzem, a paleo nem diéta, hanem életmód)

A maglisztes cuccok - amikhez a hozzávalók aranyárban vannak - az elején, az átállásban segíthetnek, de később már kívánni sem fogod őket. Kerüld a gabonákat, hüvelyeseket, tejféléket, cukrot, finomított olajokat, krumpli féléket. Gyömölcsöt módjával fogyassz. Minden egyebet ehetsz. Nagyon sok magyar kaja paleo. Pl. töltött káposzta, pörkölt, lecsó. Ha kenyér függő vagy, akkor azt kell megtanulni, hogy nem eszel mindenhez kenyeret. Hidd el jól fogsz lakni anélkül is. Paleo kajából kevesebb is elég. Évek óta naponta 2x eszünk csak. Lehet, hogy a húst drágának tartod, de mivel nem kell mellé más a zöldségen kívül, havi szinten jobban jösz ki. Főzeléket nem sürítünk liszttel, hanem saját magával. Próbáltad már a brokkoli pürét fokhagymásan? Isteni. :-)

2016. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!