Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mit egyek, amitől jóllakom?

Mit egyek, amitől jóllakom?

Figyelt kérdés
Koleszos vagyok, nincs főzési lehetőség. Pénzem sincs sok, de paleózom egészségmegőrző céllal. Amiket általában eszem: uborka, paradicsom, répa, hagyma, citromlével és olivaolajjal ízesítek. Mellé eszem tonhalat, tojást, utóbbit a vízforralóban főzöm meg. Eszem néha tejterméket is, tudom, hogy ez nem paleo, de sok utánaolvasás után úgy döntöttem, hogy ez belefér, szóval ezen most nem szeretnék vitatkozni. A probléma, hogy ez nem igazán lakat jól. Időnként csíraztatok lencsét, mert úgy tudom, csíráztatva belefér az étrendbe, ha nagyon muszáj. Ez így jó, olcsó is, jól is lakom tőle, de azért nem szeretnék rendszert csinálni ebből. Mit vegyek, ami jóllakat?
2016. febr. 24. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pogácsa
2016. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tapasztald ki, neked mi a jó, de ha mondjuk 10 főtt tojás egy kupac zsírral és sok zöldséggel nem lakat jól, akkor nehezebb eset vagy, mint én.

Nyilván a salátával nem laksz jól (OK, speckó emberek állítólag igen).


De ehetsz olajos magvakat is, csak azok sokunk szerint nem laktatnak valami jól (legalábbis magukban éve őket), max. túl nagy mennyiségben. De zöldségre szórva, tojásba keverve meg ilyesmi azért jelentenek valamit.

2016. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tepertőt
2016. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs főzési lehetőség az elég nehéz ügy ..

Ezektől nem csodálom,hogy nem laksz jól,vagy több tojás kell,vagy hús,vagy zsíron sütni a zöldségeket . Egy szelet száraz csirkemelltől ,vagy 2 db tojástól meg 3 paradicsomtól csak az lakik jól aki rizst eszik mellé,vagy 2 óránként eszik.

Egy kis rezsóra nem tudtok összedobni ? Máris nagyon sokféle olcsó és finom receptet tudnék ,ami laktat is.

Esetleg banán ,több nyers gyümölcs ? Ha van turmixod már az is lényegesen könnyebb,zöldséget ,gyümölcsöt akár egy kilót is lenyomsz vele egy étkezésre . Én erre mostanság jöttem rá,elég hasznos :D

2016. febr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az lesz, hogy veszek egy kis rezsót. A gyümölcs drága felénk, kivéve a citrusfélék, azoknak most szezonja van, de ugye attól sem lehet jóllakni.
2016. febr. 25. 10:48
 6/11 zoottti válasza:

zabból csinálok palacsintát, de az gluten para , az nem lehet paleoba. :D

szendvics sütö, onektor van a koleszba, zab-tojás-viz kikeversz pancake (youtube) sűrű palacsintatészta, beleöntöd összecsukod, vársz, és eszel, sosoan, édesen ahogy tetszik, kenyér helyett stb, rizsliszt talán lehet paleoba, gyözd venni :d vagy darálo és a kg rizs lezzuzod ennyi kérem :d

2016. febr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A zab egyes paleókba belefér, a rizs csak nyugaton, a magyar paleózók még véletlenül sem eszik. Nem rossz étel, de gyors ch, a fehér mindenképp.

A szendvicssütős zabozás amúgy jó, a zab egész tojással és tojásfehérjével, gofrinak megsütve is egész jó (nekem szenvicssütő-, gofri- és grillbetét is járt a kis olcsó szendvicssütőmhöz).

2016. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szendvicssütőben húst is lehetne sütni, meg egyes puhább, lédúsabb zöldségeket is. Elég olcsó szerintem a máj és a sertésvelő (utóbbiból 20 dkg nagyon kiadós, kb. 300 Ft), ha szereted őket, és elég gyorsan megsülnek, mondjuk hagymával.

Otthon nem tudsz előre főzni húsleves alaplét? Hűtőben 1 hétig is eláll, ha le van szűrve, és ha jó zsíros, nagyon jó az emésztésnek, mondjuk napi 2-3 dl. Vagy esetleg húst előre megsütni, a sütéshez használt zsírral jól befedve az is jól eltartható, és akkor már csak valami zöldségköret kell hozzá.

2016. febr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amit itt felsorolsz az nagyon kevés kaja. A zöldség, amit eszel az tök jó...de az úgymond kalóriában nullának számít. Sokkal több zsírt kéne enned és több fehérjét, vagy több tojást...ezzel én tutira nem laknák jól...hacsak nem mondjuk 6--7 tojást ennék meg egy nap + zöldségek
2016. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Fehérjepor?
2016. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!