Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Milyen zöldségek finomak még...

Milyen zöldségek finomak még zsíron, serpenyőben sütve? Vagy akár sütőben.

Figyelt kérdés

Most a répa és a zeller a kedvencem,utóbbi nagyon jó sültkrumpli-pótló :D


Mit lehetne még készíteni ? amiket szoktam : leves,'pörkölt" ,rakott zöldségek,töltött cukkini,töltött padlizsán..

Apropó,tölteléknek mindig bolognait csinálok,tudtok helyette esetleg más töltelék receptet?


2016. márc. 12. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A sült cékla egyenesen mennyei, bár elég magas a glikémiás indexe...

Töltelék: bármilyen tölteléket használhatsz, amit töltött húsos recepteknél találsz. Gombás, májas, vagy fasírtalap például.

Kóstold meg még a zöldségfasírtokat is!

2016. márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

en cukkinit,gombat,voroshagymát,pore hagymat,paprikát

ezeket szoktam sütni serpenyőben,fuszerezve de en olaj nelkul

2016. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sült céklát serpenyőben ? Vagy egészben,sütőzacsiban esetleg ?:)

Nem tudtam egyébként,hogy magas a GI-je.. nem hiszem,hogy vissza fog tartani tőle sajna,rengeteg van itthon és még semmit nem készítettem belőle:D

2016. márc. 12. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem, a zeller kicsit sem hasonlít a sült krumplira, mivel zellerízű, a krumpli pedig krumpliízű... Na mindegy.


Kb. bármelyik zöldség jó, amúgy meg ízlés dolga. Nekem a karfiol és a fejeskáposzta a legfőbb kedvencem, de a padlizsán is ott van a szeren, csak ne adj neki annyi zsírt, amennyit felszív (egyszer egy padlizsán 10 dekánál állt meg, többet nem kapott)... :D


A zöldségpörkölt nekem is bejön s a zöldségcurry és a zöldségfasírtok is...

2016. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem éreztem zeller ízt ,az illata sokkal erősebb nyersen. Igaz,én saját fűszerkeverékkel és egy kevés kacsazsírral kínáltam meg,abszolút sültkrumplira hajazott :D
2016. márc. 13. 23:44
 6/7 A kérdező kommentje:
Most kipróbáltam káposzta -cékla-padlizsán serpenyős-borsos kombót :D Nagyon finom ,de tényleg brutál sok zsírt felvett ,magamhoz képest alig ettem valamit belőle ,és dugig vagyok . A káposztával voltak fenntartásaim,gyerekkorom szörnyű cukros káposztatésztája ugrik be .. de adtam neki egy esélyt és így finom :D
2016. márc. 15. 12:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Én tegnap sütőben sütöttem kevés zsíron, kis vízzel brokkoli-karfiol-sárgarépa-póréhagyma mixet, amikor majdnem kész volt, nyakon öntöttem egy kis felvert tojással. Isteni finom lett!
2016. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!