Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Zöldségek kalória és szénhidrá...

SugarCat kérdése:

Zöldségek kalória és szénhidráttartalmát is hozzá kell számolni a napi bevitelhez?

Figyelt kérdés
Nagyon sok zöldséget(saláta,uborka,retek,paprika) és párolt zöldséget(pl. cukkini,karfiol,brokkoli,gomba,sárgarépa,hagyma,cékla,zeller stb)megeszek egy nap,de nem tudom,hogy ezek kalóriáját és szénhidrátját is hozzászámoljam-e a napi bevitelhez....

2015. jún. 13. 11:51
 1/4 anonim válasza:
Sajnos igen :)
2015. jún. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gomba nem növény, s a zöldségeket nem szokás számolni, csak a krumplit, néha hüvelyeseket, kukoricát.
2015. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizonyos mennyiség felett mindent kell számolni. Pl. megeszel 100g répát, amiben van 8g szénhidrát, annak nagy része cukor. De ugyanígy hagyma, kelbimbó... Ha 1-1 falatot eszel, az nem gond, attól el lehet tekinteni, de ha pl. 4-500g, esetleg több zöldség is lecsúszik, az igen sok, érdemes vele számolni.
2015. jún. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze. Jó, aki eszik vagy 20g retekcsírát, az hanyagolhatja a dolgot, vagy ha naponta benyom 3-400g szénhidrátot, akkor egy kisebb adag zöldség nem számottevő, nem sokat téved, ha elhanyagolja, nagyobb pontatlanságok is vannak a kalóriaszámolásban (persze sokan ha már számolnak, meg akarják tenni a tőlük telhetőt... én ilyesmi vagyok, bár nem minden zöldséglevesemnél mérem le a 8féle zöldséget, elég hasonló lesz a végeredmény, tapasztaltam).


Nekem simán megy jóval több, mint 100g ch zöldségből (nem csinálom mindennap, mert úgy nem tudok fogyni, de nem kihívás), ennek már kalóriatartalma is igencsak van :) Erősen szénhidrátszegény zöldségekből is bemegy 70g ch, ha kedvelem az ételt.

Nyers zöldséggel a legnehezebb, de azért úgy is jön a szénhidrát, nálam kicsit sem elhanyagolható mértékben, nemhogy számolom, erősen visszafogom magam, el ne szálljak egy aprócska tál étel esetén... Kalóriában nem sok.

2015. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!