Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretném helyre tenni ezeket...

Szeretném helyre tenni ezeket az ételeket, hogy szénhidrát, vagy fehérje forrás-e, natúr joghurt, light tejföl, light sajt, tofu, barnarizs, tojás (főve-sülve nemtudom számít-e), virsli, szalámi, pufi rizs/abonett kenyér zöldségek, gyümölcsök?

Figyelt kérdés
és mikor ajánlatos mit enni? 20kgmtól szeretnék megszabadulni, napi 1órát tornázok! :)

2016. febr. 4. 13:15
 1/8 Szabi.L ***** válasza:
50%

ezt nézd át:

[link]


Ha kell, írj privátban.

2016. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Minden olyan étel CH-forrás, amiben CH van, ahogy minden fehérjeforrás, amiben fehérje van. Ez nem két külön kategória, amik között nincs átfedés! A legtöbb élelmiszerben CH, fehérje és zsír is van.
2016. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

A táblázat, amit az első válaszoló linkelt, nagyon jó, abból indulj ki és menni fog a fogyás!

Én a tofut,hanyagolnám, mivel a szója gyulladást okozhat a belekben. Pufi rizs, abonett tele van tartósítószerrel, térfogat növelőkkel, én azt sem enném.

A tojásnak a fehérje fehérje, a sárgája zsír. Főve tartalmaz kevesebb kcalt.

Egyébként, én 30 kg-ot fogytam a paleo étrenddel 18 hónap alatt. Nem sokat mozogtam, heti 2-3x fél órát bringáztam, meg gyalog jártam ahová csak lehett, kb. ennyi volt a mozgás. :D Ez inkább egy életmód, mint diéta. Néha bűnözöm, ha valamire nagyon vágyom, amit a paleo nem enged, akkor ritkán megengedem magamnak, így nem sóvárgok annyira, de szerencsére minden nagyon jól helyettesíthető. Nézz utána a tények tévhitek oldalon, van fenn sok jó recept, meg egy általános leírás is.

2016. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szabi.L ***** válasza:
70%

Köszi utolsó én csináltam dietetikus ismerősöm segítségével. :)


Persze ennél sokkal részletesebben ki lehetne térni dolgokra, de egy hétköznapi embernek a,ki azt sem tudja, hogy mi az a fehérje vagy szénhidrát, annak ez is hatalmas változás.

2016. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

A joghurt szinte semmi, szénhidrát, fehérje és zsír is kevés van benne.

A tojás sok fehérje, sok zsír, sok tápanyag (a fehérje fehérje, a sárgája fehérje és zsír). Már írták, hogy a listádból mit nem érdemes enned, bár egy szelet abonett még mindig jobb, mint egy szelet kenyér, ha a fogyásról vagy a gluténmennyiségről van szó, de inkább egyél rizst.


Sokféleképpen lehet fogyni, s nem mindenkinek ugyanaz a jó. Nincs baj a szénhidráttal sem (mondom ezt én, aki csak extrém kevés szénhidráttal tud fogyni éhezés nélkül :D na, nekem célszerű óvatosan bánnom velük, de kerülni természetesen eszembe se jut, sok szénhidrátot kedvelek és kellenek is az értrendembe. a zöldségek a legfontosabb közülük).

Mivel én nem eszem sok szénhidrátot, nekem mindegy, mit mikor eszem. A szénhidrátok kavarnak be inkább. Reggel gyenge az inzulinérzékenység, akkor nem tanácsos megdobni. Este is kerülni szokták, azt speciel nem tudom, miért. De akinek minden étkezése szénhidrátdús, az természetesen minden napszakban eszi, amennyiben nem időszakos böjtölő.

A kalóriadeficit az aduász, ha a fogyásról van szó, az számít, nem az ételek. Az egészséged, jóllakásod miatt viszont már nagyon nem mindegy, jó vagy rossz étrended van. De kalóriadeficit mindenképpen kell. Egyes étrendek mellett egyeseknek ez automatikusan kialakul, másoknak nagyon sokat kell kutatni, tapasztalni, küzdeni hozzá.

2016. febr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát azért az ember a jónéhány évtizede fennálló, 16 éves korig tartó tankötelezettség alapján feltételezné, hogy ez köztudott.
2016. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

A szénhidrát bevitelt kell első sorban lecsökkenteni a fogyáshoz.

De ezen kivül az egész napi energia bevitelre is figyelj oda, hogy kevesebb legyen mint eddig! hiába eszel 200g-al kevesebb szénhidrátot, ha mondjuk az eddigi napi 3000kcal helyett kevesebb szénhidráttal, de beviszel 3400ckal-t.

De tény, hogy a szénhidrátot kell első sorban csökkenteni, A virslit én el is dobnám a helyedben, elég kétes étel :) Kenyeret ne nagyon inkább puffasztott rizs, krumplit ne egyél, midig rizst inkább, zöldséget is egyél mindenképp!

2016. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
csak akkor tornázz egy órát, ha nincsen gyereked, iszonyú önző dolog
2016. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!