Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleoval sok zsir es gyumolcsf...

Paleoval sok zsir es gyumolcsfogyasztas mellett lehet fogyni? Vagy figyelni kell a kisse zsirszegenyebb etelekre? Van olyan koztetek, aki az utolso 6-7 kilotol paleoval szabadult meg? Kivancsi lennek a tapasztalatokra.

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Kizárólag kalóriadeficittel lehet fogyni, de azzal elég nehéz nem, akárcsak a többi étrend esetében.

A sok zsír, sok cukor előnytelenebb stílus, de ha elég keveset eszel, úgy is fogysz, persze.


A zsírra nem árt figyelni, amennyiben hajlamos vagy elszállni vele. Ha úgyis lemozgod vagy automatikusan nem eszel túl sokat belőle, akkor nem muszáj figyelni...


Csak paleo nekem soha nem okoz fogyást, de én kemény dió vagyok, főleg az utolsó kilóknál. Ez nagyon egyéni, van, aki könnyedén deficitbe kerül, más évekig küzd mindenféle trükkel és nem jön össze. Pedig ez az alap, amiben persze egy jó étrend sokat segíthet. De mindenkinek más a jó étrend.

2016. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok zsír+sok gyümölcs=hízás. Ahogy az első írja, deficit kell. A sok zsír ezt nálam alapból aláássa. Én a kalóriaszegény kajákra esküszöm, mert engem a kaja térfogata telít. Magyarra fordítva: sovány húsok és sok zöldség. Ezt dobom fel némi zsíradékkal, pl. tökmagolajjal. Időnként azért eszek zsítosabb húsokat is, úgy érzem, hogy az is kell.
2016. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Paleoval fogyni..ne. Nem, nem lehet. A paleoval önmagában nincs gond, viszont fogyni CSAK kalóriadeficittel lehet, ahogy azt az első is írta. Ha zsírt eszel és viszel be a testedbe, hízni fogsz és aki azt mondja, hogy paleoval fogyott, az akkorát hazudik, hogy örüljön, ha nem szakad rá az ég.
2016. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én simán elhiszem, hogy sokan csak paleózással fogynak. Kihagyják a sok kenyeret, cukrot, miegymást s nem esznek a helyébe sokat, simán megtörténhet. A paleo sokaknál automatikusan durván leejti a szénhidrátbevitelt és laktatóbb étrendet eredményez. Nincs ebben semmi különös.


De pl. engem nem fogyaszt a paleo nagy feleslegnél s nagy odafigyelésnél sem, mert én tudok enni. Sokat. Sőt, csak sokat tudok enni (nemcsak önuralom kérdése, nem is működöm kevéssel). Ráadásul rengeteg szénhidrátot tudtam enni paleóban, elsősorban a zöldségimádatom miatt.


Az sem igaz, hogy aki sok zsírt eszik, az hízik. Ha deficitben van, fogy, még sok zsír és sok cukor mellett is. Vannak aktív emberek. S kinek mit jelent a sok.

Nekem napi 200 gramm fölött soknak számít s annyival én nem is fogyok, de egy aktívabb, nagyobb vagy izmosabb ember lazán megteheti.


Az egyik hozzászóló írta, hogy neki a kalóriaszegény étel jön be. Nekem eleinte a tömény ételek jöttek be, most már a zsírt is minimalizálnom kell s részlegesen a sovány fehérjékre koncentrálnom (ez nekem a tojásfehérje). A zöldség mindig alap, de nem térfogattal lakom jól.


Oly sokféle paleo van s oly sokféle ember...

2016. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet fogyni paleóval. Én egy nagyon hasonló étrendet követek (talán annyi a különbség, hogy borsót, zöldbabot és mézet is eszek), és határozottan ettől fogytam le, most 19 a BMI-m. A zsírmennyiséget nem szoktam korlátozni, tehát eszek zsírosabb húsokat is, sőt néha velőt is, és csak zsírt használok sütéshez (bár nem sokat, inkább a párolt ételeket szeretem). Gyümölcsökből nem eszek sokat, általában napi 1 banánt és még kb. 1-2 almának megfelelő mennyiségű egyéb gyümölcsöt szoktam enni, többnyire nyersen, étkezések között, illetve van, hogy ez a reggelim. Reggelihez vagy vacsora után néha eszek aszalt gyümölcsöt is. Ebben (is) lehetnek egyéni különbségek, ki mennyire hízik a gyümölcsökben lévő cukroktól. Én szerintem nem, de ez nem mérvadó.
2016. jún. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!