Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleózók! Munkában szendvics...

Paleózók! Munkában szendvics helyett mit esztek nap közben? Főképp ugye a zsemle és a kifli a probléma.

Figyelt kérdés
Kipróbáltam az extrudált kenyeret, de nem telít el kellőképp, fél óra múlva ugyanúgy éhezem.

2016. dec. 5. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bármit ehetsz, amit máskor. Nem ismerem az étrendedet.

Én anno paleós koromban félig magkenyéren éltem, de így jár az, aki nem jut elég tojáshoz, nem eszik húst és kezdő :D Ma már semmi szükségem ilyesmire.

Vihetsz húst zöldséggel, tojást, sajtot, ha belefér, olajos magvakat (nekem az az útiétel, bár a vajjal elkevert dió is szuper)... S ha szénhidrátosan eszel, akkor gyümölcsöt, de felőlem sütiket vagy tömény nyersvegán-paleo szeleteket is. Nem tudom, neked mi fér bele s mit eszel máskor.


Az extrudált semmitől jó, hogy nem laksz jól, kalória is kell. S egy szendvicsben általában nagyon sok kalóriát a kenyér ad, nyilván a kiesése durva. Hacsak nem növeled meg a szendvics az én szempontomból lényegi részét. Sokdekás keménysajt- vagy sonkaszelet, pár főtt tojás, az már jobban laktat...


Engem semmi sem "telít", nem tudom, milyen érzés az. Jóllakom, ha elég sok fehérjét és zsírt eszem. De energia és tápanyag annak is kell, akit egy pohár víz is laktat/telít.

2016. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az extrudált kenyér nem paleo elsősorban, pont azért leszel éhes egy fél óra múlva, mert ilyeneket eszel.

Egyél húst és nem leszel éhes. Vihetsz bármit otthonról, nem csak szednvicset ebédelni.

2016. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy nem csak szendvicset lehet vinni, de ha csak annyit van időm elkészíteni, illetve ennyire van időm elfogyasztani, akkor nem vihetek magammal főtt ebédet... "Hideg étel" tippek érdekelnek mindenképp, főtt ételt tudnék én is szép számmal sorolni, de nincs rá lehetőségem munka közben.
2016. dec. 6. 17:46
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

A tojás szinte semmi időt nem vesz el és előző nap is elkészíthető.

Van, aki húst süt 5 napra előre...

Egy csomag olajos maggal nincs meló.

Rendelni is lehet.

Vannak lehetőségek.

2016. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nincs időd főzni? Egy nap sem? Egy sima egyszerű ebédet vagy vacsorát 15-20 perc alatt el lehet készíteni.

Este meló után, 10 perc alatt süthetsz egy kis csirke mellet és melléje veszel kész salátát.Nagyon egyszerű.

Majdnem olyan gyorsan megvan mint két szendvics.Hideg kaját is lehet, saláta, zöldség de ezekkel is ugyanúgy kell foglalkozni, mint a főttel , szóval nem értem, kicsit úgy érződik,hogy a kifogásokat keresed.

Megfőzhetsz 2 tojás bele teszed dobozba, melléje teszel paradicsomot , paprikát és kész. A tojás főzés nem időigényes, amig fő bármi mást is lehet csinálni :)

Nem kifogásokat kell keresni, hanem egyszerű megoldást.

2016. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amit boltban be tudsz szerezni es vinni magaddal + paleonak is megfelel , az a gyumolcs, zoldseg, olajos magvak, aszalt gyumolcsok, sonka, kemeny sajtok, zoldsegkonzervek, tonhalkonzerv.


Vannak specko peksegek, sot mar normalis koruti peksegekben is kapni paleo peksutiket. Pl. Lipotiban is.

2016. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 berci66 válasza:
60%
nyers bölénycombot.
2016. dec. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Süthetsz magadnak lepénykenyeret és azt beviheted azt is. (Pillanatok alatt kész van, olyan, mint a tortilla.) ÉS könnyen elraktározható mivel nincs benne tojás, sem élesztő így akár sima hűtőben is sokáig eláll, de le is lehet fagyasztani akár.

(Mondjuk, én nem vagyok paleós, csak hagyományos étkezésű és szoktam sütni magamnak néha lepénykenyeret, tortillát. stb.)

2017. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 poiu ***** válasza:
Ha van pár órád hétvégén főzni, akkor ezer lehetőséged van. Egy ezek közül a zöldséges fasírt. Darált hús + főtt zöldség (a leve jó lesz levesnek) + tojás + amit szeretsz (szotyi, tökmag, Heti válasz). Összegyúrod, gombócot formálsz és kisütöd. Köret nélkül hidegen is fogyaszthatod. Egészségedre!
2017. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 4 banánt eszek minden nap a munkahelyen. Egyszerű gyors stb. Mondjuk nem sok, de el lehet vele lenni.
2021. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!