Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Chia puding kokusztejbol...

Chia puding kokusztejbol 15gram chia maggal?

Figyelt kérdés

Kerestem a chia puding recepteket,de a legkevesebb 1fore irjakma 2-3evőkanal chia mag...

Mindenhol olvasni,es a csomagolason fel van tuntetve hogy napi max.fogyasztas 15gram,egyebkent emesztesi problemakat okozhat,es lemertem 1 evokanalnyi az 15gramm,2-3evokanal az mar joval meghaladja a napi megengedett adagot....Mi a velemenyetek errol?



2017. febr. 14. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Az evőkanál nem pontos mérce.

Hiszen lehet laposan is meríteni, lehet púpos. Az evőkanalak mérete sem pontosan ugyanakkora.

Készítsd úgy a pudingot, hogy kiméred grammra. Így biztosan nem lesz több, mint a javasolt.

A receptekben pedig biztosan lesz sok olyan, ahol jóval többet írnak, mint az ajánlott, mivel eddig nem foglalkoztak ezzel. Nemrég kezdtek el cikkezni, hogy nem ajánlott többet fogyasztani.

2017. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 dl poharba szoktam, 2-3 kiskanal chia magot.

2-3 evókanal az sok lenne.

2017. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Igen, ez a 15 mg egy friss infó, sokkal többet ettem ennél napinta és semmi bajom nem lett, a továbbiakban sem fogok ettől rettegni. A rágóra is rá van írva, hogy hashajtó hatású, mégsem ismerek senkit, akinek gondja lenne tőle.
2017. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez új infó, ezért kicsit próbáltam utánaolvasni. Ajánlott adagként találtam 2-4 evőkanálnyit is, de azt is olvastam, hogy 2 teáskanálnyival már lehet fedezni a napi omega 3 szükségletet. Emésztési problémákat akkor okozhat, ha nem áztatjuk be, illetve egyik helyen ajánlották, hogy kezdetben lassan emeljük az adagját.

Pár napja adtam először a gyerekeimnek, megettek fejenként 4 teáskanálnyit puding formájában, és semmi bajuk nem lett tőle. Szóval annyira nem paráznék tőle.

2017. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,kiprobaltam kimerve egy poharnyi kokusz tejjel,egesz jo lett :)

Edesanyam kezdte enni kb.masfel hinapja,dicserte hogy mennyire jol erzi magat es milyen jo...napi 1-2kanalnyit evett vizbe aztatva majd joghurttal elkeverve...aztan par het mulva mar nem erezte jol magat rossz lett az enesztese,akkor olvastam utana,hogy max 15gram a napi megengedett...

2017. febr. 15. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Én régóta eszem már a párommal együtt hetente, kéthetente reggelire. 4 deci kókusztejből és 4-5 lapos evőkanálnyi chia magból, eritrittel, vaníliával. Beleszoktam kockázni még egy fél almát, így nem zavaró a mag ropogóssága és kicsit ízre is lágyítja. Őszintén szólva én imádom. Még sosem tűnt fel, hogy bármilyen negatív hatással lenne rám és a páromnak sem.
2017. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!