Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy oldjam meg hogy ne...

Hogy oldjam meg hogy ne legyen rossz?

Figyelt kérdés

Kb. két hete kezdtem el diétázni..108 kg vagyok és IR-es. 1400 kalóriát állítottam be magamnak 92 g szénhidrátot, 102 g fehérjét,65 g zsírt.

Tegnap mértem magam és egy kg-ot sem fogytam. Nagyon rosszul éreztem magam.Volt pár nap hogy tényleg mást is ettem, és édességet, de tényleg nem nem sokat..

Reggelire magvas teljes kiőrlésű zsömlét szoktam enni sonkával vagy tojással..de ezekben a pékárukban is sok a szénhidrát, és estére már alig tudok enni mert mindig túl megyek a 92 grammon :( zsömle helyett nem tudom mit egyek hogy ne legyen ennyi(pufirizst és extrudált kenyeret nem tudom megenni) ...valami tipp??

vagy esetleg tipp hogy mi lenne az ideális beállítás a makrókra?


L/20


2020. márc. 9. 11:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Szokj le a péksüteményekről... főleg, hogy az ilyen magvas-teljeskiőrlésű izék általában csak tartalmaznak valamennyi teljes kiőrlésű lisztet. De még ha csak az lenne benne, az is ugyanannyi szénhidrát... ahogy a pufi, extrudált dolgok is.

Egyél helyette salátát, zöldséget. Ne 1-2 tojást, hanem hármat. Sovány túrót. Párolt zöldséget. Fehérjepudingot.

Ki kell lépni a megszokott keretek közül, hogy márpedig reggelire szendvicsfélét kell enni. Én pl. azzal egyáltalán nem lakok jól. Zabkásával sem, bár ha te azzal jóllaksz, az is jó megoldás.

2020. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, hozzászoktam az évek alatt a zsömlékhez , elég nehéz elválni tőle, ha nem eszem hiányérzetem van meg éhesebb vagyok ezért akarok más megoldást helyette
2020. márc. 9. 12:03
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én IR-esként nem pazarlom a szénhidrátkeretem semmilyen pékárura, gabonát is csak ritkán eszem. A mai reggelim főtt tojás, egy szelet sajt és 3 szelet téliszalámi volt paprikával. Tökéletesen jól tudok lakni ezekkel, simán el tudok lenni zsemle nélkül.

A zsírbeviteled szerintem túl kevés (valószínűleg az összkalória is), ezért is vagy éhes.

Ha annyira hiányzik neked a zsemle (most még), egyél néha, de ne minden nap. Szerintem nem éri meg, de neked kell kitapasztalnod, hátráltat-e a fogyásban, milyen hatással van az étvágyadra.

2020. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha IR-es vagy, akkor nagyon kevés a szénhidrát, és a kalória is! Kezdetben kell a 160 gramm, később lehet csökkenteni, amikor a súlyod is csökken és hozzászoktál. Figyelned kell nagyon az ételek felszívódására is, tehát csak barna rizs, hajdina, teljes kiőrlésű kenyér a jó. A pufirizs nagyon gyorsan felszívódik, és éhes leszel utána.

Nekem azt tanácsolták, hogy ötször egyek egy nap, és SOHA

2020. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

... folyt köv. :D


SOHA ne várjam meg míg éhes leszek.

2020. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én IR- es vagyok. Nekem a sablon 160 ch diéta amit boldog boldogtalanra ràtukmàlnak, nem vàlt be, egy grammot se fogytam vele.

80-85 ch- eszem/ nap, sok fehérjét, sok zsírt, és nem kellett lemondanom a kenyérről, se a tésztàról. Egyszerűen szénhidràtcsökkentett vàltozatot eszem, és limitàlom a mennyiséget. Nekem a szénhidràtszegény étrend vàlt be. Jobban érzem magam mint valaha, és 40 kg mínusznàl jàrok. Imàdom ❤️

2020. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi zsírtól hogy várod hogy jobb legyen barmi? A cukorbetegség , ir egyik egyértelmű és bizonyított oka a magas zsirfogyasztas. Nyilván A liszt cukor és társai egészségtelenek ugyan úgy, de ha meg ennyi zsírt is viszel be naponta egyenes út a hízáshoz.
2020. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, ezek szerint valami csoda történt velem, hogy sok zsírral (>100 g) le tudtam fogyni IR-esként. Az gondolom mellékes, hogy kerülöm a finomított szénhidrátokat.

3-as

2020. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Úgy döntottem leállok a pékárúkkal, se teljes kiörlésű, se semmilyet nem eszem mert érzem magamon hogy nem tesz jót, kis basmati rizst hetente 1x, a többi zöldség, hús, sajt, kefír remélem nekem is lemegy 50 kiló jövő nyárig :))
2020. márc. 10. 15:28
 10/19 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem szoktam elérni a beálított zsír mennyiséget.. de ha csalónapon túlmegy nem aggódom , nem adom fel ! 😊❤
2020. márc. 10. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!