Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy kell számolni a szénhidrá...

Hogy kell számolni a szénhidrátot? Mindent nyersen kell mérni,de ennél pl ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Konkrét példa, kimérek 100g cseresznyét amiben van 15g szénhidrát.

De ugye ebben 100g ban benne van a gyümölcs magja, szára, amit ugye nem eszünk. Visszamérve amit valóban megettem 70g volt.

Amit nem eszek meg le kell belőle számolni? Vagy már ugy van megadva az érték,hogy nem kell vele foglalkozni?


Vagy ilyen a banán, lemérem héjával, vagy anélkül mert itt se mindegy mennyi az annyi?

Kicsit még sötét nekem ez a téma, olvasok utána,de ez nincs leirva sehol,hogy az egyéb dolgok is beletartoznak e csak hogy mindent nyersen mérek.



2020. jún. 10. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak az ehető részeket számolják bele:D

De még én sem szoktam ennyire túl komolyan venni,pedig evészavaros vagyok😂😂

Ilyen apróságon nem múlik a diétád,nyugi:)

2020. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni, hogy inzulin rezisztencia miatt kell tartanom a 160g szénhidrátot, ha mindent számolok túllépem ha csak amit megeszek akkor nem megy túl. Annyira nem érzem még hogy kell ezt csinálni
2020. jún. 10. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Több kalóriatáblázat tartalmazza a "héjjal héj nélkül, maggal mag nélkül ... és hasonló adatokat.
2020. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én mag/héj/bármi amit nem eszünk meg rész nélkül számolom ki mindig. Érdemes olyan táblázatokat keresned amiben ki van emelve, hogy héj nélkül meg mag nélkül.
2020. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha inzulinrezisztens vagy, hogyhogy ennyi szénhidràtot eszel? Tudsz vele fogyni? Csak azért érdekel mert nekem is ezt ajànlotta orvos de ennyi szénhidràttal semmit se fogytam, ezért àlltam àt lowcarbra. Az màr jó nekem.

A fruktózzal amúgy érdemes vigyàzni, csúnya inzulinvàlaszt vàlthat ki. De persze àllapotfüggő.

Amúgy csak az szàmít amit megeszel, vagyis kimagozottan érdemes mérni a cserit😊

2020. jún. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még csak 3.nap csinálom,orvos nélkül kezdtem bele, majd jövőhétre van idöpontom.

Ezt olvastam ,hogy IR ben a 160gos Ch diétát kell tartani. Addig csinálom ezt, hogy legalább tudjak neki mondani vmit hogy bírom e vagy nem

2020. jún. 10. 16:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell 160 ch. Àllapotfüggő mennyi szénhidràt kell, nekem 160- al meg se mozdult a súlyom. Ez amúgy közepes szénhidràtbevitel és egy sablon ajànlàs, sok embert ismerek akiknek nem volt hatékony. Nekem sem.

Több mint 1 éve 80-85g körül viszek be szénhidràtot, hàlisten ezzel màr működik a dolog és szépen fogyok. Mindenkinek màs mennyiség kell. Attól függ mennyire rezisztens az ember. Minél nagyobb súlyfelesleg van, annàl inkàbb fokozott a betegség, és annàl inkàbb kevesebb szénhidràt lesz rà teràpiàs hatàssal.

2020. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És akkor kaloriában te mennyit eszel? Ha kevés a ch akkor több fehérje meg zsír kell,hogy minden menjen. Voltam már alacsony ch n korábbi diétákon de iszonyat rosszul voltam, éhes voltam, remegtem stb. Mondjuk akkor még nem tudtam h van lassu, gyors, meg mi miért van.

10-12kilo plusz van rajtam,most 65kg vagyok.

Inzulinom ilyen:

0.perces 11,8 mU/l

60.perces 42,4 mikroU/ ml

120.perces 43,6 mikroU/ml

2020. jún. 10. 18:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest amikkel régen próbàlkoztam ( kalória tekintetében 1000 -1400-1600- 1800 mellett is folyton éhes voltam:( ), ezekhez képest sokat, 2300 -2400 kalória körül alakul naponta. Nem korlàtozom. Nem foglalkozok vele. Elég ha azt figyelem milyen a tàpanyagok arànya.

Igen, sok fehérjét, sok zsírt fogyasztok, pont ezért vagyok jóllakott étkezések utàn akàr 6 óràn àt is❤️ a zöldségköretet is, -a húshoz ebédre, àtsütöm zsírban, laktatóbb, és a zsír nem okoz inzulinvâlaszt, valamint lassítja a zöldségekben levő szénhidràt felszívódàsàt. Egyàltalàn nem éhezek, nagyon szeretem ezt az étrendet😊

2020. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!