Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » 14 éves lány étkezhet szénhidr...

14 éves lány étkezhet szénhidrátszegényen? Mik a mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Már a csapból is az folyik, hogy mozogj és akkor lefogysz. Nálam ez nem használ. Hetente 3x 1 órát sportolok, de nem mennek le a kilók. Arra gondoltam, hogy étkezhetnék szénhidrátszegényen. Kibírom szénhidrát nélkül. Atkins-ezni nem akarok, mert nem szeretem a zsíros ételeket. Vagy még esetleg mit javasoltok?
2008. nov. 24. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Szia, semmiképp nem javaslom a szénhidrát szegény étkezést, mert fejlődő korban vagy és káros hatással lenne a növekvő szervezetedre.


Ezt viszont tanácsolom:

-csökkentsd a zsíros ételeket, az édességeket

-a fehér kenyér helyett egyél teljes kiőrlésűt (ami jó tömör) a fehér rizs helyett barna rizst.

-minden étkezéshez egyél egy nagy tányér salátát idényzöldségekből (répa, cékla, uborka, brokkoli, kínai kel, zeller, fejes saláta, stb és öntetnek citromlét meg 1-2 ek növényi olajat ajánlok, és zöldfűszereket ízlés szerint)

-mindennap egyél gyümölcsöt is pl. a reggelid legyen gyümölcs - annyit egyél amennyi jólesik -

-figyelj arra hogy ne egyél sok tejterméket - sajtok, zsíros, tej, tejföl - és húsokat, mert ezeknek magas a zsír tartama.


Ha követed az ajánlásokat, akkor biztos megindulnak lefele a kilók. (mivel az ajánlás fokozza a rostbevitelt, tehát gyorsul a zsírégetés, csökken a bevitt kalória)

2008. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Sokkal egészségesebb, ha a szénhidrátot, és a fehérjét külön eszed. Mert az egyikhez lúgos, a másikhoz savas oldat kell, és a kettő együtt semlegesíti egymást, így a szervezetednek további savakat kell termelnie, ami természetesen energiát vesz el tőled, és a méregtelenítéstől.

Körülbelül 2 hete táplálkozom így, hogy délig csak gyümölcs, utána este 8-ig akármit ehetek, de csak mértékkel, és persze külön.

Na igen, ez a fajta diéta nem fog egy hét alatt teljesen lefogyasztani(mondjuk 5-6kg). Hetente 1,5-2 kg-t fogytam vele.

Ez nem szenvedős diéta.

2009. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!