Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Akik a neten terjesztik ezt a...

Akik a neten terjesztik ezt a szénhidrátmentes étkezést, hogy nem betegedtek bele a szénhidrát teljes megvonásába?

Figyelt kérdés
Nem egy vlogger elmondása szerint, csak salátán meg csirkemellen, sonkán élt. Így fogyott gyorsan. Megpróbáltam 2 napig szénhidrát nélkül étkezni, olyan volt mintha belázasodtam volna, egésznap aludtam és fájt a fejem rohadtul és egy gyengébb fing elvitt megölt volna. Hogy van az, hogy egyes emberek megesznek 10dkg csirkemellet, meg 2 paradicsomot és azzal kihúzzák délig. Majd hirdetik a különböző videómegosztókon, hogy milyen gyorsan fogytak. Persze... 1000 kcallal mindenki gyorsan fogy. Vagy ez is egy járható út? Betegségek és egyéb hiánybetegségek mennyi időszak alatt alakulnak ki? Vagy így lefogynak majd fél év múlva megint esznek szénhidrátot? Agyműködés és egyéb fizikai "megmozduláshoz" szénhidrátot használ a szervezet. Igaz ez, hogy a zsírraktárainkból pótolja ehhez a hiányt?
2021. jan. 17. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Az agynak is szüksége van szénhidrátra!!!
2021. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem úgy kell, hogy rögtön megvonod a szervezetedtől a szénhidrátot. Meg amúgy is inkább egy minimális mennyiség megengedhető ketogén diétánál is. Később a szénhidrát megvonással/ csökkentéssel, a szervezet a zsír bontja le, és abból állítja elő a ketonokat, amig pótolni tudják a szervezet számára szükséges szénhidrátot.
2021. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Vizet prédikálnak. Az agy csak a szénhidrátot tudja hasznosítani, muszáj enni.
2021. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, hiányában a szervezetünk a másik két makróból tud előállítani cukrot és ketontesteket is. Vannak népek, amelyek hagyományos étrendjében minimális a szénhidrát, az ember szerencsére elég jól alkalmazkodik sokféle makróeloszláshoz.

Amit te éreztél, az az ún. "keto-flu". Pár napig eltart, amíg a szervezet hozzászokik, hogy nem elsősorban szénhidrátból kell fedeznie az energiaszükségletét. Addig elég kellemetlenül érezheti magát az ember. Nálam ez kb. 3 napig tartott, pedig én még csak nem is ketogén étrendre tértem át, csak 100 g alá csökkentettem a ch-bevitelemet. Aztán ez elmúlt, és a közérzetem jobb lett, mint előtte bármikor.

Ezt a kellemetlen állapotot el lehet kerülni, ha fokozatosan csökkented a szénhidrátot.

Ketogén étrend mellett (30 g alatti ch) már elég sok dologra oda kell figyelni, másként hosszabb távon valóban lehet belőle hiánybetegség. Többek között kálium és magnézium pótlása is szükséges.

2021. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Szenhidrat fontos a szervezetnek, tudom mert en is próbáltam igy fogyni, de mindennap ettem vegul es igyis fogytam.

A túlzásba vitt fehérje bevitel se jó, megterheli a veséket

2021. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
2-3 hét alatt áll át a szervezet, a zöldségek szénhidráttartalma bőven elég
2021. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Ez a keto téma elég megosztó... Az én véleményem az, hogy max kúraszerűen működhet, életmódként biztosan nem, max olyan embereknél, akik húst hússal meg zsírt zsírral esznek és ezt szeretik, de azokat meg elviszi vmelyik népbetegség.
2021. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
Akik szerint a szénhidrátot lehet pótolni és ez egészséges, azok sosem tanultak sem biológiát, sem biokémiát, de még csak az alapok sincsenek meg
2021. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
a 8-asnak teljesen igaza van, nem is értem miért pontoztátok le? megtudjátok magyarázni? az agy kizárólag szénhidráttal működik, tehát ha megvonod magadtól azzal ártasz a szervezetednek. ottvan pl a skorbut. vitaminhiány miatt alakul ki, amik ugye a gyümölcsökben és zöldségekben vannak. ez a ketogén dolog veszélyes, nem is értem hogy tudják annyian nyugodt szívvel ajánlani. persze fogysz, lehet hogy gyorsabban is mint a normál étkezéssel de megéri?? az aminosavak is a gyümölcsökben fordulnak elő elemi állapotban. igaz a húsban is ottvannannak fehérje alakban, de ezt abban a formában nemtudja használni a szervezetünk, ezêrt le kell bontania aminosavakra majd igy felépiteni a szükséges fehérjét. Tehát ha gyümölcs és zöldség formájában visszük be, úgy még jobban megkíméljük magunkat. igaz figyelni kell a változatosságra, hogy mindegyik aminosav bekerüljön. szóval teljesen alaptalan ez a nagy szénhidrát ellenesség (persze nem a feldolgozott kajákra, meg finomitott cukrokra és lisztre gondolok) ez az alap energiaforrása a testünknek, ez tény és el kell fogadni.
2021. jan. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó. Majdnem,de tényleg majdnem.


"Alapvetően elmondható, hogy az állati eredetű táplálékaink, húsok, tej, tojás gazdagon tartalmazzák az aminosavakat, beleértve az esszenciális aminosavakat is, míg a legtöbb növényi eredetű fehérje forrásunk (borsó, búza, szója, fehér rizs) alacsonyabb, hiányos aminosav profillal rendelkezik (egy vagy több esszenciális aminosav hiányzik) és kevesebb biológiai értékkel rendelkeznek, vagyis kevésbé hasznosulnak jó"

2021. jan. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!