Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Inzulinrezisztensek! Ti mit...

Inzulinrezisztensek! Ti mit esztek egy nap?

Figyelt kérdés

Pár hónapja derült ki az inzulinrezisztenciám (pajzsmirigy alulműködéssel együtt), viszont csak most kaptam rá gyógyszert. Szeretnék egy 20 kilót fogyni, ennyit híztam fel pár hónap alatt a betegségek miatt. Edzőterembe járok kardiózni, heti 4-5x, illetve próbálok a kajára is figyelni, de még nagyon új vagyok ebben, nem tudom mit ehetek mit nem stb. Nyilván sokat olvasok utána, de jó lenne olyanoktól is hallani egy - két ötletet illetve sikersztorit, akik szintén ezzel küzdenek :)


Egy napi kajám például:


- Reggelre 3db tojás, zöldséggel, egy szelet teljeskiörlésű kenyérrel

- Tízóraira gyümölcs (általában áfonya) illetve magvak, egy pár szem

- Ebédre csirke/pulyka/hal valamilyen párolt zöldséggel, vagy kuszkusz/bulgur

- Uzsonna edzés előtt szokott általában lenni, fehérje szelet

- Vacsi pedig tojás / túró


Általában 1600-1700 kalória között maradok, nagyjából 130g ch, 100g fehérje, 50g zsír szokott lenni az átlag napi bevitelem.


Viszont ezeket már kezdem kicsit unni, szóval tippeket elfogadok miket ehetnék még :)


2022. jún. 20. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Én évekkel ezelőtt váltottam életmódot, azóta diétázom. IR, pm alulműködés és PCOS mellett. Azóta elég sokat fogytam, most már az egészséges súyomat tartom.


Az étrendem legnagyobb része olyan, mint a mai (persze bizonyos elemei mint pl a zöldségköret az ebédhez, azok változnak:) És 2 hetente egyszer ch csőkkentett tésztás ételt vacsorázom az általában megszokott kenyeres vacsim helyett. pl sajtos sonkás tejfölös lángos, bolonyai spagetti stb stb.


ma ezeket ettem:


reggelire

szalonnás rántottát ettem 3 tojásból


ebédre

Sült cukkinit és csirkecombot (a csirkecomb natúr, szóval nem rántott)


vacsorára

melegszendvicseket ch csökkentett kenyérből, paprikás szalámival, dupla sajttal, kechuppal, majonézzel és zöldségekkel (zöldpaprika, paradicsom, retek)

desszertnek: 6 db diabetikus cukorka: kávés, kólás, karamellás, csokis, málnás, és barackos ízekben

rágcsa: 75g pisztácia


munka után megvolt a megszokott edzés is (2 óra úszás)


Én extrém elhízott voltam annak idején. Hát nagyon nem könnyű, mert én nagyon hízékony vagyok sajnos, de azért egy ideje elég stabilan tartom a súlyomat. 170kg voltam kezdetben, és most már 67.

2022. jún. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok a fogyáshoz, nagyon szép eredmény :) Én az ilyen csökkentett ch-s tésztaféléktől nagyon félek és egyenlőre nem mertem beiktatni őket az étrendembe...


Esetleg azt megkérdezhetem, te milyen gyógyszert szedsz/szedtél? Illetve segített a fogyásban?:)

2022. jún. 21. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Meforalt szedtem ,2x1 . De abbahagytam mert iszonyat rosszul voltam a mellékhatásoktól.
2022. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is kezdő vagyok még de ti nem tartjátok az ajánlott elosztást? Pl reggelire 30 gramm lassú szénhidrát, tízórai 20 g, ebéd 50 gramm. Vacsora 40 g

Látom a majonézt, kecsapot, ezek cukormentesek?

2022. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4. Ha te a 160 grammos ch diétára gondolsz, én nem, isten ments. Én nem azt a diétát tartom mert ugyan régebben próbáltam amikor orvos javasolta, de nem fogytam vele semmit. Meg nem is éreztem jól magam mellette, így váltottam.

Én 80-95g környékén tartom a ch bevitelt, mert ezt javasolta a dietetikusom. Ez bevált. Én ezzel fogytam le. Kechupot, majonézt nem vásárolunk külön, ugyanazt eszem amit a párom is. Azt azért nem tartom annyira lényegesnek. Kenyeret és tésztákat veszünk nekem külön ch csökkentett változatban, illetve diabetikus édességeket. De ezeket mind mértékkel eszem. Az 1-es voltam.

2022. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4.-es, nekem nem vált be ez az osztott dolog. Sokszor éhségrohamaim voltak tőle. Én szimplán figyelek rá, hogy minél kevesebb ch-t egyek, 100-130gramm körül ingadozik naponta, és figyelek rá, hogy nagyrészt csak lassú felszívódású legyen.
2022. jún. 21. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem jo ez a makrotápanyagok szerinti gondolkodás. Most olvastam pár friss tanulmányt azzal kapcsolatban, hogy a tejfehérje allergitálo tulajdonsága miatt rossz hatással van a hasnyálmirigy mukodésére. Ergo, nem kéne tultolni a tejtermékek fogyasztását. Ehhez képest minden IR-es kérdésnél látom, hogy mindenki tolja a fahéjas turot vacsorára, tejet reggelire meg tejszínt ebédre. A nagy mennyiségu állati fehérje fogyasztásrol nem is beszélve.

Nem tudom, szerintem ez nem egészséges... Hosszu távon pedig nem is tulságosan fenntarthato. Persze ilyenkor meg rogton feljon a kerdes, hogy akkor mit egyen az ember, mert a növényi eredu alternativák és alapu táplálkozás meg ugye eleve magasabb CH-tartalmu, ami lehet hogy ideig oráig jobban megdobja a vércukorszintet, de szerintem hosszu távon biztosan egészségesebb, mint a tejtermékek és husok ilyen mértéku fogyasztása... Foleg mivel egy egészséges anyagcserét szeretnénk összehozni, aminek nem csak a makrok, de ugyanugy része egy egészséges mikrobiom és kaloriabevitel kialakitása, ami ezzel a CH-számolos=limitálos modszerrel szerintem egy kicsit nehezen kivitelezheto. A mentális oldalrol pedig már nem is beszélve.

Hát ez az én két centem. Ti hogy vagytok ezzel?

2022. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!