Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ért valaki a makró értékekhez?...

Ért valaki a makró értékekhez? Szénhidrát, fehérje, zsír?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék fogyni! 57 kg és 164 cm vagyok. Tudom, tudom, most azt fogjátok mondani, hogy ez tök jó, de amúgy nem az, mert nincs rajtam izom, csak zsír, ezért van hasam.. 23,2% a testzsírom, elvileg 1350 kcal kell nagyjából egy nap a mérleg szerint. Eddig kcal deficitet alkalmaztam, le is ment 15 kg, de egyszerűen nem vagyok jól, nincs erőm, nem érzem jól magam és nem is megy lejjebb. Elhatároztam, hogy inkább elkezdem számolni a makrókat. Az értékek, amiket a netről szedtem az én esetemben: Ch:70g, zsír 50g, fehérje:150g. A kérdésem az, hogy ezek mennyire valid értékek? Illetve ha ezeket betartom, akkor valóban fogyok, vagy csak arra elég, hogy megtartsam a testsúlyom? Van fehérje porom is, viszont azt olvastam, hogy azt akkor jó inni vacsora helyett, ha van izmom és be tud épülni. Erről tud valaki valamit mondani? Tényleg felesleges, ha főleg zsír van rajtam? Azt hittem, hogy ki lehet vele váltani egy vacsorát. Válaszokat előre is köszi!

24/L


2022. aug. 19. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Kiválthatod vele a vacsorát, semmi bajod nem lesz tőle. Ennyi fehérjét máshogy úgyse tudnál megenni.


Izmos viszont nem a kajától leszel, hanem a súlyzós edzésektől. És két részletben érdemes csinálni: előbb leadni a zsírt, aztán izmot építeni.

2022. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nőknek a 20 szazalek alatti testzsir mar korosan sovany, egeszsegtelen, sokan igy nem nemzokepesek.


Makro szamitasnal energaiszazalekot merunk. Egy gr feherje es egy gr ch 4.1 kcal. 1 gr zsir 9.3 kcal

A who ajanlasa 0.8 gramm feherje testtomegkilogrammonkent. Fogyashoz erdemes 1.3 es 1.5 kozott.

Esetedben kb 90-100 gramm feherje lenne jo.


Osszes kaloria = 90x4.1 + zsir gramm*9.3 + ch gramm*4.1


A zsir ajanlas 15-30 enegiraszazalek

A ch ajanlas 55-75 energiaszazalek


Tehat a zsir grammja*9.3 legyen 15 es 30 kozott stb.



Ami meg segithet ha nap elejere idozited a kaloriak nagy reszet.

Nekem amit dietetikus javasolt 1350 kcalos etrendhez az

350-370 kcal reggeli

400-450 kcal ebed

150-200 kcal uzsi

330-350 kcal vacsi


Egy hetnen max haromszor edesseg (akkor is ha cukormentes)

Ne teljen el etkezesek kozott 4 kranal tobb



Nekem hosszu stagnalas utan ezeket javasolta dietetikus es megindult a fogyas

2022. aug. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Kiegeszites:

150 gramm feherje teljesen felesleges es sok is. Nem tezs jot a vesenek meg a majnak ha ilyen sok


Zsir rengeteg, annal sokkal mevesebb kene, koleszterin gondok lehetnek


Szenhidrat tobb kene es komplex


Ha megeszed a testtomeg kikogrammonkenti 1.5 gramm fehrjet turobol,toajsbol husbol stb az a legjobb. Ha nehez neked akkor jo a feherjepor kiegezsitesnek. Cska ugy magaban inni huyleseg es nem er smemit


Minden etkezesben legyen feherje, zsir es szenhidrat is. Igy a feherjeshake magaban nem jo etkezesnek. Legyen szuksegmegoldas

2022. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Várjunk már..


Nem megy tovább a fogyás, kalóriadeficitben voltál, és azzal szeretnél változtatni, hogy mostantól a makrókat számolod?

Ugye tudod, hogy a makrók = kalória?

1g szénhidrát 9 kalória

1g zsír 9 kalória

1g fehérje 4 kalória


Ugyanott lennél ezzel, csak most annyi különbséggel, hogy kalóriák helyett makrókat számolsz.


"Tudom, tudom, most azt fogjátok mondani, hogy ez tök jó, de amúgy nem az, mert nincs rajtam izom, csak zsír, ezért van hasam.."


164 cm, 57kg.. Egészséges a súlyod, ne akarj fogyni. Azért van hasad, mert képzeld el, mindenkinek van. Attól, hogy xy az instagrammon behúzza a hasát a képeknél, még neki is van hasa, és mindenki másnak.


"Eddig kcal deficitet alkalmaztam, le is ment 15 kg, de egyszerűen nem vagyok jól, nincs erőm, nem érzem jól magam és nem is megy lejjebb."


Azért nem fogysz tovább, és azért nincs erőd, mert végig koplaltál és a szervezeted már nem bírja. Sajnos el kell könyvelned azt már most, hogy ha tartani szeretnéd a súlyod akkor ezt az életmódot kell tovább tartanod, ami kb. lehetetlen. 1350 kalória kevés, simán ehettél volna 1600-at.


Kezdj el normálisan enni, mert ennek semmi értelme. Járj el edzeni, legyen meg a progresszív túlterhelés, regeneráció és megfelelő kalória bevitel + fehérje bevitel.


Vagy, szenvedj végig ezzel tovább, te döntésed.

2022. aug. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi,: *1g szénhidrát 4 kalória
2022. aug. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell rögtön leugatni, ha tanácsot kérek. Azért jöttem ide, mert nincs meg a szükséges tudásom ilyen téren és szükségem volt a ti véleményetekre. Azért köszi a válaszokat, elgondolkodtatóak. Koplalni tuti nem fogok már, mert nem élet. A makrókat pedig azért akartam számolni, mert a koplalás alatt rossz ételeket ettem, de nagyon keveset. Szerettem volna átállni arra, hogy meglegyen bennem a szükséges fehérje, zsír és csökkentsem a CH-t.
2022. aug. 20. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ebben mi volt a leugatás, de akkor folytasd az eddigi életmódot, azt csinálsz, amit akarsz, te életed, te döntésed. Egyenes az utad a testképzavar és evészavar felé.


Sok sikert!

2022. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!