Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ez egészséges fogyás ezzel a...

Ez egészséges fogyás ezzel a fogyókúrával?

Figyelt kérdés
A szénhidrát fontos a szervezetnek.Úgye nem lesz baj,ha így fogyózok?

2022. szept. 10. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyan? A lényeg kimaradt.
2022. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából, mikor én nekiindultam két lehetőségem volt. Az egyik az, hogy kiiktatom teljesen a szénhidrátot, és kevés adagokat viszek be szénhidrát nélküli ételekből. A másik pedig az, hogy eszek szénhidrátot, de mellette rendszeresen edzek, és kiemelten a kardió gyakorlatokra összpontosítok. Mivel, én azért nem szerettem volna magam kínozni azza, hogy kihagyom teljes mértékben a szénhidrátot, így az utóbbit választottam, és jól tettem. :-) A fogyásom után, ugyanezt teszem súlymegtartásra, és mondhatom, bevált. Eszek szénhidrátot, de nem minden egyes nap, és nem kétpofára. Ez a lényege az egésznek, na meg a rendszeres mozgás.
2022. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
A szénhidrát még jó, hogy fontos a szervezetnek, hiszen a három esszenciális makrotápanyag egyikéről beszélünk. Nem a szénhidrát okozza a hízást, hanem a tartós kalóriatöbblet. Leredukálhatod nullára is a szénhidrát-beviteledet, ha fehérje és zsír által kalóriatöbbletben vagy, akkor úgy is hízni fogsz. Ha fogyni akarsz, akkor ne a szénhidráttal foglalkozol, hanem hogy tarts egy minimális kalóriadeficiten alapuló kiegyensúlyozott és változatos étrendet, mellette pedig kezdj el mozogni, és kész. 2022-ben ez ne legyen már ekkora truváj.
2022. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minimum napi 140 gramm szénhidrat kell, ez sak az agyműködéshez. És ott van egy csomó mas dolog. Szóval a szémhidrát a barátod, főleg a rostos (tk kenyér, bulgur, rizs, zab, bab stb) és nem csak nem fogysz onmagaban attol ha kevesebb szenhidratot eszel, hanem hizhatsz is. Hisz egy gramm szenhidratban 4, egy gramm zsirban 9 kcal van. Ha kevesebb szenhidratot eszel, akkor azzal az jar hogy tobb zsirt tehat tobb kaloriat
2022. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan mit akarsz a szénhidráttal? Mert az lemaradt.

Ha a szénhidrátszegény diétára gondolsz, ami napi 100 gramm alatt van, azzal semmi baj.

Én is azzal fogytam le.

Évek óta lowcarb életmódot folytatok 80-90 grammos kerettel, és imádom:), mellette természetesen sportolok is.

Az meg egy baromság, hogy napi 140g kell az agyműködéshez. Nem szükséges.

Hogy kinek mennyi szénhidrát kell, az teljesen egyénfüggő.

Attól függ hogy mennyivel érzi jól magát, mennyi szénhidrát milyen hatással van a szervezetére. A sok, vagy közepes bevitel nem egyenlő mindenkinek a jóval.

2022. szept. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!