Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mihez tudnám néha enni a...

Mihez tudnám néha enni a saját készítésű (kevés cukros) házi lekvárom, ha a diétámban mindenféle gabona tilos?

Figyelt kérdés

Natúr joghurthoz szoktam néha keverni.


Ezen kívül esetleg egy-két ötlet?


2022. szept. 16. 10:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%

Mi nálad a gabona? Quinoából (álgabona) tudsz csinálni tejbequinoát. Ha a gluténnal van a baj akkor gm zabkása tetejére.

Vagy én szoktam natúr joghurt tetejére tenni vagx belekeverni. Csinálhatsz joghurtból, túróból és vaníliából turókrémet és mehet arra is. Csinálhatsz palacsintát vagy amerikai palacsintát alternatív lisztekből.

Na meg én a saját lekváraimat kb kanállal eszem. 3 kanál lekvár kielégíti a nassolási vágyam

2022. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%
Csinálhatsz sajttortát annak a tetejére lehet. Vagy valami túrós süti. Vagy rizskoch szerűség olyan etelbol amit ehezstz és abba darabolt gyumolcs helyett pár kanál
2022. szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gluténérzékeny, csak feltűnt hogy a gabonaféléktől hajlamos vagyok hízni.


Gabonák teljes kizárásával és kalóriaszámolással fogytam 100kg-ról 80kg-ra még tavasszal és ezt a 80kg-t tartom.


Megpróbáltam hogy vettem rozskenyeret, zabpelyhet és ezekből ettem tényleg csak mértékkel. 2 héttel később 3,5kg-val voltam nehezebb.. Úgyhogy inkább odaadtam a csibéknek..

2022. szept. 16. 10:53
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

csinalhatsz mandula lisztbol "kenyeret"

en ezzel ettem a hazi cukormentes lekvaromat

[link]

2022. szept. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%

"feltűnt hogy a gabonaféléktől hajlamos vagyok hízni."

Azt ugye tudod, hogy a valóság és a biológia nem így működik, hogy te attól vagy attól hajlamos vagy hízni? Hízni kizárólag a tartós kalóriatöbblettől lehet, magyarul ha többet eszel/iszol, mint amennyit a napi aktivitásoddal elégetsz. Ehhez a gabonáknak semmi közük.

2022. szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
Olyan nincs, hogy en bloc a gabonaféléktől hízol... Mennyit eszel belőle, és ehhez képest mennyit mozogsz. A kalóriadeficit számít, nem az ,hogy mit eszel. Mármint ha nincs semmi érzékenységed, vagy allergiád.
2022. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ha ilyeneket eszem, enervált leszek, és még éhségrohamok is rám tőrnek időnként..



Utánanézve az lehet az ok hogy a gabonaféléktől valamiért raktározási módba kapcsol a szervezetem. Ami magyarázza az éhségrohamot és a fáradságot. És a hízást annak ellenére hogy nem engedek az éhségrohamoknak és betartottam a kalória limitet.

2022. szept. 16. 11:53
 8/29 anonim ***** válasza:
73%

"Utánanézve az lehet az ok hogy a gabonaféléktől valamiért raktározási módba kapcsol a szervezetem."

A raktározó üzemmód dietetikailag és fiziológiailag nem létezik, úgyhogy ne a Femina.hu-n vagy a HáziPatikán nézz utána táplálkozástudományi kérdéseknek.

"a hízást annak ellenére hogy nem engedek az éhségrohamoknak és betartottam a kalória limitet."

Ha betartod a kalórialimitet, tartós deficitben vagy, akkor fogysz, nem hízhatsz, ugyanis az szembe megy minden biológiai és matematikai törvénnyel, sajnálom. Szimplán csak elcsúszik a számolásod valahol, és nem vagy tartósan deficitben. Gyakori probléma ez.

2022. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

8 Akkor ugyanannyi kalóriabevitel mellett mitől vagyok erőtlen, fáradt és éhes?


Míg ha meg nem eszek ilyeneket, mint ahogy most is már legalább 2 hónapja. se fáradság, se erős éhségérzet és könnyedén tudom tartani a kalórialimitem.


Megmagyarázod akkor az okát?

2022. szept. 16. 12:21
 10/29 anonim ***** válasza:
59%
Ennek úgy tízezer különböző oka lehet a vércukron át a különböző mikrotápanyagok és nyomelemek bevitelén keresztül bármi. Ha a probléma érdekel, akkor ne a gyakorikerdesek.hu-n vagy Webbetegen keresd ennek a miértjét, hanem tessék elmenni egy szakemberhez (dietetikus, gasztroenterológus) kivizsgálásra.
2022. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!