Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Én most teljesen átálltam...

Én most teljesen átálltam paleora, nagyon szioruan semmi tej, gabona, kenyér, cukor még édesítő sem.Ti is paleoztok? Ti miről szoktatok le legnehezebben? Én a kávéról.

Figyelt kérdés
4 nap alatt fogytam 2 kg-t. Jobb a közérzetem könnyebbnek érzem magam. Szuper ez a diéta, mert éhezés nélkül is tudok fogyni.

2021. febr. 9. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Majd 4 hónap után mondj véleményt! Remélem, nem lesz bajod!
2021. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Reméljük nem szenvedsz maradandó, visszafordíthatatlan károsodást. Ez most halál komoly, étkezz egészségesen. 4 nap alat 2 kiló az nagyon gáz.
2021. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Xdd nagyon kövér vagyok (165 cm 80kg) abból simán mehet le, mert nagyon dagadt vagyok. Egészséges diéta, úgy látom, hogy nekem ez válik be.
2021. febr. 9. 12:31
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Ezt nem egészen értem.


Semmi tej: ez oké, mivel a tej egészségtelen, hosszan emésztjük, és még ha nem is vagy laktózérzékeny, sokkal több negatívum származik belőle mint előny.


Semmi gabona, kenyér: ezt nem egészen értem. Mi a baj a teljes kiörlésű termékekkel? Ha gluténérzékeny vagy, akkor megértem.


Semmi cukor: egyértelmű, ez oké


Semmi édesítő: miért nem? A növényi eredetű édesítők nem tartalmaznak kalóriát, és valószinűleg a legkevésbé rákkeltő anyagok amiket magadhoz veszel. Akkor miért?


Semmi kávé: ez is oké, mivel annak sincs semmi értelme


Ez nem paleo, hanem olyan alapelvek, amik az egészséges táplálkozáshoz elengedhetetlenek.


Ha nem vagy gluténérzékeny, akkor egyél rozsos, teljes kiörlésű dolgokat (nem a fűrészport, lehet találni nagyon finom dolgokat), és használj eritritet vag steviát édesítéshez. Nem kell szenvedni, élvezni kell az ételeket.


Fogyassz sok halat, húsféléket, rengeteg zöldséget és válassz az alábbi szénhidrátok közül: rizs, kuszkusz, bulgur, édesburgonya, krumpli (ezt ki kell számolni)


Felejsd el ezt a "paleot" meg ezeket a hangzatos megnevezéseket. Azt csináld amit tenned kell.

2021. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Ok, majd visszatérhetünk rá félév múlva? Talán addig az agyad is kinő(nemhiszem) 😄
2021. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Megnyugtatlak: eddig nem fogytál semmit, 4 nap alatt 2 kg-ot fogyni nem lehet! Csak a víz, és a salakanyagok jöttek ki belőled, ez nem nevezhető fogyásnak. Majd ha normálisan összeállítasz egy étrendet magadnak (én nem ilyen paleo szarokkal próbálkozol), és mellette rendszeresen keményen edzel, majd kb 3 hónap múlva ráállsz a mérlegre, és 5kg-val kevesebbet mutat, na majd akkor mondhatod, hogy fogytál.🙂
2021. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
6-os jól leírta, respect a türelmedért. Amit írt azon gondolkozz el. Nem véletlen vagy vágósertés kategória. Azért vagy, mert fogalmad sincs arról, hogy hogyan kell normálisan, tisztán enni.
2021. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig (pár hónap) én is paleóztam. De nem tudok róla, hogy kávét ne lehetne inni, én ittam. Vannak benne hasznos anyagok, pl. magnézium, antioxidánsok.

Édesítőszereket is használtam (xillit, eritrit), igaz, keveset.

Nekem a cukorról volt legnehezebb leszokni.

2021. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Na most az a 2 kg 4 nap alatt csak víz vesztés, a zsír "ledolgozása" ennyi idő alatt nem menne.

A paleo diéta meg marhaság úgy ahogy van, egyszerűen már az alapja is félremagyarázáson, butaságra épül. Nem veszi figyelembe, hogy Az emberiség történelme során az agrár kultúrának, tudománynak stb. köszönhetően a növények, állatok melyek táplálékul szolgálnak számunkra drasztikusan változtak a vadon termő változataikhoz képest. Tehát nem igazán tudna senki sem úgy táplálkozni, ahogy elődeink tették.

2021. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Teljes kiőrlésű termékek mehetnek szerintem. Az üres kalóriákat kell eldobni, mint a sima tészta, fehér rizs.

Rostban gazdag ételeket fogyassz, beindítják az emésztést, tovább megmarad a teltség érzet, illetve az érkezési rost kipucolja a beleidet.

Alacsonyabb zsírtartalmú húsokat fogyassz: csirke, pulyka pl. Hal tele van egészséges zsírokkal, ami a szívnek és keringésnek tesz jót. Emellett az Omega zsírsavak is jótékonyak. Nyugodtan fogyassz több halat, mehet mellé párolt zöldség és barna rizs.

Étkezések előtt igyál meg egy pohár vizet. Elindítja az emésztést, illetve kevesebbet eszel majd, mivel hamarabb jön a teltség érzeti válasz reakció. A több vizet alapból fontálnám, napi 2 liter simán mehet. Ha unalmas, akkor facsarj bele citromot, még jobb az emésztésednek :)

Aludj eleget, amilyen furán hangzik, a kevés alvás az emésztésnek is árt. Napi 8 óra pihentető alvás legyen meg.

Ez mellé mozogj természetesen és hamarabb látod az eredményeket. Vannak minden edzettségi szinthez jó videók YouTube-on.

Este 6-7 után ne, vagy keveset és kaloria szegény dolgokat egyél. Nekem ezek segítenek. Én 170 centi lehetek, 70 kilónál sokalltam be, mert a hasamra megy minden.

Sok sikert és kitartást!

2021. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!