Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kipróbáltad már a levesdiétát?...

Kipróbáltad már a levesdiétát? Hatásos volt? Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Egy levesdiétázó tapasztalatai:


"Tehát 3 hét alatt úgy 15 kg ment le. Mondjuk szerencsém volt, hogy nem kívántam mást. Én nem főztem diétás levest. Igaz gulyást, bablevest, krumplilevest nem ettem, mert azt nem szeretem. Csak ragu és húsleves, sok zöldséggel. És persze nem lett semmi bajom, mert a levesben minden benne van!"


[link]



2023. jan. 29. 15:04
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
78%
Hülyeség, mint minden "csodadiéta".
2023. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
96%

femina.hu cikk, többet nem is kell mondani.

Baromság

2023. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
97%

Femina.hu helyett ezt olvasd, kedves kérdező:

[link]

2023. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
96%
Pont most nincs itt az állandóan a feminával meg a Nők Lapjával gúnyolódó? Pedig most itt a helye és az ideje.
2023. jan. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Akkor felejtsétek el a Feminát, elég csak a hozzászólást olvasni, szerintem tök logikus érvelés és tapasztalat. Nekem is van egy ismerősöm, aki így fogyott le látványosan. Annyiban megegyezhetünk, hogy a szénhidrát csökkentett dolgok valóban hasznosak. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha valaki folyadékot visz be, jóval több mint a böjt. Méregtelenít, táplál, mert a zöldségben sok vitamin van.
2023. jan. 29. 16:42
 6/49 anonim ***** válasza:
90%

"Nekem is van egy ismerősöm, aki így fogyott le látványosan. Annyiban megegyezhetünk, hogy a szénhidrát csökkentett dolgok valóban hasznosak. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha valaki folyadékot visz be, jóval több mint a böjt. Méregtelenít, táplál, mert a zöldségben sok vitamin van."


Akkor rajta, csináld. Miért kérdezted meg akkor, ha szerinted ez a megoldás a világ legjobb módszere?


Most komolyan, annyira nehéz visszanézni az eddigi kérdéseket? Ennyi logikátlanok az emberek fogyást tekintve? Még gondolkozni sem kell, mert bármelyik fogyókúrás kérdésnél a válaszokat megnézed, mindegyik 1 dologra épül: kalóriadeficit.


Én már belefáradtam abba, hogy mindenkinek leírjam ezt, és abba is fogom hagyni az itteni kérdések megválaszolását, mert rossz látni azt, hogy a kérdező emberek 99%-a nem veszi a fáradtságot, hogy esetleg elolvasson 1 másik fogyókúrás kérdést. Nem, e-helyett már a 100000000. alkalommal jöttök ide a csoda diétátokkal. Csináld akkor ezt, ha ezt látod jónak.

2023. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
93%

Persze, 15 kiló 3 hét alatt 🤣🤣🤣


Férfiként mondom, hogy ez egy fasság.

Kell egy normális étrend, nyugodtan lehet zabálni mindent, csak mértékkel.

Még kell egy szobabicikli.

Ennyi.

2023. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
86%

"Annyiban megegyezhetünk, hogy a szénhidrát csökkentett dolgok valóban hasznosak"

Évek óta foglalkozom dietetikával, úgyhogy nem, nem egyezhetünk meg ebben, kedves laikus kommentelő. A szénhidrát egy alapvetőe esszenciális makrotápanyag, ezért annak csökkentése (különösen fogyás szempontjából) értelmetlen, sőt a legtöbbször fiziológiailag káros is. Ha fogyni akarsz, akkor a kalóriabevitel csökkentésének, mérsékletességének van haszna.

"Méregtelenít, táplál"

Szerinted mit jelent az, hogy méregtelenítés? Csak mert az egyetemen nekünk nem tanították, hogy egy leves, vagy bármilyen étel hogyan képes méregteleníteni. Én azt tanultam, hogy a méregtelenítés egy komplex szisztémás folyamat, amit egy különálló szervrendszer (pl. máj) végez. Plusz mi az, hogy táplál? A levesek tápanyag szempontjából pont a legszegényebb fogások közé tartoznak, ugyanis magas hőfokon kezeled hosszú időtartam erejéig a különböző élelmiszereket. Szerinted egy levesben hány miligramm vitamin vagy nyomelem található? Ne az ezer éves szájhagyományokból indulj ki, miszerint ha beteg vagy, akkor egyed mama húslevesét/csontlevesét, aztán meggyógyulsz, mert tele van vitaminnal. Nincs, mama húslevese a kutatási anyagok szerint nulla szignifikáns mikrotápanyagot tartalmaz a főzési eljárás végén, és zömében csak a csontvelőben található méreganyagok (pl. arzénszármazékok, antibiotikumok) maradnak jelen.

Kicsit, csak egy minimálisan vedd fel a fonalat (ajánlom figyelmedbe a PudMed nevű nemzetközi tanulmány adatbázist), hogy hol tart jelenleg a táplálkozástudomány, és tényleg ne Femina.hu, meg kolléganők ökörségei alapján próbálj meg diétát tervezni.

2023. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem sem lehet igaz 3 hét alatt a 15 kiló, mert az nagyon irreális lenne!


Én levesdiétát még nem próbáltam, de a léböjtöt már csináltam és ott 11 nap alatt is csak 5 kiló ment le.


Viszont anno olvastam, hogy sztárok is pépes-leveses kajákkal tudtak fogyni, szóval ha nem is pont így, de valami leves szerűt lehet, hogy ki kellene nekem is próbálni, aztán majd megírni ide a tapasztalataimat! :D

2023. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
15%

"Csak mert az egyetemen nekünk nem tanították"


na, az ilyeneket bírom!


csak mert nem tanították neki, akkor már tuti nincs... :)

2023. jan. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!