Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ajánlják a teljes...

Miért ajánlják a teljes kiörlésű és egyéb tipikusan nem fehér kenyereket? Én akárhány kenyeret kipróbáltam, mindegy mivel ettem, ugyanolyan hamar éheztem meg, mint a fehér kenyértől!?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 1. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Magasabb rost taralom / vitamin / ásványi anyag tartalom, kevesebb cukor. Bár én nem eszem semmilyen kenyeret elég jól megvagyok nélküle is.
2021. ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hiába van ráírva, hogy teljes kiőrlésű, akkor is ráírhatjàk jogszabály szerint, ha 10% a teljes kiőrlésű liszt, a többi meg sima. Nagyon meg kell nézni, hogy milyet veszel.
2021. ápr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Süss otthon rendes teljeskiörlésűt, akkor érteni fogod a különbséget. Sajnos igaz, amit a kettes írt. Hollandiában pl csak a 100 % tk kenyeret lehet így címkézni.
2021. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az az előnye, hogy később éhezel meg (ami nem is föltétlenül érzékelhetően nagy különbség). A lakosság döntő többsége nem fogyaszt elegendő élelmi rostot, pedig ennek az emésztésben fontos szerepe van. Ha valaki elég rostot eszik, akkor jobb összetételű lesz a bélflórája, ami pozitív hormonális változtásokhoz vezet a fogyás szempontjából, és a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát is csökkenti. Hogy hogyan pontosan, arról fogalmam sincs, de tudtommal a hatásmechanizmust is többé-kevésbé ismerjük már.
2021. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
(Nehezítő tényező, hogy a rosttartalom sok élelmiszeren nincs rajta. Néhány kivétel van, pl. a Spar saját márkás termékein sokszor rajta van.)
2021. ápr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A tk picit kevésbé feldolgozott, mint a fehérlisztes, valamivel lassabban szívódik fel. Kb Ennyi.

Amúgy egyéni ízlés dolga, számomra a tk kenyér ehetetlenül rossz ízű. Én ch csökkentett kenyeret eszem, az finom, az étrendembe is beleillik. Tudom magamról , hogy nem tudnék, és nem is akarok lemondani a kenyérről. Nincs is rá szükség, mert a fogyásban nem akadályoz.

2021. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk a szénhidrát csökkentett kenyerek sok esetben kalória dúsabbak, mint a sima kenyér, tehát pont hogy jobban hízlalnak, cserébe sokkal drágábbak.
2021. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7. Engem nem érdekel a kalóriatartalma. És mint írtam, a fogyással semmi gondom.
2021. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, te vagy az. Ugorjuk át a szokásosat, hogy a szénhidrát hizlal, majd én küldöm a tanulmányokat az ellenkezőjéről, te pedig nem válaszolsz többet.
2021. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mit nem fogsz fel abból, hogy nem érdekel a kalóriaszám? Számomra az az elmélet többé nem hiteles és kész.

Fel kéne fognod, hogy nem mindenki beteges kalóriafóbiás.

Én csak válaszoltam egy feltett kérdésre a tk kenyérről+ leírtam én milyen kenyeret és miért eszem azt. Amíg fel nem hoztad, szó se volt itt kalóriákról. A kérdező kérdése sem a kalóriatartalomra vonatkozott.

Amúgy a megválaszolt kérdéseket 1-2 nap után törölni szoktam. Akkor már nem látom ha tovább írkál valaki.

2021. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!