Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tényleg egészségtelen, teljese...

Tényleg egészségtelen, teljesen elhagyni a cukrot?

Figyelt kérdés

#diéta #fogyókúra #Cukormentes diéta
2023. febr. 25. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudod teljesen elhagyni, felesleges ilyesmivel próbálkozni.
2023. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Olyan nincs, hogy cukorhiány, de szinte minden zöldségben van cukor, pláne a gyümölcsökben, ha csak egy kicsi is. Ezeket nem lenne egészséges teljesen elhagyni.


Ami a hozzáadott cukrot illeti, azt el lehet teljesen hagyni, csak macerás, mert sok élelmiszerben van egy kicsi. Ugyanolyan jó, és sokkal egyszerűbb csak kus mértékben fogyasztani.

2023. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
A hozzáadott cukrok elhagyása egészségügyileg előnyös lehet, hiszen a hozzáadott cukrok csak felesleges kalóriák, amikre remek alternatívát jelent egy édesítőszer is. Viszont magát a cukrot, mint alaptápanyagot biológiailag nem is lehet elhagyni. Szénhidrát egyenlő cukor, cukor egyenlő glükóz, ami az emberi szervezet esszenciális mozgatórugója. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a víz elhagyása egészségtelen? Értelemszerűen nem, víz nélkül a humán szervezet elképesztő gyorsan leáll. Nyilván ha napi 10 liter vizet fogyasztasz, azt már egészségügyileg előnyös lehet drasztikusan csökkenteni, de ott is inkább azt vizsgálnám, hogy ezt az extrém vízigényt milyen háttérbeli kórkép katalizálja.
2023. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

"Szénhidrát egyenlő cukor"


Azért én ezt az egyenlőségjelet nem tenném ki. Igen, az emésztés során cukor lesz a szénhidrátból, de a különböző szénhidrátokból más tempóban, és ez nagyon nem mindegy.


Másrészt pedig elműködik az emberi szervezet közel 0 szénhidrátbevitellel (és gyárt magának cukrot, amennyire feltétlen szüksége van, tehát belül ilyenkor is lesz cukor). Van, aki szerint ez nagyon egészséges, mások szerint nincs elég tudományos bizonyítékunk, hogy jobb lenne a szokásos szénhidrátbevitelnél.


Ami a hozzáadott cukrokat illeti, ott elég egyértelmű, egységes az álláspont, nyugodtan elhagyhatók és semmiképp nem javasolt mértéktelenül fogyasztani őket.


Csak nem tudjuk, hogy a kérdező pontosan mire gondolhatott.

2023. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A hozzáadott cukrokra gondoltam, ugyanis cukorfüggő vagyok, nem is érzem jól magam, ha nem eszek édességet.
2023. febr. 25. 23:39
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

"cukorfüggő vagyok, nem is érzem jól magam, ha nem eszek édességet"

Azt tudd, hogy ez pszichológiai függőség, nem dietetikai. Ettől függetlenül a HOZZÁADOTT cukrok elhagyása csak egészségügyi előnnyel jár, hátránnyal nem.

2023. febr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ez pszichológiai függőség, viszont engem az is idegesít, hogy nélküle nem tudok jól lakni. Pl hiába eszek normálisan, egészségesen ha nem eszek utána csokit ugyanúgy éhes vagyok. Plusz már annyiszor próbáltam letenni(mert rajtam csak az segítene, ugyanis én addig eszem az édességet, amíg van) de egyszerűen nem bírtam. Rengeteg édességet eszek, bár annyi a szerencsém, hogy nem látszik rajtam, ugyanis heti 5-ször edzek, de azért ez akkor is aggasztó.
2023. febr. 26. 00:03
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Neked elsősorban pszichológusra van szükséged, nem dietetikusra.

Önuralomról se hallottál még ezek szerint.

És vannak olyan trükkök is, hogy az ember egyszerűen nem vesz édességet, hozzáadott cukrot tartalmazó cuccokat.


Saját tapasztalat: az első 10 nap pokoli, aztán a következő 10 nap egész jó, aztán egy hónap múlva teljesen jól éreztem magam.

És nálam dupla volt a "kínzás", mert nem csak az édességeket dobtam el így, hanem a napi 1 doboz cigit is. El tudod képzelni, milyen volt? Minden bajom volt. Szó szerint. 🤬🤬🤬

A barátnőm segített nagyon sokat, nem engedett egyedül lenni, nehogy bűnbe essek. És egész nap cipelt mindenfelé, hogy lefoglalja ne csak az időmet, de fizikailag a testemet, jól lefárasztott a programokkal minden nap, és mentálisan az agyamat is. Hálás vagyok érte, akármilyen nehéz is volt az első 10 nap, mert már 2,5 éve nem cigizek és nem tömöm magamba az édességeket. Mindenféle szempontból sokkal, de sokkal jobban érzem magam.

2023. febr. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekem hosszú távon a teljes édességmentesség nem jött be, de sikerült megtanulnom mértéket tartani. Az volt a módszer, hogy a munkahelyemre vittem egy pici adag édességet minden nap, otthon meg nem ettem (ha nem kezdtem el, akkor meg tudtam állni). Ismerősöm pont fordítva csinálta, a párja munkahelyén tárolták az édességet és ő hozott neki minden nap egy kicsit belőle. Én ettől úgy rászoktam a kis adagra, hogy már otthon is meg tudok állni utána.


Az édesség nélkül nem tudok jóllakni problémára is megoldás volt a pici adag.


Amire nem megoldás, hogy ha lelkileg rossz állapotban vagyok, stresszes, túlterhelt időszakban még mindig hajlamos vagyok a tábla csokihoz fordulni. Ez egy külön probléma, még megoldásra vár.

2023. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Ez így hülyeség, hogy csirke rizs saláta rantotthússal nem laksz jól de ha eszel mellé egy sor csokit akkor igen.

Pszichológiai függés ez, én is orvost ajánlanék.

2023. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!