Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mi a legjobb kenyér alternatíva?

Mi a legjobb kenyér alternatíva?

Figyelt kérdés

Mi tudja helyettesíteni a kenyeret az étrendemben? Szertem a kenyeret és sajnos gyakran esténként ha film közben megéhezem 1-2 szelet kenyeret megeszem. Plusz a családunk elég régi módi és a főtt étel mellett gyakran előfordul a szalonna,kolbász,felvágott amihez nyilván fogyasztok kenyeret. Jó lenne valami alternatív megoldás ami helyettesítheti,de lehetőleg ne legyen csillagászati ára és beszerezhető legyen bármelyik boltban. Persze fontos lenne hogy egészségesebb legyen mint maga a kenyér. Olvastam a puffasztott rizsről és tortillarol is,nem tudom mennyire igaz hogy helyettesíti és ad egy teltség érzetet. Továbbá az is érdekelne hogy ki milyen módszerrel tudott lefogyni és sikerült e megtartani a formáját? Feltétlenül muszály valami sportot űzni a fogyashoz? Sajnos nincs rá túl sok időm(munka,iskola). Kell e drasztikus változás az étrendben vagy már a kenyér helyettesítése is segít? Közel 130 kiló vagyok és 172 centi. Egyszer már sikerült 127-ről lemennem 89-re de nem sokáig tudtam tartani.

26/f



nov. 10. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell helyettesíteni a kenyeret, hanem módjával kell enni. Pl. engem a puffasztott rizzsel a világról is ki lehetne kergetni. Egyáltalán nem helyettesíti a kenyeret, és szerintem nem is finom. Viszont ki kell próbálni. Ha most neked filmezés közben beválik az, hogy megeszel az 1-2 szelet kenyér helyett 1-2 szelet puffasztott rizst, akkor nyilván az kalóriában fog különbséget tenni, mert nem 170 kalóriát fogsz bevinni a kenyérrel (vagy most nyilván attól függ mekkora szeletről beszélünk), hanem csak 60-70-et. Szóval nyilván ott "nyersz" kalóriát. A kérdés az, hogy neked az úgy elég lesz, az a két szelet puffasztott rizs, és ízleni is fog, megfogsz vele elégedni? Szerintem a puffasztott rizs semmilyen szempontból nem helyettesíti a kenyeret, legalábbis nálam biztos nem. DE ha neked beválik, akkor rendben. A tortilla pedig megint az, hogy egy tortilla lap simán van 180 kalória, aztán még ha meg is töltöd, akkor mégtöbb.. szóval igazából avval ugyanott leszel, mint a kenyérrel. Inkább számolj kalóriát. Nem kell a kenyér helyett alternatíva, hanem okosan kell csinálni. Ha meg egészségesebbet akarsz, akkor valamilyen teljes kiőrlésű kenyeret keress.


Amúgy sportolni nem muszáj, de ajánlott. Kalóriát kell számolni, már csak avval le lehet fogyni.

nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Én is kenyérpárti vagyok, nem véletlenül kíséri végig az emberiség történetét évezredek óta, fontos táplálék.

Annyiféle alternatíva kapható mostanában, hogy biztosan találsz olyat ami ízlik és beilleszthető az étrendedbe.

Én maradtam a félfehérnél, néha egy-egy kifli, vagy más kelttészta is jöhet és szépen fogyok, a mennyiségen változtattam illetve a napi kalóriakeretemen.

nov. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

A puffasztott rizs taplalkozasrudomanyilag pont ugyanolyan mint a feher kenyer. Nem laksz jol tole es nincs benne semmi ertekes tapanyag.

A teljes kiorlesu tortilla tudja helyettesiteni a kenyeret. Arra viszont figyelj hogy egy tortilla kb 1.5 szelet kenyerrel egyenerteku.

A teljes kiorlesu kenyer es a rozskenyer megveheto minden boltban. Ha a kenyer amit nassolsz akkor tegyel hozza valamit amiben van fehejre es zsir is. Pl humusz gagy sajtkrem. Es egyel melle mindig zoldseget. Ezektol jol is laksz es nem akarsz majd ujabb kenyeret enni tul hamar.


Az etkezesben kell nagyon drasztikus valtozas, foleg a mennyiseg a lenyeg. Ha nincs lehetoseged mindent magadra fozni akkor akore figyelj hogy mindig csak es kizarolag akkor egyel ha ehes vagy, ne azert mert a csalad az asztalhoz ul. Arra figyelj hogy napi 2.5 liter viz mindig mwglegyen. Sokan osszeverik a szomjusag es az ehseg erzetet. Tehat a legjobb ha sose vagy szomjas.


Ugy is lehet fogyni ha kolbaszt meg szalonjat eszel csak kicsit nehezebb. Mindenbol egyel kicsit kevesebbet mint szoktal es max 2 szelet kwnyeret vagy egy teljes kiorlesu tortillat egyel melle

nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minek emelted ki a kerdest? Mar megvalaszoltuk.

Ha azota nem sikerult fogyni az csak a te hibad. Mertekletes etkezes kellene. Követni az okostányér koncepciot. Minden etkezes fele zoldseg, negyede feherje, negyede szenhidrat. A feher kenyer is jol fog lakatni ha van mellette feherje meg zoldsseg. Puffasztott rizs rosszabb mint a feher kenyer.

Annal meg nincs rosszabb ha magaban eszed. De ha film kozben nem csak ragcsalni akarsz hanem tenylegesen ehes vagy, ulj le asztalhoz, egyel meg egy szelet kenyeret humusszal vagy sajtkremmel es jo minosegu sonkaval. Vsgy egy tojasbol rantottaval. Mellé egyél 1 paprikát, egy paradicsomot. Vsgx 15 deka bébispenotot. Vagy amilyen zoldseget szeretsz. Na azzal jol fogsz lakni.


Amugy az nem normalis ha este ehes vagy lefekves elott es lefekves elott 2-3 oraval enni nem is egeszseges. Ugy kellene felepiteni a tobbi etkezesed hogy akkorra mar ne legyel ehes. Ha 10kor fekyzel le, 7kor vacsorazz egy adagot ami taplalo, zoldsegekkel.



Amig meg nem tudsz atallni erre es tenylegesen ehes vagy, addig ne kenyeret egyel hanem zoldseget. Felvagsz fel uborkat meg 3 zellerszart es azt egyed film kozben

nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!