Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csirkemell helyettesítésère...

Csirkemell helyettesítésère legjobb alternatíva? Az utóbbi időben képtelen vagyok hús fogyasztására, viszont így nem tudom az összeállított diétás étrendemet követni. Mi áll hozzá legközelebb fehérje, ch tartalom és kalória tekintetében?

Figyelt kérdés
2022. febr. 17. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre a halat mondanám. Nyilván drágább, de diéta alatt az is jó és az összetétele nem sokkal különbözik a csirkemelltől.
2022. febr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A hal úgy-ahogy megy... most még....

Tehát szted pl 100g csirkemell szintén 100g hallal egyenértékűen helyettesíthető?

Milyen halra gondolsz egyébként?

2022. febr. 17. 18:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A tonhal kb megegyezik vele, a lazacnál viszont több a zsír, de nem vészes.
2022. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. febr. 17. 18:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pulyka/csirkemáj, esetleg zsírszegényebb sajtok Pl feta, mozzarella, Cottage cheese. Ezeknek mind van light verziója, és magas a fehérje tartalma. Még a tojás is jó fehérje forrás lehet, vagy ahogy az előttem szólók mondták:vadlazac, tonhal, hekk, tőkehal.. Stb.

Ha csak nem vagy szigorú testépítő diétán, egy átlagembernek simán belefér ha ebédre nem egy szelet csirkét, hanem mondjuk 100g fetát eszik:) a lényeg hogy legyen fehérjedús

2022. febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%
Tulajdonképpen miért kellenet húst enned, ha nem esik jól? Egyél pl. tojást, sajtokat, ha a fehérje a lényeg.
2022. febr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tofut szoktam enni,nem vagyok vegetáriánus,csak szeretem.Megfelelően fűszerezve nagyon finom (sütni szoktam)
2022. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lencséknek magas a fehérjetartalmuk, a vöröslencsének asszem még magasabb is mint a fehérhúsnak. De ezek ugye nem teljes fehérjék, kell még mellé enned más aminosav tartalmú ételt is, mondjuk valamilyen gabonát.
2022. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg a lencsének a szénhidrát tartalma is magas, így a kalória tartalma is nagyon magas.
2022. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lencsének a rosttartalma is nagyon magas, hiába nézed meg 100 g-ra hogy sok a fehérje, az hatalmas mennyiség belőle. De egy lencsefőzelék, sárgaborsó főzelék jó megoldás lehet, persze ne legyen túl sok a rántás benne.
2022. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!