Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Lehet, hogy az alacsony ch...

Lehet, hogy az alacsony ch bevitel miatt vagyok dekoncentrált? Napi 150-200g az kevés?

Figyelt kérdés
Hétfő óta diétázom, klasszik szálkásító, semmi extra. Egész héten iszonyú szétszórt voltam, minden el/ott felejtettem, aztán ma elbambultam és szalagkorlátnak ütköztem. Okozhatja ezt az, hogy keveset eszem? Nem koplalok, 1600 kcal és abból legalább 130g fehérje.
2012. szept. 10. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
testúly, testmagasság, nem, életkor?? miből viszed be a ch-t? milyen edzést végzel? enélkül nehezen tudunk tanácsot adni...
2012. szept. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én 100 alatt fogyasztok, mégse vagyok dekoncentrált, pedig hosszabb ideje csinálom már. Szerintem ez egyénfüggő is hogy kinek mennyi a minimum szint. De amúgy igen, jó lenne tudni, hogy mégis miből viszed be ezt, mert nem mindegy.:)
2012. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Gyerekek!! Mikor fogjátok fel végre, hogy ez a nagy ch megvonás nem egészséges, sőt kifejezetten káros...főleg hosszú távon.

Igen kedves kérdező, lehetséges, hogy az alacsony ch bevitel miatt voltál dekoncentrált...ugyanis ch-ra szüksége van a szervezetnek az agyműködéshez is.

Az nem mindegy, hogy azt a ch-t mikor viszed be a szervezetbe és milyen formában.

2012. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vladislav83 ***** válasza:
Ha normális források szolgáltatnak szénhidrátokat ekkora mennyiségben,semmiképpen sem lehetsz dekoncentrált. Lökj mellé egy kis extra glutamint meg omega 3-t.
2012. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az idegsejteknek ch kell a helyes működéshez. Kevés a ch, akkor figyelmetlen vagy, dekoncentrált, fáradt, levert...
2012. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

173 cm vagyok, 75 kg, 27 éves, nő. Bringával közlekedek (ez napi 10-15km), és heti 3-szor futok, de teljesen kezdő programmal, fél óra az egész, ebből tényleges futás 16 perc momentán.


Ch bevitelem nagyrészét zöldségek, gyümölcsök, zab, műzliszelet, és az a nagyon sötét vollkorn kenyér teszik ki. Én azt gondoltam, hogy nagyon átgondoltan és ügyesen álltam neki ennek az egésznek, és egészségesen fogok tudni így fogyni, gond nélkül.

Nagyon megijedtem most, hogy mit csinálok rosszul.

2012. szept. 10. 10:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kevés, én 180 centi vagyok, 82 kiló cukorbeteg, és 180 gr ch-ra vagyok beállítva.
2012. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ááá ez nem kevés. Mondhatni tömegnövelő adag lassan :)

igyál sokat, többet mint máskor! Figyelj oda az ásv. anyag bevitelre, gyanítom inkább ez a probléma.

2012. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad hosszú távon nagyon megvonni a szenhidrátokat, erre majd talán rájönnek az emberek. A szenhidrát amúgy a megfelelő zsíranyagcserehez is szükseges, a normális hormonháztartáshoz, es hát ez adja a testnek, agynak az energiát. A túlzott feherjebevitel meg kifejezetten egeszsegtelen. Nem tesz jót a veseknek, megnő a szervezet húgysav tartalma, ami pl. köszvenyhez is vezethet.

Ha fáradt vagy, nem tudsz figyelni biztosan túl keves CH-t viszel be, növeld meg a CH adagokat es egyel valamivel kevesebb feherjet.

2012. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!